رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:

در تولید البسه باید به خلاقیت و هنر توجه شود/ بی تفاوتی نسبت به مسئله عفاف و حجاب بسیار نگران کننده است

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در حال حاضر فروشگاه های عرضه لباس های اسلامی محدود هستند و باید در این زمینه اقدام اساسی صورت گیرد، گفت: انسان های متعهد و با منطق برای حفظ جامعه و پیشگیری از دام هایی که دشمنان برای ضربه زدن به هویت فرهنگی و اجتماعی خانواده ها در سر دارند، تلاش کنند.

به گزارش خاروستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در استان در نشست با جمعی از مسئولان فرهنگی و فعالین بازار بیرجند، با اشاره به اینکه از پیشنهادات و طرح های کارشناسی شده در بخش حمایت از البسته اسلامی پشتیبانی می کنیم، گفت: نیاز های مردم برای تهیه البسه اسلامی باید برآورده شود تا مردم گرفتار البسه نامشروع نشوند.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر فروشگاه های عرضه لباس های اسلامی محدود هستند و خانواده‌ها خیلی باید جست‌وجو کنند تا لباس مد نظر خود را پیدا نمایند و این در حالیست که لباس‌های نا موضون بسیار در بازار قابل مشاهده است.
آیت الله عبادی تأکید کرد: در تولید لباس اسلامی به خلاقیت و هنر باید توجه شود.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر فرهنگ تذکر لسانی در جامعه کمرنگ می باشد و بایستی در این زمینه کار شود، اظهارداشت: در حال حاضر با توجه به حضور دادستانی هوشیار(حجت الاسلام و المسلمین آقای نسایی) در صحنه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، می طلبد بیش از پیش کار کنید و اگر نقدی هست بازگو کنید، امیدواریم در زمینه ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش موفق باشید.
امام جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر از هر جهت نیک و حسن ذاتی دارد و دارای چهار بُعد است، تصریح کرد: بعد اول در برخورد با افرادی است که مسلمان هستند و باید شما حکم اسلام را به آنها گوش زد کنید چرا که نمی توان فردی ادعای مسلمانی بکند اما از حکم اسلام شانه خالی کند.
وی بُعد دیگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در بر خورد با افراد غیر مسلمان دانست و بیان کرد: افراد غیر مسلمان در کشور ایران اسلامی زندگی می کنند که در قانون اساسی این کشور حفظ حجاب جزو قوانین این کشور است، لذا نمی شود فردی از تمامی مزایای قانون استفاده کند اما بر اساس هواهای نفسانی بی قانونی کند.
آیت الله عبادی افزود: شما باید با رفتار مناسب قانون را به این افراد یاد آوری کنید، چرا که خیلی‌ها خود را قانونمند می دانند اما در بحث قانون حجاب بی تفاوت اند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکرخراسان جنوبی اظهار کرد: بُعد سوم این فریضه این است که این مسئله به مقابله با طرح ها و حیله های دشمن می پردازد و شما به عنوان انسان های متعهد و با منطق برای حفظ جامعه و پیشگیری از خطراتی که پشت سر این دام هست و حتی حفظ همان افرادی که نمی دانند با این رفتارشان در زمین دشمن بازی می‌کنند یا حتی افرادی که می دانند در این زمین بازی می‌کنند تلاش کنید.
آیت الله عبادی در ادامه افزود: افراد به اصطلاح روشن فکر و غرب پرست باید از تاریخ عبرت بگیرند چرا که ۷۰۰ سال قبل در آندلس زمانی که دشمنان بر مسلمانان پیروز شدند ابتدا نیروهای ستون پنجم خود را جمع کرده و آنهارا آتش زدند و گفتند که وقتیبه گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی امروز (۱۲ آذر) در دیدار با فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ضمن تشکر از فعالیت های نیروی انتظامی در سطح کشور و استان گفت: از زمان تصدی حضرتعالی در این پست حساس گزارشاتی که به دست بنده می رسد بسیار عالیست، بنده دعاگوی شما و همه عناصر نیروی انتظامی در سطح کشور هستم.
