دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی خبر داد

درمان ۳۰۰ کودک معتاد در خراسان جنوبی/ ۸۶ مرکز درمان اعتیاد در استان وجود دارد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان این‌که 300 کودک معتاد از انتهای سال گذشته تاکنون درمان شده‌اند، گفت: 60 دانش آموز معتاد نیز در خراسان جنوبی وجود دارد که این تعداد نیز درمان شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار دبیر و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که امروزه جامعه بشریت با آهنگ تغییرات شتابان در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژی مواجه شده است، اظهار کرد: در این راستا، جوانان و نوجوانان بدون هرگونه آمادگی برای ورود به قرن جدید با ترافیکی از خرده‌فرهنگ‌ها روبه رو شده‌اند.
وی با اشاره به این‌که مواد مخدر از جمله شوک‌های اجتماعی، زلزله خاموش و یکی از اسباب‌های دشمن است که مهم‌ترین بحران عرصه اجتماعی است، تصریح کرد: در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۵۵ میلیون نفر حداقل یک بار در سال از مواد مخدر استفاده کرده‌اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان این‌که مصرف انواع مواد مخدر و روان‌گردان‌های جدید در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۰۱ حدود ۷۰۰ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: بیش از ۷۲۰ نوع انواع موادمخدر شناخته شده وجود دارد که یکی از مخرب‌ترین آن‌ها شیشه است.
زندی عنوان کرد: از ابتدای سال‌جاری، ۸ تن انواع مخدر دارویی و غیردارویی کشف و ضبط شده است.
وی افزود: در حوزه درمان ۸۶ مرکز درمانی در استان و ۱۳ هزار و ۷۵ نفر پرونده فعال وجود دارد که از خدمات درمانی استفاده می‌کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی ضمن اشاره به دریافت ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در سال گذشته، یادآور شد: ۹۱۱ نفر تحت حمایت مالی شورای مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است.
زندی با بیان این‌که ۳۰۰ کودک معتاد از انتهای سال گذشته تاکنون درمان شده‌اند، بیان کرد: ۶۰ دانش آموز معتاد نیز در خراسان جنوبی وجود دارد که این تعداد نیز درمان شده‌اند.
وی ادامه داد: در استان هیچ‌گونه مرکز اجباری معتادان وجود ندارد و همچنین معتاد کارتن‌خواب و بی‌خانمان نیز نداریم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به این‌که امروز مواد گل جای شیشه را گرفته است که متأسفانه این نوع مواد نیز آثار مخرب‌تری از شیشه دارد، اظهار کرد: امروزه مواد مخدر به یک ابزار سیاسی و اقتصادی در معاملات اقتصادی تبدیل شده است به‌طوری‌که بیش از یک میلیون نفر در این تجارت ناثواب وارد شده‌اند.
زندی با بیان این‌که موادمخدر منشأ بیشتر جرائم را به خود اختصاص داده است، مطرح کرد: ۶۵ درصد همسر آزاری‌ها، ۵۵ درصد طلاق‌ها، ۳۰ درصد کودک‌آزاری‌ها، ۳۵ درصد قتل‌ها، ۳۳ درصد نزاع‌ها، ۲۰ درصد جرائم منکراتی و ۱۰ درصد دیگر جرائم، آمار استانی جرائم است.
وی اضافه کرد: در کشف مواد مخدر در بین ۲۱ دستگاه، استان خراسان جنوبی مقام چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام/۴/۲۳/۱۰۱