فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی:

در برابر جنگ اقتصادی باید جهاد اقتصادی را پیش ببریم/ پاسخ آتشین به تجاوز پهپادهای جاسوسی آمریکا

فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی گفت: در شرایط کنونی کشور، همه ما در برابر جنگ اقتصادی دشمن بایستی همانند جهاد در دفاع با مشارکت همه جانبه در موضوع اقتصاد، جهاد اقتصادی را پیش ببریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امیر سرتیپ دوم ستاد ارسلان پرویز فرمانده ارشد نظامی ارتش خراسان‌جنوبی و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع)، اظهار کرد: ۴۰ سال پرافتخار از تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی پشت سر گذاشتیم و گام در ۴۰ سال دوم گذاشتیم اکنون ملت ما با اتحاد و همدلی و توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در سند راهبردی گام دوم مستحکم‌تر از همیشه به سوی آرمان‌های متعالی خود پیش می‌رود.
وی افزود: در سال‌های اخیر دشمنان جمهوری اسلامی ایران با دو لبه قیچی توطئه جنگ اقتصادی از طریق اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه و ایجاد انفعال و نارضایتی فراگیر در کشور و همچنین ترور، ایجاد اغتشاش، ایران هراسی، جنگ نرم و تهدید اجتماعی و امنیتی به دنبال ایجاد تنگنا برای مردم و تغییر رفتار نظام و تحمیل اراده خود و حتی براندازی نظام بوده است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور گفت: دشمن حتی به دنبال این بوده است تا هیمنه و شکست‌های پی در پی خود را جبران نماید اما مردم غیور ایران اسلامی که درس آموخته مکتب عاشورایی امام حسین (ع) علی‌رغم همه مشکلات برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی با صرف هزینه‌های مالی و جانی در برابر هر دشمنی که قصد تهدید داشته باشد ایستادگی داشته و خواهد داشت و همواره در مسیر خود برای خودکفایی و حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم برخواهد داشت.
پرویز تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور، همه ما در برابر جنگ اقتصادی دشمن بایستی همانند جهاد در دفاع با مشارکت همه جانبه در موضوع اقتصاد، جهاد اقتصادی را پیش ببریم و با پرهیز از اسراف، بالا بردن فرهنگ کار و با همت مضاعف در جهت پیشبرد عدالت و افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تولید کمک کنیم.
وی افزود: استحکام تدین و معنویت، پرهیز از حاشیه‌سازی، مبارزه با رانت و فساد، اتحاد کلمه، همدلی و رشد به عنوان شاخصه‌های اساسی جهاد اقتصادی محسوب می‌شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور گفت: اگر امروز رصد دقیق و بی نقص دشمن و صدور اخطارها و برخورد قاطعانه پدافند هوایی با هرگونه متجاوز هوایی در مرزهای پیرامونی باعث انصراف از تصمیم جنگ نظامی می‌شود، دشمن ماشین جنگی خود را در فاصله کیلومترها از تنگه هرمز در دریای عمان متوقف می‌کند و به مرزهای ما نزدیک نمی‌شود.
وی با بیان این‌که ما از قدرت دفاعی و حفظ عمق راهبردی کوتاه نمی‌آییم، افزود: نیروی هوایی ارتش به همت دانشمندان داخلی با وجود همه کمی و کاستی‌ها به خودکفایی رسیده و به کمک مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی تعداد زیادی از سامانه کشف راداری و رادارهای بومی را در اختیار داریم و با به کارگیری از این تعداد انبوه پوشش کامل هوایی کشور را تحت رصد شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرار دادیم.
پرویز با اشاره به این‌که انواع سامانه موشکی تاکتیکی بُرد کوتاه، متوسط و بالستیک بومی در چهل سال تلاش برای رهایی از وابستگی توسط قدرت دفاعی کشور ایجاد شده ‌است، یادآور شد: طراحی انواع تجهیزات ارتباطی ایمن، پایدار و طراحی و تولید بومی نرم افزار پایه از دیگر فعالیت‌های ارزشمندی است که در چند سال اخیر زمینه مدیریت بهینه را برای پدافند هوایی به ارمغان آورده است.
وی تصریح کرد: پیشرفت در حوزه پهپاد در پدافند هوایی خارج از تصور بوده به طوری که مجموعه پهپادی نیروی پدافند هوایی در حال تبدیل شدن به قطب قدرت پهپادی کشور بوده و مجهز به انواع پهپادهای پیشرفته بومی با قابلیت حمل موشک‌ها‌ است.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی با بیان این‌که پدافند هوایی در کنار نیروهای ارتش در بحث طرح‌های مردم یاری در سیل اخیر اقدامات شایسته انجام داده است، گفت: در ۸ منطقه محروم کشور اقدام به ارائه انواع خدمات رایگان کرده است.
پرویز با بیان این‌که جمهوری اسلامی به هر تجاوزی مانند پهپاد جاسوسی آمریکایی با تیرهای آتشین پاسخ می‌دهد، گفت: ا‌منیت منطقه و کشور خط قرمز ما‌ست و عمق نفوذ راهبردی کشور رو به تقویت و گسترش است و نتایج میدانی جنگ‌ها در سوریه، یمن و سایر نقاط نمونه بارزی از شکست دشمن در منطقه است.
انتهای پیام/ ۱۳۲