استاندار خراسان جنوبی:

درخواست های قناعت از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)/ از تکمیل زنجیره هاب شتر تا توجه به حوزه سلامت و ساخت راه های روستایی

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه زنجیره هاب شتر باید تکمیل شود، گفت: انتظار ما این است که ستاد اجرایی به موضوع ساخت و بهسازی راه های روستایی استان خراسان‌جنوبی ورود کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه انعقاد تفاهم نامه پیشرفت و آبادانی برای سه شهرستان نهبندان، سربیشه و زیرکوه و انعقاد تفاهم نامه طرح آبا ( آشتی با آموزش) بنیاد احسان که با حضور دکتر عسکری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد، اظهار کرد: برای همکاری با ستاد در راستای سرمایه گذاری در استان، آمادگی لازم را داریم.

وی با تأکید بر این که بزرگترین افتخار ستاد اجرایی این است که با درایت امامین انقلاب تأسیس و راهبری شده، افزود: با تدبیر حضرت امام خمینی(ره) ستاد اجرایی در سال ۶۸ تأسیس شد و راهبری و حمایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) رویکردهای ویژه ای در ستاد اجرایی و بنیاد برکت ایجاد کرده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: حمایت ستاد اجرایی از اشتغال و رونق تولید داخلی در این شرایط سخت تحریم ها و فشارهای اقتصادی ستودنی است.

استان بدون بیکار

قناعت با اشاره به حمایت های ستاد اجرایی از کارگاه های تولیدی کوچک در راستای تحقق شعار سال، اظهار کرد: اقدام ستاد اجرایی در زمینه اجرای طرح “استان بدون بیکار” در خراسان جنوبی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر بوده و نتیجه بخش خواهد بود.

وی به تفاوت عملکرد در دستگاه دولتی و نهاد حمایتی اشاره کرد و گفت: مقررات و دستورالعمل های دست و پاگیر در دستگاه های دولتی که هر روز قطورتر و قطورتر هم می شوند، شرایط را برای فعالیت سخت تر می کنند در حالی که این نهادهای انقلابی با تبعیت از الگوهای جهادی، بدون هیچ محدودیتی کارها را به سرعت پیش می برند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد خراسان جنوبی در بهره گیری از ظرفیت های ستاد اجرایی در اشتغالزایی و محرومیت زدایی ضعیف عمل کرده است.

قناعت بیان کرد: برخلاف دیگر استان های پیشرو ما فرصت استفاده از ظرفیت ستاد اجرایی و بنیاد برکت را از دست داده ایم.

وی خطاب به مدیران و اصحاب رسانه تأکید کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در ستاد وجود دارد، ما می توانیم موج جدیدی از خدمت در استان ایجاد کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به صحبت دکتر عسکری مبنی بر تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر توجه ویژه این مجموعه به خراسان جنوبی، گفت: این نگاه خاص و ویژه دکتر مخبر را باید مغتنم بشمریم.

قناعت با اشاره به این که شایسته نیست یک نفر غیر بومی دلش بیشتر از خود ما برای استان بسوزد، تصریح کرد: رسانه ها در این زمینه نقش پررنگ و تأثیر گذاری دارند.

وی افزود: حال که توانمندی لازم در ستاد اجرایی هست، انتظار، خواهش و دستور بنده این است که مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران، تفاهم نامه های همکاری لازم را با این مجموعه منعقد کنند و کار را با جدیت دنبال نمایند.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بنیاد برکت در زمینه ساخت و احداث خانه عالم و مدرسه، گام های بلندی برداشته و ما باید از این توانمندی حداکثر استفاده را ببریم.

قناعت گفت: این که بعد از سال ها هنوز در حال خام فروشی محصولات معدنی هستیم، شایسته نیست، لذا شخصاً این موضوع را پیگیری می کنم تا از ظرفیت ستاد در موضوع صنایع فرآوری ذخایر معدنی استفاده کنیم.

وی اقدام ستاد اجرایی در زمینه واردات نهاده های دامی را ستود و گفت: ما باید از توان شرکت های تعاونی استان در اجرای پروژه های مشارکتی با ستاد اجرایی بهره مند شویم.

زنجیره هاب شتر تکمیل شود/ خواستار توجه ستاد اجرایی به ساخت و بهسازی راه های روستایی استان هستیم

استاندار خراسان جنوبی طرح هاب شتر را از پتانسیل های ناشناخته ای خواند که اشتغال فراوانی هم به همراه دارد و ادامه داد: طرح هاب شتر که با اقلیم منطقه همخوانی دارد و شغل آبا و اجدادی مردم را احیا نموده بسیار ارزشمند است ، لذا زنجیره آن باید کامل شود،به صنایع تبدیلی و تکمیلی شیر شتر توجه گردد و موفق تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.

قناعت با بیان این که انتظار ما این است که ستاد اجرایی به موضوع ساخت و بهسازی راه های روستایی استان ورود کند، خاطرنشان کرد: ما در استان ۱۱ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی داریم که حدود ۶ هزار کیلومتر آن آسفالت شده لذا انتظار می رود ستاد اجرایی در این زمینه هم خدماتی را به استان ارائه کند.

وی افزود: ورود ستاد اجرایی به حوزه سلامت، درمان بیماران صعب العلاج، زوجین نابارور کم بضاعت و … نیز از دیگر انتظارات ماست.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که برنامه استان، استفاده حداکثری از ظرفیت های ستاد اجرایی است، اظهار کرد: در اولین فرصت، کارگروهی با محوریت معاون عمرانی استانداری و با حضور دستگاه های متولی ایجاد می کنیم که با احصا نیازها و ظرفیت ها، درخصوص زمینه های سرمایه گذاری ستاد اجرایی در استان به جمع بندی برسند و موارد را به تهران ارائه نمایند.

قناعت بیان کرد: این شرط ستاد اجرایی که به هر میزان اعتبار هزینه شده از استان، سرمایه گذاری می کند، برای ما با توجه به شرایط خاص خراسان جنوبی و محرومیت منطقه، پذیرفتنی نیست و لازم است ستاد در این راستا تدبیر ویژه ای بیندیشد.

وی ادامه داد: تکمیل پروژه های نیمه تمام، ایجاد گرمخانه در مرکز استان و … نیز از دیگر حوزه هایی است که ستاد اجرایی می تواند ما را حمایت و همراهی کند.

انتهای پیام/۱۲۷