فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی:

دستگیری ۸۶۰۰ قاچاقچی/ ۷۲ تن موادمخدر در خراسان جنوبی کشف شد

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون بیش از ۷۲ تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد و در این رابطه بیش از هشت هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگارخاورستان، سردار ناصر فرشید روز شنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان که همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شد اظهار کرد: در یک سال گذشته بیش از ۷۲ تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد و در این رابطه بیش از هشت هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: در این مدت بیش از ۵۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در این استان کشف شد و در مقابله با قاچاق کالا بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ متهم دستگیر شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: در زمینه خدمتگزاری به مردم در کنار اقدامات پیشگیرانه، مقابله‌ای و سلبی، اقدامات خدمت‌رسانی در رده‌های مختلف از جمله صدور بیش از پنج هزار و ۳۰۰ جلد گذرنامه و ۱۳ هزار و ۷۰۰ گواهینامه انجام شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از شماره‌گذاری و نقل و انتقال بیش از ۳۰ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو در این مدت خبر داد و گفت: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر مشمول به دوره مقدس سربازی اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه شماره تلفن ۱۱۰ برای اجرای ماموریت‌های فوریتی مشخص شده است افزود: روزانه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ تماس با سامانه فوریت های پلیس را پاسخگو بودیم.

سردار فرشید بیان کرد: در یک سال اخیر بیش از ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر به  مرکز مشاوره و مددکاران در کلانتری‌ها مراجعه کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه تصادفات در استان ۲ درصد افزایش یافته است، افزود: در این مدت چهار هزار و ۳۰۰ مجروح و ۲۳۴ نفر  در محورهای مواصلاتی و درون شهرهای استان فوت شدند.

به گفته وی با توجه به شرایط موجود و افزایش وقوع سرقت‌ها در استان بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفر سارق دستگیر شدند و بیش از ۷۰ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

سردار فرشید بیان کرد: در سال‌های گذشته با توجه به تاکیدات هیات رئیسه ناجا تلاش شده در جهت هوشمندسازی پلیس اقدامات لازم به عمل آید و امروز در رده‌های مرزبانی با استقرار تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی مرز را رصد می‌کنیم.

وی افزود: همچنین در درون شهرها برای تسریع در رسیدگی به خواسته‌های مردم اقدامات الکترونیکی انجام شده یا در دست اقدام است.

گفتنی است؛ هفته ناجا از ۱۷ تا ۲۳ مهرماه، با شعار «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» ادامه دارد.

انتهای پیام/۱۰