نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

دشمنان درصدد اختلاف افکنی بین مذاهب هستند/ خراسان جنوبی نماد وحدت است

آیت الله عبادی با بیان این‌که دشمن همواره در صدد اختلاف افکنی است، گفت: خراسان جنوبی نماد وحدت بین شیعه و سنی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند در دیدار با مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری گفت: سیستم نظام مقدس جمهوری اسلامی برای تمام انسان‌های فهمیده اعم از مسلمان و غیر مسلمان، شیعه، سنی و سایر اقلیت‌های دیگری که در کشور هستند و حتی دیدگاه آن‌هایی که خارج از کشور حضور دارند ارزش قائل است.
وی افزود: برخی از مشکلات به خاطر مواضع سیاسی بسیاری از مسئولینی است که به جای اجرای متن قانون که عدالت است و اجرای آن خواه و ناخواه وجدان هر انسان آگاهی را مسلمان و غیر مسلمان اغنا می‌کند، متاسفانه بر اهداف انحرافی است و به جای عدالت، امتیازدهی را جایگزین می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: اهداف دور از نظام و اسلام موجب می‌شود بسیاری به اسم شیعه و سنی یا اقلیت‌های دیگر فرصت‌یابی کنند و مواضع دیگری بگیرند و به گونه‌ای دیگر برخورد کرده یا حرفی‌هایی خارج از قواره بزنند.
آیت الله عبادی گفت: در پشت مرزها نیز دشمنانی هستند که همواره می‌خواهند به هر بهانه‌ای، از جمله در جنبه‌های دینی، مذهبی و قومیتی و حتی جنسیتی تفرقه ایجاد کنند.
وی با بیان این‌که در خراسان‌جنوبی برادران اهل سنت در کنار اهل تشییع قرن‌ها زندگی کرده‌اند، گفت: همچنین گفته می‌شود آن ها وقفیاتی برای عزاداری امام حسین(ع) در شهرستان درمیان داشته و دارند و در شب‌های محرم برای مجالس سوگواری اباعبدالحسین(ع) غذا طبخ می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: پس از انقلاب نیز برادران اهل سنت این نظام را به خوبی همراهی کردند و علمای اهل سنت در اوایل انقلاب و اکنون مواضع بسیار خوبی داشته و دارند.
آیت الله عبادی افزود: اگر متن قانون اساسی مورد توجه باشد و مسئولان چشم های طمع که به دنبال امتیاز گیری هستند را ببندند و با یک دید وسیعی عدالت را پیاده کنند، افراد از عمق جان به این نظام ارادت پیدا می کنند و اسوه و نمونه ی این کار وجود مقدس رهبر انقلاب و قبلا بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) هستند.
وی با بیان این‌که دشمن همواره در صدد اختلاف افکنی است، افزود: خراسان جنوبی نماد وحدت بین شیعه و سنی است.
انتهای پیام/۱۲۷