دستگیری ۶ سارق خشن در سفره خانه/سرقت طلا به بهانه پرسیدن آدرس

6 عضو باند سرقت خشن که در مناطق مختلف تهران به بهانه پرسیدن آدرس و تصادف ساختگی اقدام به سرقت طلا می کردند،دستگیر و به دهها فقره زورگیری اعتراف کردند.

به گزارش خاورستان به نقل از میزان دهم دی سال گذشته زن میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی به ماموران گفت طلا و جواهراتم ( ۹ النگو ) توسط چهار سرنشین دو دستگاه موتورسیکلت، به شیوه تهدید با چاقو و بریدن النگو سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف طلا و جواهرات و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:ساعت ۱۱:۳۰ برای خرید میوه از خانه خارج شدم. کوچه خلوت بود و یک ماشین وانت که تقریبا هر روز به محله ما برای فروش می آید در انتهای کوچه ایستاده بود. بعد از خرید میوه به سمت خانه حرکت کردم که در مقابل در خانه دو موتوری هر کدام با دو سرنشین به من نزدیک شدند. یک نفر از آنها یک آدرس اشتباه پرسید و من گفتم که چنین آدرسی در این منطقه وجود نداریم اما ناگهان یکی از آنها جلوی دهانم را گرفت و گفت : “فریاد نزن” و دیگری با چاقو تهدیدم کرد و در ادامه با یک وسیله شروع به بریدن النگوهای دستم کرد. یک خانم رهگذر که از آنجا گذر می کرد با دیدن این صحنه شروع به داد و فریاد کرد که آنها مرا رها کرده و با سرقت النگوها به سرعت از محل فرار کردند.

با انجام تحقیقات میدانی از محل وقوع سرقت کارآگان موفق به شناسایی یک مرکز تجاری مجهز به دوربین های مداربسته در چند ده متری محل سرقت شدند. تصاویر روز سرقت مورد بازبینی قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی تصاویر موفق به شناسایی دو مجرم سابقه دار در زمینه سرقت و زورگیری به نام های حامد ۲۳ ساله و آرمان ۲۵ ساله شدند.

بررسی سوابق هر دو متهم به ویژه حامد نشان داد که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با زورگیری در رباط کریم ، تهران ، کرج ، شهریار ، اسلامشهر و … دستگیر و روانه زندان شده است.
همزمان با شناسایی “حامد” و “آرمان” به عنوان دو نفر از اعضای گروه سارقان به عنف طلاجات ، وقوع سرقت های مشابه دیگری در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در مناطق غرب، شمال غرب و جنوب غرب تهران به شیوه ای یکسان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

بررسی پرونده این سرقت ها نشان داد که سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت به شیوه های ایجاد تصادف عمدی از طریق تخریب آئینه خودرو، سرقت در پشت چراغ قرمز و پرسیدن آدرس از شهروندان ( افراد پیاده ) اقدام به سرقت طلا و جواهرات آنها می کنند.

با بررسی و جمع بندی پرونده های مشابه ، مناطق عمده سرقت ها در نعمت آباد ، یافت آباد ، عبدل آباد ، شادآباد ، مهرآباد ، سه راه آذری ، میدان آزادی ، شهرک ولیعصر ، چهار دیواری ، پونک ، جنت آباد ، شهران ، کن ، بلوار فردوس ، شهرزیبا ، دهکده المپیک ، بلوار امیرکبیر ، گمرک ، منیریه ، راه آهن ، امامزاده حسن ، مرزداران ، گیشا ، ستارخان ، سعادت آباد ، شهرک قدس ( غرب ) ، میدان کاج ، میدان قزوین ، چهار دانگه ، آریاشهر و همچنین شهرری شناسایی شد.

با توجه به شناسایی دو عضو گروه سارقان تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل تردد آرمان در محدوده میدان راه آهن قصد دستگیری وی را داشتند.

در زمان دستگیری ، آرمان به همراه یکی دیگر از اعضای گروه سارقان به نام علیرضا ۲۲ ساله سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ قصد متواری شدن از محل را داشتند که هر دو نفر آنها مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفته و هر دو نفر دستگیر شدند.
آرمان و علیرضا پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان و شناسایی شدن توسط آنها به ناچار به دهها فقره سرقت طلا و جواهرات اعتراف و سایر اعضای گروه از جمله حامد که پیش از این شناسایی شده بود را به عنوان سایر اعضای گروه معرفی کردند.

کارآگاهان اداره پنجم اطلاع پیدا کردند که اعضای این گروه با آغاز سرقت های خود ترددی به محل های سکونت خود در شهرستان اسلامشهر – منطقه قلعه میر ندارند. با انجام اقدامات پلیسی ، محل تردد آنها در یک سفره خانه سنتی در منطقه فرحزاد شناسایی و سه عضو دیگر گروه به نام های حامد،علی ۲۵ ساله و فرشاد ۲۱ ساله ۱۱ بهمن گذشته دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل شدند.

در ادامه آخرین عضو گروه به نام محمد ۲۴ ساله نیز که با اطلاع از دستگیری همدستانش از تهران متواری شده بود روز چهارشنبه گذشته دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه داوودفرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی متهمان از سوی دهها مالباخته، اعتراف صریح متهمان به دهها فقره زورگیری و سرقت طلا و جواهرات از شهروندان و سوابق متعدد متهمین در ارتکاب جرایم مختلف و به برای شناسایی سایر جرایم متهمان و همچنین شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر شش متهم پرونده از سوی دادیار پرونده صادر شد.

شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند برای پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
انتهای پیام/۱