نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

در انتخاب‌ها و رأیی که می‌دهیم مسئولیم/ بدترین چالش و فساد جامعه بشری تضییع حقوق است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از اهم مسائل در عالم انسانی و جهان بشریت مسائل حقوقی است، گفت: بدترین چالش و فساد جامعه بشری همان تضییع حقوق است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به مجله پژوهش‌های حقوقی و کیفری این دانشگاه اظهار کرد: باید مجله ارائه شده واقعا پژوهشی و مبنایی باشد و هنگامی می‌تواند مبنایی باشد که در مسئله جهان شناسی، حق و حقوق را در آن تثبیت کنیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهم مسائل در عالم انسانی و جهان بشریت مسائل حقوقی است، افزود: بدترین چالش و فساد جامعه بشری همان تضییع حقوق است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: تمام حق به خداوند متعال بر می‌گردد و این واقعیتی است که نباید از آن غفلت کنیم و در مسئله جهان شناسی و انسان شناسی نیز حقوق باید مبتنی بر این باشد.
عبادی تصریح کرد: در سطح بین‌الملل برخی افراد مدعی حقوق می‌شوند اما هنگامی که از خودشان مسائل را جویا می‌شوید، می‌بینید که قائل به حق نبوده و طبق مبنا حقی را معتقد نیست.
وی با بیان اینکه پژوهش باید از خشت اول آغاز شود، گفت: کلمه حقوق را کسانی می‌توانند مطرح کنند که جهان را بر حق بدانند و معتقد باشند که حق مطلقی بر عالم حاکم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تبیین اهمیت انتخاب‌های مردم گفت: در مسائل حقوق سیاسی برخی‌ها به دنبال اشخاص و حزب‌ها هستند، زمانی احساسات بر وی غلبه می‌کند و برای یک شخص تبلیغ می‌کند، فردا آن شخص بر اساس رأی من و تو مسئول یک بخشی را بر عهده می‌گیرد و انواع ستم‌ها می‌کند، چه کسی این حق را ضایع کرده است؟ من و دیگران که رأی دادم و به خاطر ارضای نفس، احساسات و ارتباطات حزبی خود حق همه ی مردم را پایمال کردم و اگر فلان آدم در گوشه ای از دنیا کشته می‌شود خونش بر گردن من است، زیرا حقوق است.
عبادی ادامه داد: جامعه دارای فرهنگ است لذا اگر بنده تقلید دیگران را انجام دادم و هنجار جامعه را شکستم قطعا حق را ضایع کرده‌ام.
وی افزود: جامعه ما جامعه‌ای است که اگر به صورت درست با مردم صحبت کنیم، مطالب را درک می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ضمن تأکید مجدد بر اینکه در پژوهش‌ها و تهیه مجله پژوهشی باید جنبه‌های علمی، دینی و ارزشی لحاظ شود، گفت: در این رابطه با دیگران نیز مشورت کنید تا اثری که به یادگار می‌گذارید ارزشمند باشد و آیندگان متوجه شوند افرادی که زحمت کشیده اند، دلسوز بوده‌اند.
انتهای پیام/۱۲۷