مدیرعامل باشگاه فولاد:

درخواست میزبانی خود را به AFC ارسال کردیم/ برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات از فولاد ادله جدید خواسته اند

آذری گفت: هفته گذشته درخواست میزبانی خود را برای میزبانی لیگ قهرمانان از طریق امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال به AFC ارسال کردیم.

به گزارش خاورستان، سعید آذری درباره وضعیت میزبانی باشگاه فولاد برای دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: ابتدا باید ضایعه درگذشت مهرداد میناوند عزیز و علی انصاریان دوست‌داشتنی را تسلیت بگویم. آرزو می‌کنم برای همه میناوندها، انصاریان‌ها در سراسر کشور اقدام و تمهیدات لازم اعمال شود تا کمتر شاهد از دست دادن عزیزان‌مان باشیم.
وی افزود: مکاتبات ما با AFC باید به شکل طبقه‌بندی و کلاسیک انجام شود. به همین دلیل موظف هستیم درخواست خود را از طریق فدارسیون فوتبال به AFC بفرستیم. این امر را به حیدر بهاروند و مهدی نبی ارسال کرده و حدود ۸ روز قبل با حمیرا اسدی، ریاست امور بین‌الملل و روابط عمومی فدارسیون فوتبال هماهنگی‌های لازم انجام و درخواست ما به AFC ارسال شد.
مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: خیلی جالب بود شب گذشته یکی از خبرگزاری‌ها از سخنگوی AFC خبری را منتشر کرد که وی گفته بود هنوز هیچ باشگاه ایرانی برای میزبانی لیگ قهرمانان اعلام آمادگی نکرده است. می‌خواهیم درخواست خود را روی سایت باشگاه فولاد هم منتشر کنیم تا عزیزان بفهمند دروغی در کار نبوده است.
آذری افزود: موظف بودیم برای میزبانی اعلام آمادگی کرده و شرایط اهواز را بررسی کنیم. این کار حساب شده را بر اساس موازین و چشم‌انداز اقتصادی باشگاه فولاد انجام دادیم اما درج چنین خبری مبنی بر تکذیب سخنگوی AFC برای من تعجب‌آور بود. مستندات ما قابل انتشار است و در این زمینه گام اول را برداشته‌ایم. درخواست میزبانی خود را برای میزبانی پلی‌آف و مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: می‌خواهم پس از منتشر شدن این خبر امروز از طریق دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال پیگیر‌ی‌های لازم را انجام دهم تا مشخص شود چگونه سخنگوی AFC به این صراحت اعلام می‌کند هیچ باشگاه ایرانی درخواست نداده زیرا این موضوع برای خودمان هم جای سؤال است. حتی در پیامی که برای اسدی از طریق واتس‌آپ ارسال کردم به وی گفتم هرچند این کار حرفه‌ای نیست اما اگر صلاح می‌دانید این درخواست را به شکل مستقیم هم ارسال کنیم که پاسخ داد اجازه بدهید این درخواست از طریق فدراسیون ارسال شود.
مدیرعامل فولاد درباره میزان امیدواری این باشگاه برای اخذ میزبانی لیگ قهرمانان توضیح داد: این اقدام خیلی مهم و خیلی هم سخت است. در حقیقت کسب میزبانی دو بال مسابقات مقدماتی است اما ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان قابلیت میزبانی لیگ قهرمانان را دارد. طرح این پیشنهاد حق‌مان بود و اگر چنین کاری انجام نمی‌دادیم مدیران عالی‌رتبه استان و قلعه نویی مدیرعامل شرکت فولاد و اعضای مجمع در موفقیت‌های ما تاثیرگذار بوده اند و رونوشت درخواست خود را هم برای آنها ارسال کرده‌ایم، اگر فردا روزی از ما سؤال کنند در صورت اقدام شما ما هم حمایت لازم را انجام داده و شرایط میزبانی را ابتیاع می‌کردیم پاسخ بدهیم وظایف اولیه خود را انجام داده‌ایم.
