نماینده مدیران دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیرجند:

در آستانه هفته معلم فضاسازی فرهنگی از سوی رسانه ها ضروری است

نماینده مدیران دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیرجند ضمن اهمیت بزرگداشت مقام معلم،گفت:در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم،یک فضاسازی فرهنگی مهم،از سوی رسانه ها و جراید در استان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد زمان ابطحی نماینده مدیران دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیرجند بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش بیرجند،ضمن اشاره به بزرگداشت هفته مقام معلم،اظهار کرد: لازم است که در این خصوص و بویژه در بحث تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی،یک فضاسازی مهم به همت رسانه ها و جراید در جامعه صورت پذیرد.
وی تصریح کرد:با توجه به این که تعداد زیادی از فرهنگیان در برگزاری انتخابات ۷ اسفند ماه ۹۴،با فرمانداری بیرجند همکاری داشته اند تقاضا می شود تا نسبت به پرداخت حق الزحمه آنان در هفته معلم اقدام گردد.
بستانی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بیرجند نیز در این جلسه، یادآور شد: در سال تحصیلی گذشته در بحث مسابقات بین دانش آموزی،تعداد ۵۱ هزارو ۹۰۸ دانش آموزرشته،در تعداد ۱۳ رشته در بحث مسابقات قرآن و ….به همت حوزه پرورشی آموزش و پرورش پای کار آمده اند که از این تعداد،سه هزار و ۸۳۸ نفر به مرحله شهرستانی و ۱۰۴ نفر نیز به مرحله استانی راه یافتند.
وی افزود:در مدت مذکور، تعداد ۴۳ هزار و ۱۳۰ نفر نیز در حوزه هنر،شعر و…شرکت نمودند که از این تعداد نیز ۱۲ هزار و ۵۳۰ نفر به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.
معاون پرورشی آموزش و پرورش بیرجند متذکر شد:در سال تحصیلی گذشته،در بیش از ۵۰ درصد مدارس استان،المپیادهای ورزشی انجام شده که از آن می توان به عنوان یکی از طرح های موفق حوزه پرورشی آموزش و پرورش یاد کرد.
بستانی ضمن تشکر ویژه از ادا ره بهداشت شهرستان بیرجند،عنوان کرد:یکی از اداراتی که ارتباط تنگاتنگی با اداره آموزش و پرورش دارد،اداره بهداشت است که خوشبختانه در این خصوص در اداره آموزش و پرورش بیرجند نیز با همکاری اداره بهداشت، اقدامات شایانی صورت پذیرفته است.
وی با بیان این که در سال تحصیلی گذشته،در مجموع تعداد دو هزار و ۶۶۵ دانش آموز باعنوان سفیران بهداشت،با ما همکاری داشته اند،اذعان داشت:لازم به ذکر است که تعداد یک هزار و ۹۹۵ دانش آموز بهداشت یار را، نیز در این زمینه ساپورت کرده ایم.
بستانی توزیع قرص آهن در بین دانش آموزان مقطع متوسطه شهرستان بیرجند را،یکی یگر از طرح های اجراشده توسط آموزش و پرورش بیرجند برشمرد و گفت:در این زمینه، در سال تحصیلی گذشته،به منظور جلوگیری از پاره ای مشکلات مخصوص دختران،بین ۱۶ هزار دانش آموز دختر مقطع متوسطه استان،توزیع قرص آهن صورت گرفت.
وی اجرای طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان را،یکی دیگر از طرح های اجرا شده توسط آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در سال گذشته برشمرد و افزود:مرحله نخست طرح مذکور،از آبان ماه گذشته اجرا شده و مرحله دوم طرح مذکور نیز، از امروز به صورت نمادین،در مدرسه ایران مهرشهر بیرجند،به اجرا درآمده است.
انتهای پیام ۱۰۱/