فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا:

دستورات دولت هشتم و نهم برای ساخت پادگان قاین روی زمین ماند/ مسئولان همکاری نکردند

امیر آذریان با بیان این که دستورات دولت هشتم و نهم برای ساخت پادگان قاین روی زمین ماند گفت: پادگان نهبندان بدون هیچ پولی طی 9 ماه ساخته شد و اگر در قاین هم همکاری میشد و پیمانکار میگرفتند و تهاتر انجام میشد این پادگان هم به سرانجامی میرسید.

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم‌قاین، امیر سرتیپ ستاد رضا آذریان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پادگان غدیر قاین گفت: ارتش در هر مرحله از کشور ثابت کرد که قوی هست و در همه جا حضور دارد.
وی با بیان اینکه ما فقط نظامی نیستیم و به فرموده مقام معظم رهبری ارتش باید در خدمت مردم باشد، افزود: دشمن چشم دیدن موفقیت ما را ندارد چرا که ارتش به آنها ثابت کرد که ملتی که شهادت دارد، شکست ندارد.
امیر آذریان با اشاره به اینکه کوچکترین خطای دشمن با کوبنده‌ترین پاسخ همراه خواهد بود، افزود: نیروهای چهارگانه ارتش هم‌اکنون از مرزهای این کشور در حال دفاع هستند و نقش بسیار خوبی در امنیت کشور دارند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا گفت: عشق به انقلاب، ولایت فقیه و عشق خدمت به کشور حماسه‌های بی‌نظیری در خدمت به کشور انجام می دهد.
وی اظهار کرد: بر اساس طرح آمایشی باید در برخی نقاط کشور پادگانهایی احداث میشد و نمونه آن را در نهبندان داریم اما در قاین هنوز نتوانسته ایم پادگان را به سرانجام برسانیم و حتی سالهایی بوده است که گروه۴۴ در پادگان مستقر شدند اما به دلیل عدم همکاری مجبور به برگشت نیروها شدیم.
امیر آذریان با بیان این که دستورات دولت هشتم و نهم برای ساخت پادگان قاین روی زمین ماند؛گفت: درسال ۱۳۸۹ دو اعتبار ۵ میلیاردی این پادگان داشت که اگر همان سال پیگیری میشد این پادگان به سرانجامی رسیده بود.
وی از پیگیریهای چندساله‌ها برای راه اندازی پادگان غدیر قاین گفت و اظهارکرد: ارتش تلاش خود را کرد اما همکاری زیادی با ما نشد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا ادامه داد: پادگان ساختن مال دولت است ویک کار ملی است و بودجه هم باید گذاشته وساخته شود و تحویل ما گردد اما هیچ کدام انجام نشد ولی با همه این شرایط در استان خراسان جنوبی پادگان ۰۴ ساخته شد وبه جای جدید منتقل شداما هنوز نتوانسته اند کمیسیون ماده ۵ پادگان را بگیرند و تعدادی فقط حرف می زنند .
پادگان نهبندان بدون هیچ پولی طی ۹ ماه ساخته شد و اگر درقاین هم همکاری میشد و پیمانکار میگرفتند و تهاتر انجام میشد این پادگان هم به سرانجامی میرسید.
وی درادامه با درخواست از مسئولین شهرستان گفت:اگر مسئولین همکاری داشته باشند ما هم از فرمان رهبری تخطی نمی کنیم.
از فرماندارمحترم می خواهیم ۱۰ تا ۱۲ منزل مسکونی در اختیار ارتش قرار دهد تا تجهیز شوندودر اختیار نیروهای مستقر قرار گیرند.
وی ادامه داد: از کارخانه سیمان قاین انتظار داریم که با ارتش همکاری داشته باشند و بدانند پشت این نیروهای پیمانکار ارتش قرار دارد.
امیر آذریان بااشاره به پیگیری های نماینده شهرستان قاین وزیرکوه که حتی در ساعات نیمه شب در نقطه صفر مرزی برای دستور امیر حیدریان فرمانده نیروی زمینی ارتش از هیچ کوششی دریغ نکرد افزود:برای رسیدن به اهداف خودمان در شهرستان قاینات ؛ نیاز به همکاریهای محلی داریم و اگر همه مسئولین استان وشهرستان کمک کنند ؛علاوه بر امنیت در توسعه و اقتصاد کشور واین منطقه هم کمک خواهیم کرد.
امیر آذریان از آغاز ساخت فاز ۱ پادگان غدیر با اعتبار اولیه ۲۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی و همکاری های لازم مسئولین شهرستانی و استانی در جهت زیر ساخت ها ،سعی می شود در کمتر از۲۴ ماه این فاز تحویل گردد.
وی در پایان مجددا نیز بر همکاری مسئولین برای رسیدن به اهداف عالیه پادگان تاکید کرد.
انتهای پیام/۴