آنچه در شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گذشت؛

دست رد بهترین بر درخواست های بهدانی/ ۲۸ هزار دانش آموز شهرستان بیرجند در ۸۴ مدرسه دو شیفت تحصیل میکنند

بهدانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: با توجه به کمبود فضای آموزشی در شهر و شهرستان بیرجند در حال حاضر ۲۸ هزار دانش آموز در ۸۴ مدرسه دو شیفت تحصیل میکنند

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید بهدانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند بعد از ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند، اظهار کرد: زنگ مهر دوم مهرماه در مدرسه مصلی نژاد با حضور استاندار خراسان جنوبی نواخته میشود.

وی افزود: جشن شکوفه ها و بازگشایی مدارس ۳۱ شهریورماه برای پایه اول و هفتم برگزار خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند بیان کرد: با توجه به نبود زمین در جنوب شهر برای فضای آموزشی درخواست معاوضه اراضی جنوب شهر که در تملک شهرداری است با اراضی شمال شهر که در تملک دولت است داریم.

بهدانی عنوان کرد: در جنوب شهر به فضای آموزشی متوسطه یا هنرستان نیاز داریم.

وی به چالش آبیاری فضای سبز مدارس اشاره و اظهار کرد: نمیتوان نسبت به فضای سبز مدارس بی تفاوت بود و برای آبیاری باید اقدام کرد و همچنین چاه آب مجموعه ورزشی شهید شهپر نیازمند حل مشکل است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: دستور کار بعدی تقدیر از برگزیدگان مسابقات استانی و کشوری در مسابقات قران، عترت، نماز، فرهنگی و هنری است که با توجه به نبود اعتبارات نمیتوانیم از برگزیدگان تقدیر کرد و خواستار همکاری دستگاه ها هستیم.

بهدانی در مورد تصمیم گیری در خصوص دو شیفت بودن آموزشگاه محبت خواه، اظهار کرد: با توجه به کمبود فضای آموزشی در شهر و شهرستان بیرجند در حال حاضر ۲۸ هزار دانش آموز در ۸۴ مدرسه دو شیفت تحصیل میکنند.

مهدی بهترین شهردار بیرجند نیز در این جلسه، اظهار کرد: در جنوب شهر اراضی با کاربری آموزشی نداریم و اگر هم داشته باشیم قابل معاوضه نیست چراکه شهرداری لازم و اراضی سند دارد.

وی افزود: آموزش و پرورش ۱۵ قطعه زمین با کاربری آموزشی در جنوب شهر از بنیاد دریافت کرده است.

شهردار بیرجند در مورد آبیاری فضای سبز مدارس، بیان کرد: در شهر بیرجند ۲۷۰ هکتار فضای سبز داریم که از طریق دو منبع بزرگ آبیاری میشود که یا آب شرب یا از طریق چاه هایی که در اختیار آب منطقه ای است آبیاری میشود.

بهترین عنوان کرد: با توجه به اینکه ۲۵ درصد پرت آب در شهر بیرجند داریم به دنبال آبیاری نوین هستیم چراکه اجازه اضافه برداشت از چاه ها نیستیم لذا آبیاری فضای سبز مدارس به عنوان فضای سبز شهری برای شهرداری امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تقدیر از برگزیدگان مسابقات نیز شهرداری آمادگی دارد از سه برگزیده علمی شهر بیرجند تقدیر کند‌.

انتهای پیام/۱۲۷