نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

دشمن دنبال قتل عام جوانان در فضای مجازی است/ هیچ اولویتی بالاتر از هماهنگی دستگاه‌های تبلیغی جبهه انقلاب اسلامی نیست

آیت‌الله عبادی با اشاره اینکه امروز تمام کفر در مقابل اسلام همت بسته است، گفت: امروز هیچ اولویتی بالاتر از هماهنگ شدن دستگاه‌های تبلیغی نیست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند امروز در دیدار با اعضای ستاد نظام جامع تبلیغ استان با بیان اینکه مبلغین دین رسول خدا(ص) باید نقشه راهی داشته باشند، گفت: یکی از اصول این نقشه محتوا است که باید با محتواهای غنی و تخصصی مقدماتش فراهم شود، امروز زمانی است که بدون تخصص نمی‌شود کار کرد و با هر شیوه‌ای نمی‌شود موفق بود.
وی ادامه داد: باید شیوه‌های کار در این طرح کارشناسی شود، طبعاً پرورش نیروی کارآمد لازمه‌‌ی این موضوع است، تبلیغ و کار رسانه‌ای در دنیای امروز یک ضرورت است، به تازگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با حوزه و سازمان تبلیغات تفاهم نامه ای امضا کرده است که به صورت هماهنگ در این رابطه اقدام شود و نیاز است کار تخصصی شود و پژوهش شود، انتظار داریم که در اجرای اقدامات تسریع شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه افزود: در بحث دجال که من از زبان متخصصین فن صحبت می کنم که دجال یک شخص است یا یک تفکر که فرقی نمی کند در عمل، اما دجال که هشدارش برای آخرالزمان داده شده که بسیار خطرناک است یعنی دروغ گویی که آنقدر دروغ های بزرگی می‌بافد که از شدت بزرگ بودن دروغ کسی باور نمی کند این حرف ها دروغ است، دقیقاً همین شرایط رسانه ای که امروز در دنیا می بینید.
آیت‌الله عبادی افزود: دجال آنی است که حق را پایمال می کند، دجال آنی است که باطل را در یک پوشش و لعاب حق جلوه می‌دهد که باور مخاطب می‌شود که مطلب همانی است که او می‌گوید، شما اگر در یک شرایط عادی با یک انسان معمولی یک سری آمار و ارقام را از این اروپایی های آدم کش و آدم خور، انیشتن می‌گوید من پروفسور حسابی را محترم می دارم چرا که زمانی که ما اروپائیان آدم می‌خوردیم این ایرانی ها تمدن داشتند، این که صحبت دانشمند خودشان است.
وی با بیان اینکه غرب به هیچ قانونی پایبند نیست و تمام صحبت هایشان دروغ است، گفت: آنها به صورت هماهنگ و دجال گونه کارشان را انجام می دهند و آن کسی که قربانی می شود نوجوانی است که در کنار من و شماست، فضای مجازی هم که دست همه است، شما باید نقشه راه داشته باشید، باید طرح، تحقیق و پژوهش داشته باشید، باید تربیت نیروی کارآمد داشته باشید، رسانه‌های واقعی و مجازی باید به صورت شبانه روزی کار کنند، اسناد و مدارک به صورت دسته بندی در اختیار مبلغ، نماز جمعه و تیربون داران قرار گیرد.
امام جمعه بیرجند گفت: این مردم را دارند با بی رحمی در این فضاهایی که ایجاد کرده‌اند در حال قتل عام کردن هستند، این ویروس کرونا که نمی دانیم طبیعی است یا غیر طبیعی، اما به هر حال با توجه به شرایطی که به وجود آورده ما باید پروتکل های آن‌ را رعایت کنیم، اما این بدین معنی نیست که ما آن را باور داریم، بلکه دانشمندان و کارشناسان خارجی می گویند این بیماری است که به صورت آزمایشگاهی درآورده‌اند که مردم را از هم جدا کنند، مسئله کاهش جمعیت را مطرح کرده‌اند، که این نقل قول ها باعث ایجاد شبه شده است.
آیت‌الله عبادی ادامه داد: از استکبار جهانی هرچیزی بگوید ساخته است، که بدتر از همه چیز این سیستم تبلیغاتی آنهاست که انسان ها را با پول، تهدید و تطمیع می خرند؛ دراین شرایط انسان‌های مظلوم، حق طلب و حنیف، شکار گرگ‌های تیز دندان می شوند و سزوار نیست که ما از دور بایستیم و نگاه کنیم.
وی تصریح کرد: لذا تبلیغات باید هماهنگی، ایده، طرح و نقشه راه داشته باشد، از اولویت هایی که در سطح جهان شناسایی شده، باید همانند همان تبلیغ صورت گیرد، وقتی اولویت شناخته شد که در این لحظه فلان موضوع در حال ضربه خوردن است می طلبد که همه دستگاه‌ها به صورت هماهنگ برای دفاع سپر ببنند، امروز هیچ اولویتی بالاتر از هماهنگ شدن دستگاه‌های تبلیغی نیست، و در این راه، راهکارهای جدید باید ارائه داد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه اظهار کرد: بسیار مهم تر از جنگ نظامی جنگ فرهنگی است، امروز جنگ اراده ها است، تمام مسئله این است که اراده مردم را بشکنند، ممکن است یک گلوله هم شلیک نشود، این کاری نیست به دیگران واگذار کنیم، امروز گرگ به شهر حمله کرده است و دیگر توجیهی ندارد، هرکس به هر اندازه ای که توانایی دارد، باید کاری کند.
آیت‌الله عبادی افزود: امروز هدف استکبار از ایجاد گروهک‌های تروریستی چون داعش و طالبان جدای از کم شدن جمعیت مسلمانان، تبلیغاتی است که اسلام ستیز باشند، گاهی می بینید که یک عوامی حرف سیاسی می زند در حالی که این حرف دیکته انگلیس است که در زبان او جاری شده است.
وی در ادامه گفت: نمی شود در این چنین شرایطی که دشمن تمام همت خود را برای مقابله با اسلام بسته است، دستگاه‌های فرهنگی ما جدا از هم کار کنند، لذا در اولویت تمام دستگاه‌ها با توجه به تفاهم نامه های که در مرکز بسته شده است، این باشد که با هم هماهنگ شده و کار کنند، در این راستا نیروهای و رشته‌های مورد نیاز مشخص شود، و نیروی متناسب با آن تربیت شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی با بیان اینکه باید نیرو تربیت کرده و بلافاصله وارد عمل شوید، گفت: در این راستا سر فصل هایی را در حدود یک سال و نیم قبل به برخی دوستان داده‌ام اما هنوز کارعملی صورت نپذیرفته است، باید تبلیغ به صورت کار هنری انجام شود، بسیاری از کارهای هنری که امروز می بینیم بی هنری است.
آیت‌الله عبادی ادامه داد: فردی مثل حمید سبزواری در سخت ترین شرایط هنر خود را در زمان شاه نشان می دهد، هنر را وارد میدان کنید، ببینید در سینماهای امروز چند نفر همانند سید اهل قلم واقعا اهل هنرهستند، تولیدات امروز یک چیزهای مبتذلی هستند که خیلی‌ها زهرآلود است، ببینید با خودی ها باید چه کار کنید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم این است که انسان از خدا بخواهد که در وظیفه‌اش موفق شود، این اهداف باید برای نتیجه باشد اما حصول نتیجه به عهده شما نیست، شما بذر را بپاشید، سبز شدن آن با خداست، شما امروز در مقابل دجال، کار می کنید.
انتهای پیام/۴