مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

در شرایط کرونا، خراسان جنوبی مدرسه شد

واقعی گفت: مدارس و نظام آموزش و پرورش یکی از جاهایی بود؛ که از شیوع کرونا آسیب جدی دید ولی با اقدام انقلابی و مدیریت جهادی فرهنگیان استان اعم ازمسئولین ستادی،مدیران مدارس، معلمان و همراهی اولیا،استان،یکپارچه مدرسه شد.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش ‌و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز با بیان این مطلب که در ایام کرونا، تعبیر امام محقق و استان مدرسه شد، اظهار کرد: ۳ اصل حفظ سلامت دانش آموزان، تداوم آموزش و عدم جایگزینی آموزش حضوری مهمترین اصول آموزش ‌و پرورش استان برای آغاز سال تحصیلی است.
وی اضافه کرد: اصل بر حفظ سلامت دانش آموزان است و سعی آموزش‌وپرورش این است که سلامت آن‌ها به خطر نیفتد.
مدیر کل آموزش ‌و پرورش خراسان جنوبی، عدم وقفه در تعلیم و تربیت دانش آموزان را اصل و هدف مهم دیگر آموزش و پرورش خراسان جنوبی دانست و تصریح کرد: از آنجایی که ارتباط دانش‌آموزان و معلم و حتی بازی‌های درون مدارس کارکرد تربیتی دارد، در حال حاضر گزینه ای که بتواند چیزی جایگزین آموزش حضوری باشد، وجود ندارد.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، بر ارائه برنامه آموزشی برای فرد فرد دانش‌آموزان استان تأکید کرد و ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته دوسوم تدریس انجام ‌شده بود که با شیوع کرونا مواجه شدیم؛ از این روز امروز رعایت این اصل مهم که همه دانش‌آموزان باید از آموزش استفاده کنند؛ لازم و ضروری است و تنها راه تحقق آن برنامه ریزی مدون جامع و دقیق است تا تمامی دانش آموزان حتی کسانی که به دستگاه هوشمند و اینترنت دسترسی ندارند؛ به خدمات آموزشی، پرورشی و تربیتی دسترسی داشته باشند.
وی؛ ادامه داد: در مدارس کم جمعیت، کلاس‌ها می‌تواند در فضای باز و در حیاط مدرسه تشکیل شود؛ از این رو بخشی از این برنامه‌ها به شهرستان ها و مدیران مدارس در شهرستان ها و مناطق دارای وضعیت زرد، تفویض اختیار شده که مدارس متناسب با وضعیت خود درباره تشکیل کلاس‌ها تصمیم بگیرند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد در مدارس عنوان کرد: در مدارسی که قرار است کلاس حضوری تشکیل شود ولی تعداد دانش‌آموزان از حد نصاب بیشتر است کلاس‌ها به‌صورت یک روز درمیان تشکیل می‌شود و دانش‌آموزان در دو بخش تقسیم می‌شوند.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ با بیان این که معلمان استان در جهادی آموزشی بعد از تعطیلی مدارس به دلیل کرونا مانع از تعطیلی آموزش شدند؛ بیان کرد: این موضوع باعث تعامل بهتری میان معلمان،دانش‌آموزان و اولیای آن ها شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