نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

در جامعه اسلامی احتکار، کم فروشی و حقوق های نجومی معنی ندارد/ تربیت مصطفی چمران ها توسط مادران با ایمان

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وقتی جامعه، اسلامی باشد دیگر احتکار، کم فروشی، اختلاس و حقوق های نجومی معنی ندارد و اگر این ها وجود دارند یعنی قانون اساسی پیاده نشده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار جمعی از بانوان بسیجی نواحی سپاه انصار الرضا علیه السلام ضمن تبریک عید غدیرخم، اظهار کرد: حضور شما بانوان بسیجی در پایگاه های مساجد که مرکز اصلی تغذیه جامعه اسلامی است در فرهنگ سازی بسیار ارزشمند است.
وی با بیان اینکه خداوند خالق بشر است و انسان را می شناسد، افزود: یکی از نام های مقدس پروردگار عدل است و بر اساس عدل خود، هر شی را در اندازه و جایگاه خودش قرار داده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مجموعه کاروان بشریت در مسیر سیر و سلوک به سوی خدا در حرکت است و باید به کمال برسد، گفت: جایگاه مقدس زن این کاروان را به مقصد می رساند و بقیه جایگاه هایی که از طریق دشمن و دوست نادان مطرح می شود، غریب است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه زن نقش اصلی و بالاترین سهم را در رشد انسان دارد، تصریح کرد: مسئله وراثت که به عنوان یک عامل موثر در انسان به صورت علمی مطرح می شود زن ها بالاترین نقش را در وراثت دارند.
وی با بیان اینکه عامل تعلیم به عنوان یک عامل موثر در فرهنگ بشری مطرح می شود، افزود: اولین معلم بعد از خدا مادران هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نقش تربیت عامل انکار ناپذیر جامعه بشری است، گفت: این مادر است که فرزند را در حساس ترین مراحل زندگی تربیت می کند و مراحل کودکی از مراحل دانشگاهی مهم تر است.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: کودک از زمانی که متولد می شود علاوه بر زبان مادری همه چیز را از مادر یاد می گیرد و مادر اولین کلاس یادگیری است.
وی به کشتارهای بی رحمانه و نفوذ غربی ها در کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمنان برای نفوذ خود در کشور های اسلامی اعتبارات زیادی می گذارند تا پوشش اصلی مسلمانان که چادر است را تغییر بدهند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمن می گوید ” اگر ما چادر زن های مسلمان را تغییر دهیم خیلی از کارها را می توانیم انجام بدهیم و وقتی چادر برداشته شود در فرهنگ آنها رخنه پیدا می کنیم ” گفت: دشمن بیدار است و کارکرده و می فهمد چه می کند اما ما متوجه نیستیم.
آیت الله عبادی با بیان اینکه در افکار عمومی این زن های شایسته، عفیف و نجیب هستند که جامعه را از جهت فکر و فرهنگ اداره می کنند، خاطرنشان کرد: قناعتی که زن ها در خانه دارند، پیشتوانه اقتصاد کشور است.
وی با اشاره به اینکه جهاد در جنگ، کارهای سخت و یا کارهای قضایی از زن برداشته شده است، افزود: زن اگر خانه داری، همسرداری و فرزند داری را آنگونه که اسلام فرموده انجام دهد در همه جهادها نقش بسزایی دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جبهه های نظامی زن های باایمان، مادران و همسران شهدا و ایثارگران هستند که مصطفی چمران ها را تربیت و به آنها جرأت می دهند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه بدترین خطر برای جامعه زن های ناشایسته هستند، یادآور شد: همواره در طول تاریخ و در زمان معاصر دشمن در ساز و کار خود در جهت تبلیغات و تهاجم فرهنگی سنگ تمام گذاشته است.
وی افزود: امروز میدان جنگ نرم، اقتصادی، فرهنگی و دفاعی است و در عین حال که زن ها در جنگ های دفاعی رو به رو معاف هستند در جنگ های فرهنگی برای حفظ و دفاع از اسلام باید حضور داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز مدعیانی به لهجه بیگانه حرف می زنند، گفت: این افراد دنبال آن هستند که ظلم های دوران استعمار انگلیس را به وسیله انگلیس، آمریکا و صهیونیسم بر مردم حاکم کنند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه آن هایی که تشنه خدمت هستند تلاش می کنند که گره از کار مردم باز کنند، خاطر نشان کرد: یکی از بهترین سنگرهای خدمت سنگر مسجد است و امیداورایم روزی مردم از خواب غفلت بیدار شوند و عملا پشتیبان ولایت فقیه باشند تادشمن قطع امید کند.
وی با تأکید بر اینکه آدم های بی شخصیت هستند که دشمن را به طمع می اندازند، افزود: اگر همه بر اساس عدالت و مکتب اهل بیت(ع) حرف بزنند دیگر دشمن حرفی برای گفتن ندارد بنابراین نیروهای داخل کشور مقصر هستند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه مشکلات در قانون اساسی نیست، خاطرنشان کرد: قانون اساسی حل کننده مشکلات است اما به درستی اجرا نمی شود.
وی افزود: وقتی جامعه، اسلامی باشد دیگر احتکار، کم فروشی، اختلاس و حقوق های نجومی معنی ندارد و اگر این ها وجود دارند یعنی قانون اساسی پیاده نشده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر جامعه اسلامی به وجود آمد آنگاه می توان مدعی تمدن اسلامی شد اما تا زمانی که حزب و گروه و سلیقه باشد باید در این مشکلات غرق باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