در نشست مشترک علما، نخبگان و متدین شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی مطرح شد؛

دشمن برای نابودی اسلام کمر همت بسته است/برادران شیعه و اهل تسنن هوشیار هستند و فریب دسیسه های دشمن را نمی خورند

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن برای نابودی اسلام کمر همت بسته لذا باید به ضرورت و به فرموده مقام معظم رهبری هوشمندانه و هوشیارانه متحد شویم و با همدلی به مقابله با دشمنان اسلام برخیزیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز در نشست مشترک علما، نخبگان و متدین شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی اظهار کرد: وحدت بین مسلمانان بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه از مجموعه آماری انسان ها کمتر از یک چهارم جامعه اسلامی هستند، افزود: مابقی جامعه اسلامی تفکر دینی الهی یا مادی دارند. نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان بیان کرد: همگان در صدد مقابله با جهان اسلام بوده و در کشورهایی مانند میانمار، لبنان، روسیه، عراق و فلسطین شاهد مقابله هستیم.
آیت الله سلیمانی عنوان کرد: دو قدرت چپ و راست دنیا مانند قیچی به ظاهر برابر هم رجزخوانی می کنند اما هر کس در بین دولبه قرار گیرد، نابود می‌شود.
وی اظهار کرد: دشمنان با انگیزه های گوناگون کمر به نابودی و تجزیه جهان اسلام بسته اند و در این‌امر تردیدی نیست.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه دشمن هزینه های سنگینی را در زمینه های مختلف نظامی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی متحمل شده تا در جامعه اسلامی تفرقه بیاندازد، گفت: ما با عربستان دعوایی نداریم‌ اما با جنگ کودک کشی و برادرکشی که راه انداخته و مجری برنامه های آمریکا است مخالف هستیم.
آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: هر جا نظام سطله بخواهد علیه ملت مظلومی سطله گری انجام دهد، رد پای مدافعان نظام برای دفاع دیده می شود.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز افغانستانی که کشوری غنی از مخازن بوده، به دلیل دخالت ها و جنگ های روس و آمریکا فقیر است.
وی تصریح کرد:دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی تبلیغات میکند و امروز ۸۰ میلیون کلمه علیه اسلام تنها در شبکه های تلویزیونی و رسانه ای پخش شده است.
آیت الله سلیمانی اظهار کرد: استکبار با گسترش بیماری های مزمن مانند ایدز و برنامه های مختلف به دنبال جلوگیری از پیشرفت توسعه اسلام است و دشمن با کشور ما که کشوری پویا و رو به توسعه است مخالف بوده و زیرساخت های مملکت اسلامی را نشانه گرفته است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان بیان کرد: دشمن برای نابودی اسلام کمر همت بسته است لذا باید به ضرورت و به فرموده مقام معظم رهبری هوشمندانه و هوشیارانه متحد شویم و با همدلی به مقابله با دشمنان اسلام برخیزیم.
وی با بیان اینکه مسلمانان در اصول اعتقادی متحد هستند اما زیباترین صحنه اعتقاد، صحنه حج است، گفت: علمای بزرگ اسلام در مبانی فقه عملی و شریعت اختلاف نظر ندارند و اختلافات احتمالی در فهم است؛ فهم تعیین دلالت کاری اجتهادی بوده و باید مجتهد آن را انجام دهد.
آیت الله سلیمانی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی بدون هیچ تفاوتی به مردم مختلف خدمات ارائه می کند و در شاهد این هستیم که در نقطه نقطه مناطق محروم کارگاه اقتصادی و مکان سرمایه گذاری ایجاد شده است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان افزود: دشمن در تلاش است گسلی بین امت اسلامی پیدا کند و برخی وحدت را مشروط به اقتدار نظام می‌دانند و تا مشکلی ایجاد شد آن را به وحدت ربط می دهند.
