دستور دادستان نظامی برای رفع مشکلات یک ایستگاه بازرسی در شرق کشور

دادستان نظامی خراسان جنوبی در بازدید از ایستگاه بازرسی سهل آباد شهرستان نهبندان، خواستار رفع مشکلات موجود در این گلوگاه مهم استان شد.

به گزارش خاورستان، محمدعلی جلوه‌گر، موقعیت شهرستان نهبندان را به جهت قرار گرفتن در دروازه ورودی استان از سمت سیستان و بلوچستان و داشتن مرز مشترک با کشور افغانستان را حساس و مهم ارزیابی کرد و اظهار کرد: جاده زاهدان، بیرجند، مشهد به عنوان کریدور اصلی شرق کشور با تردد بالای خودروهای عمومی و شخصی روبرو است و پذیرای سیل مشتاقان زيارت امام رضا(ع) از استان های جنوبی و کشورهای همسایه به خصوص پاکستان است.
وی با بیان اینکه ایستگاه بازرسی سهل آباد با توجه به شرایط و حساسیت منطقه به خوبی مأموريت های محوله را انجام داده، افزود: کشفیات بالای مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر مصداق تعهد و شایستگی کارکنان این مرکز انتظامی است.
جلوه گر خواستار تجهیز این ایستگاه انتظامی پرتردد به امکانات مناسب شد و گفت: فقدان امکانات و تجهیزات ضروری و مناسب جهت بازرسی موجب معطلی بیش از حد رانندگان و مسافران خودروهای عبوری در این ایست و بازرسی شده لذا باید تصمیمات لازم برای رفع این مشکل اتخاذ شود.
وی افزود: به رغم این معطلی، مکان مناسبی برای استراحت مسافران در سرما و گرما هم در نظر گرفته نشده که نیازمند رسیدگی فوری است.
دادستان نظامی خراسان جنوبی تصریح کرد: ممکن است کسی که در تمام عمر خود به کلانتری و پلیس مراجعه نکرده در سفر به ناچار از این ایست و بازرسی عبور کند لذا می طلبد این مکان از امکانات اولیه و شرایط مناسب برخوردار باشد زیرا نشان دهنده اقتدار ناجا و نظام اسلامی است.
جلوه گر همچنین وجود مکان مناسب برای خودروهای توقیفی را ضروری برشمرد و افزود: برای جلوگیری از هرگونه خسارت و آسیب به خودروهای توقیفی سریعاً به توقفگاه مناسب منتقل گردند و اگر در این خصوص آسیبی متوجه خودروها شود ناجا مسئول است.
دادستان نظامی خراسان جنوبی با بررسی دفاتر ورود و خروج تحت نظرگاه پاسگاه، تأمین حداقل امکانات ابتدایی برای نگهداری متهمان را در اسرع وقت خواستار شد.
در ادامه اين بازديد، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان، آمار کشفیات مواد مخدر ایست و بازرسی سهل آباد را از ابتدای سال نزديک به ۱۱ تن اعلام کرد و گفت: جلسات متعدد با فرمانداری شهرستان، استانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای رفع مشکلات موجود صورت پذیرفته و امیدواریم در آینده نزدیک برطرف شود.
انتهای پیام/۴
سازمان قضائی نیروهای مسلح