فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

واقعیت های جامعه در جهاد تبیین بدون هر گونه گرایش سیاسی بیان شود

سردار مهدوی گفت: در جهاد تبیین انتظار این است که همه ما وظیفه خود را به نحو شایسته و درست انجام دهیم و با رعایت امانت، صداقت و بدون از هرگونه گرایش سیاسی، واقعیت های جامعه را بیان کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار محمدرضا مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی امروز در مجمع فعالان برتر رسانه ای خراسان جنوبی که با حضور مدیران رسانه های استان برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته دولت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: اصحاب رسانه سربازان گمنامی در تمام کشور به ویژه خطه خراسان جنوبی هستند که وظیفه و رسالت تبیین را با همه مشکلات و گرفتاری هایی که در عرصه فعالیت رسانه ای دارند جهادگونه ایستاده و کار میکنند.

وی افزود: از رسانه انتظار است رسالت تبیینی خودش را همانگونه که حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) پیام عاشورا را منتقل کردند انجام دهند و در تمام تاریخ انقلاب نیز همین بوده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: اقداماتی که امروز گروه های جهادی انجام می دهند در سال ۱۳۴۷ در آن واقعه ای که در فردوس اتفاق افتاده مقام معظم رهبری اولین فعالیت جهادی را انجام دادند.

سردار مهدوی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۴۷ با کمبود امکانات و شرایط سخت با حضور در فردوس خدماتی به مردم این منطقه ارائه می دهند.

وی اظهار کرد: آنچه مهم بوده و وظیفه ما و شما را سنگین میکند تبیین این مسائل است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: در سال ۴۷ و زلزله فردوس دولت وقت و طاغوت نه تنها به مردم کمک نکرد بلکه بعد از چند روز که کمک هایی به این مردم در حال انجام بود را مانع شد و کمکهای مردمی و مواد غذایی را برگشت می دادند اما مقام معظم رهبری در آن سال بدون هیچ مسئولی با تعدادی از روحانیون برای کمک به مردم جنوب خراسان آمدند.

سردار مهدوی به مقایسه خدمت رسانی در حوادث طبیعی قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: در اقدامات و خدماتی که در حال حاضر در شرایط حوادث و مشکلات به مردم ارائه می شود و تبدیل وضعیت هایی که اتفاق افتاده با بیان و تبیین شود تا همه به ویژه نسل جوان مطلع شوند‌.

وی با بیان اینکه در جهاد تبیین انتظار این است که همه ما وظیفه خود را به نحو شایسته و درست انجام دهیم و با رعایت امانت، صداقت و بدون از هرگونه گرایش سیاسی، واقعیت های جامعه را بیان کنیم، اظهار کرد: رسانه ها حلقه واسط بین مسئولین، مردم، آسیب ها و مشکلات اجتماعی هستند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: اگر مسائل درست بیان و انتقادها سازنده باشد بسیاری از مشکلات حل می شود‌.

سردار مهدوی بیان کرد: اجلاسیه ملی جهادگران بسیار مهم است چراکه گروه های جهادی در سطح ملی و بین المللی فعال و فراگیر شده است گروه های جهادی در یمن، فلسطین، لبنان، بازسازی عتبات و ..‌. فعال است و از مرز ملی فراتر رفته است.

وی با بیان اینکه برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران در فردوس افتخاری برای خراسان جنوبی است، اظهار کرد: این اجلاسیه به خوبی پوشش رسانه ای داده که در تاریخ ماندگار شود چراکه منشاء گروه های جهادی از خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/۱۲۷