مسئول کانون بسیج هنرمندان خراسان جنوبی عنوان کرد:

دستگاه ها از هنرهای ارزشی حمایت کنند

مسئول کانون بسیج هنرمندان خراسان جنوبی خواستار حمایت از هنرهای ارزشی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پیام یوسفی مسئول کانون بسیج هنرمندان خراسان جنوبی به همه دستگاه ها توصیه کرد: از تئاتر دفاع مقدس که هنری ارزشی است با تمام توان حمایت کنند تا متولیان فرهنگ، مخاطبان بیشتری را از این موقعیت بهره مند کنند تئاتر خیابانی شاخه ای از تئاتر است که به جذب مخاطب و افرایش استقبال مردم آمده است و با این استدلال پیش می رود که وقتی مخاطب به طرف هنر نمی آید هنرمند به سمت مردمی برود که شاید وقت وحوصله ندارد.
دکتر «یوسفی» با این استدلال برگزاری تئاتر خیابانی را اقدامی ارزشمند خواند که جذاب و ماندگارتر از دیگر شیوه های ارتباطی است.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری تاکید کرد: هر اندیشه ای برای ماندگار شدن باید به زبان هنر بیان شود. در سال های اخیر به دلایل مختلف تئاتر رونق آنچنانی ندارد.تئاتر به ویژه تئاتر ارزشی و معنادار دفاع مقدس مخاطب خاص دارد و هنرمندان آن کار پر زحمتیی انجام می دهند که نیاز به حمایت دارد.
وی پرداختن به موضوع دفاع مقدس در هنر را ضروری دانست و توضیح داد: هر ملتی برای ادامه حیات و حفظ مرزهای سیاسی، امنیتی وجغرافیایی خود نیاز به آمادگی دفاعی و حفظ روحیه ایستادگی و مقاومت دارد وگرنه در صورت غفلت از ابعاد آمادگی روحی، روانی و فیزیکی تاوان سنگینی باید بپردازد یکی از راه های تامین این آمادگی ها توجه و یادآوری فرهنگ دفاع مقدس است که نباید محدود به یک هفته شود بلکه باید زبان فرهنگ و هنر به کمک انتقال و انعکاس این فرهنگ بیاید تا روحیه دفاع در ذهن های مردم حفظ و احیا شود.
نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی افلاکیان دوازدهم تا پانزدهم مهر ماه در شهرستان بشرویه برگزار می شود.
انتهای پیام / ۳