دزدی کردن حرام خواری کردن و گران فروشی طرح های دشمنان برای از هم گسستن جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دزدی کردن، حرام خواری کردن و گران فروشی کردن طرح هایی که دشمنان به اجرا در می آورند تا جامعه از هم گسیخته شود و مردم یکدیگر را دوست نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در دیدار با معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور اظهار کرد: اربعین حسینی تابلو آزادی و عدالت خواهانه در مقابل ظلم و فجایع استکبار جهانی است.
وی افزود: متأسفانه برخی از افرادی که متصدی سرنوشت جامعه در حوزه و دانشگاه هستند، به شغل خود به عنوان یک شغل روزمره و تأمین مسائل معیشتی نگاه می کنند و این مشکلی است که وجود دارد زیرا باعث می گردد تا مخاطبش نیز دچار مشکل شود و یک نوع کم تفاوتی به سراغ وی آید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی ها حاضر نیستند برای باز کردن عقده های فکری خود زمانی اختصاص دهند، ادامه داد: تعدادی از دانشجویان پس از ورود به دانشگاه، تنها به دنبال مدرک هستند و خود را در چارچوبه ی ساعات کلاسی و رشته ای که قبول شده اند خلاصه می کنند به گونه ای که انگار هیچ وظیفه ی دیگری ندارند و بر روی دیگر مسائل تفکری نمی کنند.
آیت الله عبادی ضمن اشاره به سوابق دکتر شجاعی فرد خاطر نشان کرد: بیوگرافی دکتر شجاعی فرد هم برای حوزه و هم دانشگاه، حجت است، لذا توصیه کرده ام که در ابتدای سال تحصیلی در حوزه و دانشگاه بیوگرافی ایشان را برای طلاب و دانشجوها مدنظر قرار دهند به جهت آنکه دکتر شجاعی فرد یک انسان زحمت کش و موفقی است که از وقتش به درستی استفاده کرده است.
وی ادامه داد: دکتر شجاعی فرد دانشجویی بود که در رشته مکانیک درس می خواند و می توانست خود را در همان خلاصه کند اما با تلاش های زیاد توانسته است که هم برای طلبه ها و هم برای دانشجویان حجت باشد .
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: شهید دکتر چمران از بالاترین سطح عملی برخوردار بود و خود را به زندگی شخصی خلاصه نکرد و پس از اینکه درد بشر را احساس کرد وارد بر میدان شد.
آیت الله عبادی گفت: اگر تفکر استاد، دانشجو و طلبه تفکر شهید دکتر چمران و استاد شجاعی فرد باشد هیچگاه در مقابل غرب جنایتکار و فاسد کم نمی آورند.
وی با اشاره به اینکه باید تفکر کارگر، دانشجو، سپاهی، ارتشی، اساتید و … تفکر بسیجی باشد، گفت: تفکر بسیجی به علم جهت می دهد، زیرا اگر علم رها باشد برای بشر مضر خواهد بود و به یک ابزار برای همه ی قدرت طلب های بی شعور تبدیل خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دست ما در مقابل بیگانگان از مکتب، تاریخ، اهل بیت و علم پر است، تصریح کرد: مشکلات به مکتب غنی اسلام بر نمی گردد بلکه مشکلات و شکست هایی که نصیبمان می شود به خاطر کوتاهی ها و ولنگاری خودمان است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه به اسم مسلمان هستیم اما در علم، عمل، اخلاق و سیاست از مسلمانی اطلاعی نداریم، گفت: آنچه مظلوم است، اسم اسلام است.
وی با بیان اینکه امروز با توجه به انواع و اقسام امکانات و ارتباطات نباید هیچ شبهه ای بی پاسخ بماند گفت: هر کاری که برای خدا باشد عزت، و زیر بار ظلم رفتن ذلت است؛ همانطوری که مهندسی فتح مکه، صلح حدیبیه پیامبر است، مهندس کربلا نیز امام حسن(علیه السلام) است و امام حسین(علیه السلام) مجری آن.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: متاسفانه به اندازه ای که به دنبال باقی مطامع زندگی می رویم به دنبال مسائل دیگر و پاسخگویی ها حرکت نمی کنیم و خود را در تأمین زندگی اشرافی گیر انداخته ایم.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه برای مسائل عقیدتی، فکر و اندیشه‌ی خود ارزشی قائل نیستیم، ادامه داد: ما در مقابل نعمت هایی که خداوند متعال به ما عطا کرده، بسیار ناسپاس هستیم.
وی اضافه کرد: بسیج اساتید باید به علم جهت دهد و متفرقات را به یکدیگر متصل کند و نقشه راه بریزد و دانشجو را هوشیار و بیدار کند تا گول نخورد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: تمام طرح دشمن در حالت بی تفاوتی خلاصه می گردد و برای هر مسئله نیز ده ها اتاق فکر دارند.
