رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

درمان ۷۲ دانش‌آموز مبتلا به اعتیاد در خراسان جنوبی

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: ۷۲ دانش آموز مبتلا به اعتیاد در بازه زمانی ۳ سال گذشته درمان شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن تهامی رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی صبح امروز در دومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: طرح نماد در راستای منویات مقام معظم رهبری و با هدف توجه به رشد یک پارچه دانش آموزان ابلاغ شده است.
وی با اشاره به این‌که طرح نماد از دو سال قبل در خراسان جنوبی برگزار می‌شود، افزود: این طرح سال ۹۶ در دو شهرستان بیرجند و درمیان و در هر کدام ۶ مدرسه اجرا شده است.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: سال گذشته ۳۸۶ مدرسه شهرستان درمیان و ۶ مدرسه بیرجند تحت پوشش این طرح قرار گرفته است.
تهامی با اشاره به این‌که ۶ نفر از مدرسین زبده استان در تهران آموزش دیده‌اند، تصریح کرد: کارکنان ۱۹۳ مدرسه در درمیان و بیرجند آموزش‌های دهگانه را فرا گرفته‌اند.
وی از عدم حضور اولیا در جلسه انجمن اولیا و مربیان مدارس گلایه کرد و افزود: کارگاه آموزشی طرح نماد اولیا در ۶ مدرسه بیرجند برگزار شده است.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: ۷۲ دانش آموز مبتلا به اعتیاد در بازه زمانی ۳ سال گذشته درمان شده‌اند.
تهامی تصریح کرد: از این تعداد دانش‌آموز درمان شده ۴۰ نفر ابتدایی، ۲۰ نفر متوسطه اول و ۱۴ نفر متوسطه دوم بوده‌اند.
وی افزود: متاسفانه ۹۸ درصد دانش آموزانی که مبتلا به اعتیاد شدند والدین آنها معتاد بودند.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که دانش آموزان در معرض خطر شناسایی شده‌اند، گفت: امسال نیز در کلیه شهرستان‌ها میز خدمت نماد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