معاون هماهنگی امور عمرانی خراسان جنوبی:

در راه انداری اقامتگاه های بوم گردی مسائل اقتصادی مورد توجه باشد /خستگی مردم از استعلامات اضافی دستگاه ها و ادارات

معاون هماهنگی امور عمرانی خراسان جنوبی ضمن تاکید بر لزوم رعایت جایگاه قرارگیری و فاصله مناسب اقامتگاه های بوم ‌‌‌‌‌‌گردی درسطح استان،گفت:اگر اقامتگاهی تشکیل شود ولی موضوعات اقتصادی آن پیش بینی نشود کارشان با ضرر و زیان عمده مواجه می‌شود و در واقع ما مسئول هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی خراسان جنوبی ظهرامروز درجلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان با بیان این که دستگاه های اجرایی باید برنامه های میان مدت و بلند مدت خویش را به کارگروه امور زیربنایی استان ارائه کنند،اظهار کرد:اعضای کارگروه با توجه به مسئولیتی که دارند باید در راستای برنامه ریزی دقیق جهت رسیدن به اهداف مورد نظر تلاش کنند.
وی ضمن ضرورت پاسخگویی درست به ارباب و رجوع،تصریح کرد: باید در رفتار با مردم انصاف وعدالت را رعایت کرده و در صدور مجوز برای اقامتگاه‌های بوم گردی طوری حرکت کنیم که جوابگویی مردم با شفافیت کامل انجام شود.
معاون هماهنگی امورعمرانی خراسان جنوبی با تاکید بر این یکی از نکاتی که همواره باید مورد نظر قرار گیرد آن است که علی رغم سپری شدن مدت ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی ،مردم از استعلامات اضافی دستگاه ها و ادارات خسته شده و جانشان به لبشان رسیده است،تصریح کرد:باید به صورتی قوانین برای آنان بازگو شود تا دچار سردرگمی نشوند.
علوی مقدم ادامه داد:آنچه بیش از همه باید مدنظر قرار گیرد،حقوق مردم و همچنین رعایت قوانین و آیین نامه ها است که باید بیش از گذشته مورد توجه اعضای کارگروه قرار گیرد.
وی بر لزوم رعایت جایگاه قرارگیری و فاصله مناسب اقامتگاه‌های بوم گردی در سطح استان تاکید ویژه ای کرد و افزود:آنچه مسلم است آن است که چنانچه اقامتگاهی تشکیل شود ولی موضوعات اقتصادی آن پیش بینی نشود کارشان با ضرر و زیان عمده مواجه می‌شود و در واقع ما مسئول هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی خراسان جنوبی کار کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان را، حلال و مباح کردن امورندانست و یادآور شد: باید به تخلفات رسیدگی اصولی شود چرا که نمی‌شود کسی مرتکب خلاف و اشتباه شود و آنگاه با نامه ‌نگاری بیاید اقدام خود را در این کارگروه مباح اعلام کند.
علوی مقدم انجام کار کارشناسی را، یکی از مهمترین وظایف این کارگروه دانست و ابراز کرد: دستگاه‌ های اجرایی وظیفه دارند که در کمترین زمان ممکن پاسخگوی استعلامات مربوطه باشند.
وی از آب شرب، به عنوان اولویت نخست مردم خراسان جنوبی یاد کرد و گفت: باید از منابع موجود آبی استان در راستای اشتغال و فرصت سرمایه‌گذاری استفاده بهینه شود و با برنامه ریزی دقیق به مدیریت وضعیت موجود آبی استان بپردازیم.
وی در پایان اظهار داشت:به دلیل اهمیت موضوعات کارگروه امورزیربنایی و شهرسازی،مدیران دستگاه ها بایستی شخصا و با اطلاعات و مستندات کامل در جلسات مذکور حضور پیدا کنند.
انتهای پیام/۱۲۷/۱۱/۱۰۱