نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

درخواست شتاب بخشیدن در تعیین نیروی انسانی دخالت در کار دولت نیست/ سیستم دیپلماسی باید تمام زوایای ایران با همسایگان را پوشش دهد

آیت الله عبادی گفت: تعیین نیروی انسانی در مجموعه دولت جدید، همانگونه که مطرح شد نه بنده دخالت میکنم نه شما ولکن درخواست شتاب دادن به این قضیه دخالت نیست‌ و جزو حقوق مسائل مردم است و هر چه تاخیر شود فرصت از مردم میسوزد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند امروز در دیدار با مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: تعیین نیروی انسانی در مجموعه دولت جدید، همانگونه که مطرح شد نه بنده دخالت میکنم نه شما ولکن درخواست شتاب دادن به این قضیه دخالت نیست‌ و جزو حقوق مسائل مردم است و هر چه تاخیر شود فرصت از مردم می‌سوزد.

وی افزود: من و شما میگوییم به این مسئله باید شتاب داده شود که هم پرسنل خدمتگذار درست متوجه شوند و هم در اجرا و منافع مردم تاخیر نشود، این دخالت نیست بلکه تعقیب یک مسئله حقوقی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: بنده و شما شخص، مشخص نمی‌کنیم چراکه مطالبه گر هستیم و آن از نظر حقوقی حق دولت است که نماینده اش رو تعیین کند.

آیت الله عبادی با بیان این‌که داشتن شاخصه ها حق مردم است، عنوان کرد: باتوجه به مشکلات تلمباری که از قبل مانده باید هرچه سریعتر کارها از تمام زوایا آغاز شود و لکن چه کسی می‌تواند انجام دهد؟

وی اظهار کرد: کیفیت در شاخصه و توانایی های فرد است که مشخص باشد می‌تواند کار کند. با توجه به انتخاب رئیس جمهور و وزرا مشخص است که اینها اهل کار بوده، نمی‌خوابند و میدوند، زیرمجموعه ها نیز باید به همین صورت تعیین شوند.

اهمیت نیروی انسانی برای هر کشور

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کار را جمع انجام می‌دهد نه فرد، گفت: وقتی می‌توانند موفق باشند که کار سریع و با کیفیت انجام شود.
آیت الله عبادی بیان کرد: در هر امری نیروی انسانی یعنی همه چیز و کشوری که نیروی انسانی داشته باشد رشد می‌کند.

وی افزود: متاسفانه برخی از کشورها چه ذخایری و امکاناتی دارند اما چون شایستگی استفاده از آن را ندارند خود امکانات، بلایی برای آنها میشود. ثروتهای کشورهای مرتجع جامعه، بلایی برای آنها و همه مردم شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: راه اندازی هرچه سریعتر کار، تولید و توزیع برای مردم نیازمند نیروی انسانی است.

آیت الله عبادی بیان کرد: اینکه به برداشته شدن فاصله ها، تصمیمات گرفته شده و فراهم کردن زمینه کار برای آنهایی که عاشق کار هستند اشاره شد، کار بزرگی است.

وی اظهار کرد: اینکه به درآوردن حاشیه برای برخی موضوعات اشاره شد نشان از اهمیت کار است چون دشمنان ما در دشمنی واقعا کارشناس هستند و وقتی دشمن روی یک مساله پارازیت میرود به دلیل اهمیت آن باید به عنوان یک شاخصه روی آن تکیه کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سیستم دیپلماسی ما در آینده باید به گونه ای باشد که تمام زوایای ما با کشورهای همسایه را پوشش دهد.

مسئله افغانستان مهم است

آیت الله عبادی با بیان اینکه مسئله افغانستان مهم است، تاکید کرد: خوشبت هستیم که همسایه های مجموعه افغانستان در جلساتی که داشته و دارند همه بر یک مسئله تکیه دارند و آن این است که حکومت در افغانستان یا هر جای دیگر باید فراگیر باشد و این مسئله مهمی است.

وی افزود: مسئله مهم دیگر این است که افغانستان مورد سوء استفاده هیچ بیگانه ای به ضرر همسایه ها قرار نگیرد. تکیه بر این دو اصل بسیار جالب است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند برای ما مردم مطرح است. دولتها می آیند و میروند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مردم افغانستان از نظر قومیتی، مذهبی، زبان و غیره فرقی ندارند و همه باید جایگاه آنان در دولت جدید افغانستان منظور شود و دولت باید فراگیر و در خدمت همه باشد. خاک افغانستان نیز نباید مورد سوء استفاده هیچ دشمنی قرار بگیرد.

اهمیت فضای مجازی

آیت الله عبادی در مورد تغذیه افکار عمومی از طریق فضای مجازی، بیان کرد: آنچه در گذشته بوده از نظر هیچ منطقی قابل توجیه نیست. کشورهای غربی که خودشان فاسد هستند هیچ گاه فضای مجازی خود را به دست بیگانه نمیدهند. حال چه شده که اینگونه بذل و بخشش میکنند؟

وی ادامه داد: یک چنین فرصتی که هم میتواند برای رشد جامعه و هم فرصتی برای دشمن جهت انحراف جامعه باشد، کلید آنرا به دست هرکسی از هرجا رسید بدهند. این خیلی ولنگاری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: فضای مجازی یک مسئله خیلی بزرگ است به گونه ای که مقام معظم رهبری در این مورد گفتند اگر مسئولیت رهبری بر عهده من نبود مسئولیت فضای مجازی را برعهده میگرفتم.

آیت الله عبادی بیان کرد: تصرف آب و خاک مقدمه ای برای تصرف افکار جامعه در بعد مثبت و منفی است.

وی اظهار کرد: فضای مجازی و تبلیغات اصلا با جنگ نظامی قابل قیاس نیست و متاسفانه ما در این مورد بسیار کم می آوریم یا افرادی که باید کار انجام میدادند ندادند یا شیوه های ناقص تبلیغاتی که ما داریم با آنچه دشمن دارد قابل قیاس نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمن درکارآمدی( کاری به حق و باطل ندارم) از هیچی چیز میسازد و آن را میچپاند و ما با این همه غنا و دست پری که داریم مثل یک آدم لال، حرفمان را نمیتوانیم بزنیم چه رسد به اینکه فضای مجازی را رها کنیم و دشمن هر روز یک بازی در بیاورد.

آیت الله عبادی در مورد ضایعات فضای مجازی، بیان کرد: برای نوجوانی که به حد نصابی نرسیده نحوه استفاده از فضای مجازی و اینترنت خیلی بدتر از کرونا، وبا و طاعون است.

وی افزود: با آمدن کرونا ولنگاری دولت در بحث فضای مجازی سرجای خودش است.

هر چه سریعتر باید در جهت تقنین قوانین مربوط به فضای مجازی اقدام و کوتاهی نشود که ما مورد تهاجم غیر عادلانه و ظالمانه دشمن در بحث فرهنگی قرار نگیریم.

انتهای پیام/۱۲۷