وی اظهار کرد: دشمن در صدد پیدا کردن فرصتی برای فروکردن خنجر در اسلام است. آیت الله سلیمانی گفت: هیچ مملکتی مانند اسلام سرنوشتش را به دست مردم نسپرده است بنابرابن باید نگاه مان به مرکز کشور قوی باشد.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با اشاره به رشد دانش پزشکی در کشور، تصریح کرد: درمان کشور به گونه ای بوده که کشورهای غربی نیز در برخی رشته ها نمی توانند ادعای دست برتری داشته باشند.
وی تاکید کرد: ولی فقیه ما در رعایت مستحبات دقیق هستند و فرمودند هر کس به مقدسات اهل سنت توهین کند با من طرف است.
آیت الله سلیمانی عنوان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی کشوری بی نظیر در انصاف، عدالت و وجدان داریم.
مولوی سید محمد حسینی امام جمعه اهل سنت طبس مسینا نیز در این نشست اظهار کرد: قرآن در آیاتی تقوا را برای رسیدن به وحدت حقیقی مطرح کرده است.
وی با اشاره به حدیثی از اما جعفر صادق(ع) افزود: حق تقوا این است که انسان در همه حال خدا را ناظر و حاضر بر اعمال خود ببیند. امام جمعه اهل سنت طبس مسینا بیان کرد: در زمان تولد پیامبر(ص) عرب را جهل و تاریکی فرا گرفته بود و مردم جز طایفه پرستی و غارت کاری دیگر نداشتند. دشمن نیز از سه راه قدرت خودشان، محاصره اقتصادی و تفرقه افکنی بین مسلمانان به دنبال اهداف خود بودند.
مولوی حسینی عنوان کرد: اگر مسلمانان به تقوایی که پیامبر به آن اشاره کرده و قرآن به آن دستور داده عمل کنند هرگز دشمنان اسلام نمی توانند بین صفوف یکپارچه آن ها اختلاف ایجاد کنند‌.
وی اظهار کرد: دشمنان در ابتدا جنگ نظامی را به کارگرفته و با شکست مواجه شدند و چون در جنگ اقتصادی به نتیجه ای نرسیدند بر روی تفرقه افکنی بین شیعه و سنی فرهنگ سازی می کنند که باز هم به نتیجه نخواهند رسید.
امام جمعه اهل سنت طبس مسینا گفت: دشمن برای رسیدن به اهداف برنامه هایی دارد که از جمله آن تفرقه بین کشورهای اسلامی و سوء استفاده از غفلت مسلمانان است.
مولوی حسینی گفت : کفار با تمام اختلافات سیاسی، اقتصادی و نظامی که دارند برای نابودی کشورهای اسلامی و مسلمانان با هم بوده و به هیچ بشری حتی خودشان رحم نمی کنند.
وی افزود: اگر همه ما به دستورات منجی عالم و خدا عمل کنیم دشمن هرگز به اهداف خود نمی‌رسد.
امام جمعه اهل سنت طبس مسینا عنوان کرد: امروز دشمنان نه تنها در بین کشورهای اسلامی خوار و ذلیل شده اند بلکه سران ابرقدرت ها و در راس آن آمریکا، اسرائیل، فرانسه و اروپا در بین خودشان نیز جایگاهشان را از دست می دهند.
مولوی حسینی تصریح کرد: نباید به تنهایی نشست ها اکتفا شود بلکه بنابر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) مسلمانان مانند یک نفس هستند و باید همیشه متحد بود.
وی بیان کرد: دشمنان نمی توانند انسان های موجی را در کشور خودشان راه دهند بنابراین برای منافع خود با تبلیغات سوئی، گروهک های داعشی و مخرب را در افغانستان به کار بردند.
امام جمعه اهل سنت طبس مسینا گفت: اهل تشیع و تسنن باید به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند و نگذارند دشمنان داخلی و خارجی به مقدسات آنها توهین کنند. برادران شیعه و اهل تسنن هوشیار هستند و فریب دسیسه های دشمن را نمی‌خورند.
مولوی حسینی گفت: امروز در کشور جمهوری اسلامی اهل سنت برای نظام تهدیدی را ایجاد نکردند و نخواهند کرد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/