در پنجمین روز از هفته سلامت؛

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) سربیشه به بهره‌برداری رسید

رئیس دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آغاز به کار دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) سربیشه خبر داد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند غلامرضا شریف‌زاده رئیس دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آغاز فعالیت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) سربیشه خبر داد و گفت: در پنجمین روز از هفته سلامت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) سربیشه با حضور معاونین درمان، توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مسئولین افتتاح و آماده ارائه خدمت به مردم این شهرستان است.
وی افزود: جهت خرید این پروژه ۱۸ میلیارد ریال از اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده و مبلغ ۴۴۰ میلیون ریال نیز از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و کمک خیرین سلامت شهرستان‌های بیرجند و سربیشه جهت آماده سازی محل نصب دستگاه اکسیژن ساز هزینه شده است.
شریف‌زاده بیان کرد: این پروژه باعث بهره‌مندی بیش از ۴۱ هزار نفر از مردم شهرستان سربیشه می‌شود. در حال حاضر هم بیماران بستری تنفسی و کرونا مثبتی که در بیمارستان بستری می‌شوند، به عنوان یکی از ملزومات درمانشان از این دستگاه استفاده خواهند کرد و این دستگاه باعث کاهش هزینه‌های بیمارستان نیز خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