آیت الله عبادی ادامه داد: ما باید عدالت را اجرا کنیم اما متأسفانه شاهد هستیم که برخی ها را به پول های حرام و حقوق های نجومی و دزدی مشغول کرده اند و برخی را نیز به نان شبشان محتاج، که در نتیجه هر دو دسته نسبت به انقلاب بی تفاوت می شوند.
وی افزود: دزدی کردن، کم فروشی کردن، حرام خواری کردن، گران فروشی کردن و خیات کردن، طرح هایی که دشمنان به اجرا در می آورند تا جامعه از هم گسیخته شود و مردم یکدیگر را دوست نداشته باشند، تا هر وقت بخواهد استارت یک حمله همه جانبه را بزند با یک جامعه بی درد و بی تفاوت و بی دین روبرو باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: این چهل سال با همه مشکلات، فراز و نشیب ها و بی تفاوتی ها و انتخاب های آبکی گذشت لذا می طلبد تا در گام دوم انقلاب حساب شده قدم برداریم.
آیت الله عبادی بیان داشت: برخی ها در انتخابات به اندازه یک کیلو پنیر برای انتخاب مسئولین، ارزش قائل نیستند و حاضر نیستند با یک نفر مشورت کنند تا برای تغییر وضعیت کنونی فرد اصلح را انتخاب کنند.
وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند که انقلاب را به دست افراد نالایق نیندازید، گفت: آن روزی که شبش بی بی سی در فلان انتخابات به صورت صریح اعلام کرد که به این افراد رأی دهید، مشاهده کردیم که مردم تهران طبق دیکته بی بی عمل کردند و به همان هایی که گفته بود، رای دادند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: با همه ی مشکلات و فراز و نشیب ها، اما لطف خدا همیشه شامل حالمان شده و به گونه ای بوده است که برای جبران همه ی بی دردی های ما، دستی از غیب آمده و بر سینه نامحرمان زده شده است.
آیت الله عبادی افزود: تاکنون بارها شاهد فتنه های دشمنان بوده ایم که می توان به فتنه نظامی دشمن در صحرای طبس و فتنه ۷۸ و ۸۸ اشاره کرد.
وی ادامه داد: هنگامی که شیطان بزرگ در صحرای طبس افتضاح سنگینی به بار آورد، خبرنگار روزنامه جمهوری آن تاریخ مصاحبه ای با وزیر دفاع آمریکا انجام داد و از وی پرسید ” شما طبق محاسباتی که انجام داده بودید و با این قدرت نظامی، چطور شد که در طبس افتضاح به بار آوردید؟” که وزیر دفاع آمریکا اینچنین پاسخ داد ” ما در محاسبات خود همه چیز را حتی هوا را نیز سنجیده بودیم و ما هیچگونه کوتاهی انجام ندادیم اما رهبر انقلاب ایران هر دستی که بلند می کرد یکی از هواپیماهای ما سرنگون می شد .
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: در فتنه ۸۸ نیز مستکبرین جهان کار را تمام شده می دانستند و به همین دلیل در رسانه های غربی هیچگونه پرده ای وجود نداشت و به صورت صریح بیانیه می دادند که جمهوری اسلامی ایران از بین خواهد رفت، اما بعد از فتنه ها و شیطنت هایی که ایجاد شد در یک لحظه ۱۸۰ درجه جریان تغییر پیدا کرد و وزیر خارجه انگلیس لب به اعتراف گشود که همه چیز تمام بود اما هنگامی که به پایان کار نزدیک شدیم انگار خدا هم ایرانی بود و معادلات را بر هم زد.
آیت الله عبادی گفت: سال گذشته بارها دشمنان آیه یأس خوانده اند و به صراحت گفتند که بعد از ۱۳ آبان، ۹ دی و ۲۲ بهمنی نخواهد بود اما امروز مشاهده می کنید که دست غیب الهی باعث شد تا دشمنان در سطح بین الملل، منطقه و داخل کشور و همچنین در جریانات لبنان، سوریه، عراق و یمن شکست بخورند.
وی با اشاره به اینکه اساتید باید از فرصت هایی که به وجود می آید استفاده کنند، خاطر نشان کرد: اساتید در گام دوم انقلاب باید حرکت جدیدی را آغاز کنند تا بتوانند بر روی دانشجو تأثیر گذار باشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشجو را باید با آرمان ها پرورش دهیم، گفت: وقتی اساتید در حوزه و دانشگاه بی تفاوت باشند، طبعا طلبه و دانشجو نیز بی تفاوت می شوند.
آیت الله عبادی در پایان با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب یک حرکت جدید است گفت: برای احیای روحیه دانشجویان عزیز که به یک دنیا می ارزد باید تلاش های زیادی صورت گیرد.
انتهای پیام/۶