سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

دستگاه‌های اجرایی مکلف به پرداخت عوارض شهری هستند

فرهادی گفت: بخش عمده‌ درآمد شهرداری‌ها از محل عوارض و پروانه‌های پایان کار است و در این زمینه بین ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی با عموم مردم تفاوتی وجود ندارد و همه مکلف به رعایت قانون هستند.

به گزارش خاورستان، محمد فرهادی شب گذشته در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: عدم پرداخت این عوارض، درآمدهای شهرداری‌ها را تحت الشعاع قرار داده و روند اجرای برنامه‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.
وی اظهار کرد: رفع مشکلات پروژه‌های شهرداری بیرجند، راهکاری در راستای توسعه شهری است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: رفع مشکلات پیش‌روی پروژه‌ها، روند اجرای آنها را شتاب می‌بخشد و سبب می‌شود زودتر مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
وی ادامه داد: نقش و تاثیر پروژه‌های شهرداری بر زیباسازی منظر شهری بر هیچ کس پوشیده نیست.
در این دیدار که با هدف هم‌اندیشی درباره مباحث و مشکلات حوزه شهری برگزار شد، گزیده‌ای از مشکلات شهرداری شامل پروژه مجتمع تجاری هلال، تعیین تکلیف اراضی پادگان ۰۴ بیرجند، عدم پرداخت بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری و تعیین تکلیف نشدن اراضی صنوف آلاینده توسط رییس شورای شهر و شهردار بیرجند مطرح شد و مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان، ۲۲ پرونده مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست ۲۲ دستور کار از شهرستان‌های بیرجند، طبس، سربیشه، سرایان، بشرویه و نهبندان مطرح شد.
پرونده‌های رسیده در زمینه تامین زمین مورد نیاز برای فعالیت‌های اقتصادی، گردشگری و سایر حوزه‌ها بود که مورد بررسی و اعلام نظر اعضای کارگروه قرار گرفت.
انتهای پیام/۴