آذری ادامه داد: نکته مهم این است که برنده بازی پلی‌آف فولاد و العین امارات در گروه السد قطر قرار می‌گیرد و این موضوع کار را برای ما به شدت سخت خواهد کرد باید بپذیریم امکانات و شرایط قطر را نداریم و طبیعی است AFC هم چنین موضوعی را در نظر می‌گیرد. درصورت برتری مقابل العین و صعود به مرحله گروهی فقط ۷ روز تا شروع مرحله گروهی لیگ قهرمانان زمان داریم و ۴ روز قبل هم باید در محل مسابقات حضور داشته باشیم این پارامترها رقابت برای کسب میزبانی را سخت می‌کند.
وی در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران درباره اینکه آیا اهداف فولاد تا هفته چهاردهم لیگ برتر محقق شده گفت: تیم ما سال گذشته در هفته پانزدهم با ۲۳ امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفت اما اکنون در حالی که یک هفته به پایان دور رفت زمان باقی مانده با ۲۰ امتیاز پنجم هستیم. شرایط لیگ امسال با سال گذشته خیلی متفاوت است. در نیم فصل لیگ قبلی برخی تیم‌ها خود را از سایرین جدا کرده و رقابت‌ها به این شدت نبود.
مدیرعامل باشگاه فولاد افزود: امسال می‌بینید تیم‌های ۱۷ ، ۱۸ و ۱۹ امتیازی به هم چسبیده‌اند و رقابت سخت است. تیم ما با سایپای رده سیزدهمی سه امتیاز فاصله دارد از آن طرف هم با تیم دوم جدول سه امتیاز اختلاف داریم. چیزی که ما را خوشحال می‌کند این است که در نیم‌فصل دوم با تمام تیم‌هایی که برای کسب جایگاه بهتر با آنها رقابت خواهیم کرد در خانه خود بازی داریم. در شرایط کاملا متعادل بهاری به مصاف حریفان می‌رویم سال گذشته هم این اتفاق برای فولاد افتاد و پس از رسیدن به یک بلوغ خوب نیم‌فصل دوم رویایی را پشت سر گذاشتیم.
آذری با اشاره به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه اظهار داشت: این بزرگ‌ترین مشکل ما است با وجود تمام تلاش‌های باشگاه به تازگی نامه‌ای از دادگاه CAS برای ما آمده و درخواست ارسال ادله جدیدی را مطرح کردند. به ما گفتند چرا دنبال باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی خود به شکل موقت هستید. هر چند می‌توان این کار را انجام داد اما برای بررسی پرونده فولاد زمان می‌خواهیم بسته بودن پنجره ما را در فشار و مضیقه قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: از تمام اعضای کادر فنی، بازیکنان و هوادارانی که تا این لحظه زحمات زیادی کشیده‌اند تشکر می‌کنم اما طبق استراتژی جواد نکونام باید فولاد را برای لیگ قهرمانان آسیا تقویت کند اگر دادگاه CAS به ما اجازه باز شدن پنجره نقل و انتقالات را به شکل موقت ندهد نمی‌توانیم جذب کنیم. در خوزستان خیلی روی بومی و غیربومی و اصفهانی بودن من تأکید می‌شود اما به عنوان یک مدیر غیربومی و اصفهانی تمام ظرفیت و توانمندی خود را در این مدتی که مدیرعامل باشگاه فولاد بودم به کار گرفتم.
مدیرعامل باشگاه فولاد اضافه کرد: البته اگر هواداران و همکارانم پشتیبانی‌های لازم را انجام نمی‌دادند این اتفاق‌ها رخ نمی‌داد. همچنین باید از اهالی رسانه در خوزستان و سراسر کشور به دلیل کمک‌هایشان به باشگاه فولاد تشکر کنم. به عنوان یک مدیر غیربومی و اصفهانی تمام تلاش خود را برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات به کار می‌گیرم اما این کار حتی به شکل موقت هم خیلی سخت است. اتفاق خوبی بود که قبل از شروع فصل توانستیم فیفا و دادگاه CAS را برای باز شدن پنجره خود متقاعد کنیم اما اکنون شرایط سختی داریم.
انتهای پیام/۴