آیت الله عبادی با اینکه مردم خدمتگذاران صدیق خود را می شناسند و دوست دارند و پشتیبان آنها هستند گفت: این خیلی اهمیت دارد ولی بالاتر از آن، چیزی است که بنده بارها در صحبتهای خود با عناصر محترم نیروی انتظامی عرض کردم که این کاری که شما انجام می‌دهید از نوع امر به معروف ونهی از منکر دینی و اجرای احکام الهی است و این موضوع چیزی نیست که با عدد و رقم و گزارش به بنده وامثال بنده قابل درک باشد.
وی با بیان اینکه شرایط امروز با همه شرایط تاریخ فرق می‌کند اظهار کرد: با وجود وسایل ارتباط جمعی و رسانه ها، جهان نه تنها یک دهکده بلکه یک کف دست است و فساد و تباهی مثل آتش است که یک جرقه آن ممکن است یک شهر را به راحتی بسوزاند.
امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه تهاجم دشمن در ابعاد مختلف روانی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در فضای حقیقی و مجازی وجود دارد گفت: انواع و اقسام آسیب های اجتماعی از مواد مخدر و سرقت گرفته تا انواع مسائل خلاف عفت اگر پیشگیری نشود و با آن به صورت حساب شده برخورد نشود اینها مثل آتش بندگان خدا را می سوزد و هستی معنوی و دین و اخلاق را به غارت می برد و انواع و اقسام آسیب های اقتصادی به مردم تحمیل می کند و باعث فروپاشی خانواده ها می‌شود.
آیت الله عبادی در ادامه تصریح کرد: فارغ از این که مردم و مسئولین کار شما را قدر بدانند این کار شما خالص ترین کاری است که برای خدا و بندگان خدا انجام می‌دهید حال بنده خدا چه شهری باشد چه روستایی، هر قشری حتی غیر مسلمان، خدا بندگانش را دوست دارد این حفاظت از بندگان خدا که در دام این شیاطین و ابلیس های آخرالزمانی و غول های بیابانی که به خود و مردمشان رحم نمی‌کنند تا برسد به این که چه بلایی به سر جوامع دیگر می‌آورند.
وی با اشاره به اینکه این دولت های استبدادی که حتی شرشان به حیوانات و طبیعت می‌رسد به مردم خودشان در آمریکا، اروپا، فرانسه و انگلیس رحم نمی‌کنند افزود: از خاور دور و میانمار گرفته تا کشورهای آفریقایی و غرب آسیا فرقی نمیکند، هر جا آتش فتنه و قتل و کشتاریست این ها سر اینهاست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به آیه (لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا) افزود: اگر افرادی نباشند که در مقابل فساد ها قد علم کنند و جلویشان را بگیرند آنها همه چیز را از بین می برند چون آنها در یک شرایطی از سیستم لیبرال دموکراسی قرار دارند که جز خودشان و شکمشان هیچ چیز برایشان مهم نیست و فقط توجیه اقتصادی برایشان معنی می دهد و اینکه انسان ها را بکشند، شهرها را ویران کنند و کشورها را از بین ببرند برای آنها مسئله نیست، آنها انسان نیستند، درنده های دوپایی هستند که اصلا خوب و بد برایشان معنی نمی دهد.
آیت الله عبادی با بیان اینکه امروز این دشمنان مجهز و این غول های بیابانی و این تفکر لیبرالی به طوریست که همه عالم را هم اگر از بین ببرد برایش مسئله ای نیست گفت: آنها هیچ قانونی را قبول ندارند هرچه هم که می گویند دروغ و فریب است.
وی با اشاره به این روایت که کسانی که در آن دوره آخرالزمانی و مفاسد آخرالزمانی پیش از ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان علیها السلام به وظیفه شان عمل کنند اینها ارزششان از آنهایی که بعد از ظهور هستند و انسان های خوبی هستند ارزششان بیشتر است گفت: امیدواریم که مشمول آن مواردی باشید که از جهت خواسته خیر برای جامعه بشری و اصلاح در جامعه اسلامی تاثیر گذار باشید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان با ابراز امیدواری برای این که خداوند وسیله خیری به وجود بیاورد که دست این لیبرال دموکراسی های غربی از جامعه بشری کوتاه بشود گفت: ان شاءالله در گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور باشیم و نوع بشر از دست اینها نجات پیدا کند نه تنها مردم ما، حتی مردم خودشان برای ما فرقی نمی کند، انسان ها باید نجات پیدا کنند خود مردم فرانسه مظلومند، مردم آمریکا مظلومند به جهت اینکه چنین فرهنگ و سیاست فاسدی بر آنها حاکم است.
انتهای پیام/۱۴۳