نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی:

دستاورد دیپلماسی دولت در سال ۹۹ تقریبا هیچ بود/دولت در رفع مشکلات معیشتی مردم مردود شد

حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی گفت: دولت در حوزه مبارزه با فساد و حل مشکلات معیشتی مردم در سال 1399 نمره قبولی نگرفت و مردود شد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با ارزیابی عملکرد یک ساله دولت در سالی که گذشت گفت: در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی دولت در سال ۹۹ هیچ دستاوردی نداشت و تقریبا هیچ بود؛ این برای مردم کاملا روشن و ملموس است.
وی با بیان اینکه اگر مصوبه مجلس برای اقدام راهبردی لغو تحریم ها نبود اقتدار را هم از دست داده بودیم تصریح کرد: در حقیقت دولت همه داشته های خود را خرج کرد و هیچ چیزی به دست نیاورد، با وعده های غرب و دولت جدید آمریکا دست از هر تلاشی در این حوزه کشیدیم و آورده آن برای ما صفر بود.
نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه یک سال دیگر گذشت و مشکلات داخلی با وجود تمام وعده هایی که دولت داده بود حل نشد عنوان کرد: نباید بعد از این همه تجربه و توانمندی شاهد باشیم در آستانه سال نو و بعد از آن ماه مبارک رمضان مردم در صف های طولانی مرغ و گوشت بایستند، این شرایط نشان دهنده ضعف عملکرد دولت در طول یک سال برای مدیریت بازار است.
حجت‌الاسلام میرتاج الدینی با بیان اینکه سال ۹۹ اولین سال فعالیت دولت نبود بلکه سال پایانی کار دولت است گفت: باید تجریه کافی در طول بیش از ۷ سال اداره کشور را کسب کرده و می توانست بهتر از این کشور را اداره کند، ارز ترجیهی کالاهای اساسی حذف نشده است پس چرا در روزهای پایانی سال شاهد صف های طولانی می بودیم.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه وضع موجود کشور ریشه در بروکراسی های دولتی و ضعف عملکرد قوه مجریه دارد تاکید کرد: بعد از گذشت نزدیک به ۸ سال از عمر دولت قوه مجریه در حوزه دیپلماسی خارجی به خط اول برگشته و می خواهد مذاکره کند تا تحریم ها را بردارد کاری که ۸ سال پیش وعده آن را می داد یعنی امروز دولت در جایی ایستاده که نزدیک به ۸ سال پیش در آن ایستاده بود.
وی با اشاره به اینکه دولت وعده داده بود آنچنان رونقی ایجاد کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند، هم چرخ های اقتصادی بچرخد و هم چرخ سانتریفیوژها عنوان کرد: متاسفانه شاهدیم اقتصاد که نچرخید چرخ سانتریفیوژها هم از حرکت ایستاد.
نماینده مردم تبریز با اشاره به تعامل دولت و مجلس در سالی که گذشت گفت: دستگاه ها و وزارتخانه ها در تعامل با دولت خوب عمل کردند؛ اما دولت در حوزه مبارزه با فساد و حل مشکلات معیشتی مردم در سال ۹۹ نمره قبولی نگرفت و مردود شد.
حجت‌الاسلام میرتاج الدینی با اشاره به عملکرد دولت در حوزه عمران و توسعه ای گفت: با وجود محدودیت های موجود نیروهای اجرایی و مهندسی در این حوزه تلاششان قابل قبول بود چرا که شاهد افتتاح برخی پروژه ها در سال ۹۹ بودیم.
انتهای پیام/۴