جانشين انتظامی خراسان جنوبی خبر داد؛

دستگیری اخلال گران نهاده‌های دامی در بیرجند

جانشين انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران پلیس امنيت اقتصادی یک فقره کلاهبرداری و فروش خارج از شبکه نهاده دامی به ارزش 15میلیارد ریال در شهرستان بیرجند کشف کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ حسن شجاعي نسب در گفتگو با رسانه های گروهی استان اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی اخباری مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی در شهرستان بیرجند دریافت کردند که موضوع را پیگیری و در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران با انجام بررسی و تحقیقات گسترده میدانی ۵ کلاهبردار که مسیر بار کامیون حامل نهاده های دامی بارگيري شده به مقصد استان خراسان جنوبی را به استان یزد تغییر داده اند را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه عاملان اخلال در نظام اقتصادي را دستگیر کردند.

جانشين انتظامی استان خراسان جنوبی با اشاره به اين که ارزش محموله شناسايي شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۱۵ میلیارد ريال برآورده شده است؛ تصریح کرد: مأموران در این رابطه ۵ متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ شجاعي نسب از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هر گونه فعاليت هاي غير قانوني، مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه مأموران انتظامی شهرستان سرايان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق مواد مخدر، هنگام گشت زنی در محورهای فرعی این شهرستان به یک وانت تويوتا دوكابين مشکوک شدند و پس از شناسایی دقیق با علائم هشدار دهنده به راننده آن دستور ایست دادند.

 

وانت تويوتا با ۲۵۷ كيلو ترياك وحشيش به مقصد نرسيد

جانشين انتظامی استان خراسان جنوبی بيان داشت: راننده وانت تويوتا به محض مشاهده مأموران پلیس بر سرعت خود افزود و متواری شد که مأموران با اقدامی منسجم و هماهنگ خودرو را متوقف کردند و در بازرسی از خودرو و پاکسازی مسیر تردد آن، ۱۳۹ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک و ۱۱۷ کیلو و ۸۰۰ گرم حشیش کشف شد.

وی با اشاره به این که در این عملیات مجموعاً، ۲۵۷ کیلو گرم مواد مخدر کشف شد؛ تصریح کرد: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و ۲ متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

سرهنگ شجاعي نسب خاطر نشان کرد: برخورد نيروي انتظامي با سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر قاطع و بدون اغماض خواهد بود و پلیس اجازه جولان و سركشي به برهم زنندگان نظم و امنيت عمومی نخواهد داد.

انتهای پیام/۱۰