معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

دشمن شناسی، مسئله ای اساسی برای نیروی‌های مسلح است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: به جهت شناخت و جدی گرفتن تهديدات دشمن، دشمن شناسی مسئله ای اساسی برای نیروی‌های مسلح است.

به گزارش خاورستان، محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان خاطرنشان کرد: برای شناخت هر چه بهتر دشمن در بین نیروهای نظامی و انتظامی، کافی است گذرا اقدامات دشمن را قبل و بعد از انقلاب و در حال حاضر مورد بررسی اجمالی قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) برای ایجاد انقلاب اسلامی قیام کرد و مردم هم این انقلاب را همراهی کردند، اضافه کرد: در دوران قبل از انقلاب اسلامی به حول و قوه الهی مردم ما بیدار و هوشیار شدند و ترفند دشمنان و استعمار را دیدند و شناختند و در برابر آن خوب موضوع گیری کردند.

به گفته وی؛ در دوران قبل از انقلاب، دشمن اسلام و مسلمین به سرکردگی آمریکا، انگلیس، رژیم منحوس پهلوی و رژیم صهیونیست نهایت تلاش خود را از طریق اربابان دست نشانده خود در داخل و نوکران دست نشانده خود در منطقه انجام داد تا نظام جمهوری اسلامی به پیروزی نرسد، اما مردم با بیداری و هوشیاری و با روحیه جهادی و دست خالی با رژیم پهلوی مقابله کردند و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی ما محقق شد.

معاون استاندار با ذکر این نکته که بعد از پیروزی انقلاب،دشمنان در تلاش بودند به کشور برگردند و به غارتگری‌های خود که منافع زیادی برای آنان داشت، ادامه دهند، تصریح نمود: ایران اسلامی کشوری زرخیز و سرشار از منابع خدادی بود و برای دشمنان سخت بود که این منابع عظیم را از دست بدهند.

طالبی با اشاره به اینکه دشمنان ابتدا سراغ امام راحل(ره) رفتند تا در ایران لانه گزینی داشته و به اعمال پلید خود ادامه دهند، اضافه کرد: امام راحل (ره) با هوشیاری، بیداری و نفس مسیحایی، دشمنی ‌های استکبار جهانی را برای مردم تحلیل و تشریح کرد و اجازه نداد دشمنان در داخل کشور بمانند.

وی عنوان کرد: جوانان انقلابی و دانشجویان پیرو خط امام(ره) لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و آمریکایی‌ها را به اسارت گرفتند، این موضوع برای دشمن سنگین تمام شد لذا به دنبال این بود که به هر نحوی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مقابله کند.

به گفته وی؛ بعد از پیروزی انقلاب نهایت تلاش دشمنان براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود، لذا در ابتدا جنگ تحمیلی هشت ساله و نابرابر را راه‌اندازی کردند و در ابتدای جنگ تحمیلی حتی نیروهای خائن داخلی از جمله بنی‌صدر با دشمن همکاری داشتند و سیاست “زمین بدهیم و زمان بگیریم” را دنبال می‌کردند تا دشمن به اهداف خود برسد.

معاون استاندار افزود: دشمن در ابتدای جنگ، رویارویی قبایل و طوائف ما را رقم زد و در برهه‌های مختلف با ترورهای متعدد،مسئولان بزرگ کشور را به شهادت رساند.

طالبی با اشاره به اینکه دشمنان با همه توطئه‌های خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران غافل از این بودند که دستی فراتر از این‌ها نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حمایت و رهبری می‌کند، عنوان کرد: در پایان جنگ دشمن درصدد بود به این نتیجه برسد که چرا با وجود بکارگیری تمام تجهیزات نظامی، نظام نوپای ایران اسلامی همچنان پابرجاست، لذا در نهایت به این نتیجه رسید که مردم ایران اعتقادی راسخ به ولایت فقیه دارند و شهادت را سعادت می‌دانند، پس این موضوعات را مورد هدف تهاجم خود قرار دادد.

وی تشریح کرد: برای این منظور دشمنان جنگ فرهنگی را تعریف و پایه گذاری کردند تا بتوانند با راه‌اندازی این جنگ دو بال سرخ شهادت و ولایت فقیه را قطع کنند، لذا اقدامات ضد فرهنگی زیادی را در کشور انجام دادند که بعضاً به نتایجی هم رسید اما به حول و قوه الهی با هوشیاری مردم، به هدف نهایی که دنبال آن بودند نرسیدند.

به گفته وی؛ دشمنان بعد از ناامید شدن از اقدامات ضد فرهنگی، درصدد برآمدند که با ترور دانشمندان هسته‌ای، جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را بگیرند.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: دشمنان در دهه سوم و چهارم انقلاب، جنگ‌های ترکیبی همه جانبه‌ای را نسبت به نظام و انقلاب رقم زدند و گروهک‌های تروریستی و معاند را مسلح و در حاشیه مرزها ساماندهی کردند که با هوشیاری نیروی‌های ملسح در این توطئه هم به نتیجه‌ای نرسیدند و شما جان خود را در مرزها سپر قرار دادید و نگذاشتید که کوچکترین خدشه‌ای از این ترفند دشمن به ایران اسلامی وارد شود.

طالبی با اشاره به تلاش دشمن در جنگ‌های سایبری، الکترونیکی و اقتصادی، تأکید کرد: مطمئن باشید از دشمنی دشمنان هرگز کم نخواهد شد، لذا باید همچنان دشمن شناسی و بصیرت خود را قوی کنیم و متناسب با توطئه‌های دشمنان به مقابله برخیزیم.

وی به تبلیغات منفیِ ۱۷ هزار رسانه دشمن بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که با تبلیغات منفی خود یأس و ناامیدی را در بین مردم رواج دهد و با القای ناکارآمدی نظام، حضور مردم را در صحنه‌های مختلف و مناسبت‌های ملی و مذهبی کمرنگ نماید.

به گفته وی؛ البته این تلاش، نتیجه عکس داده و به عنوان مثال در تشییع سردار سپهد حاج قاسم سلیمانی، مردم حماسه‌ای میلیونی و بی‌نظیر خلق کردند و نشان دادند همچنان پای کار نظام می باشند.

معاون استاندار تصریح کرد: تاکنون دشمن ما متوجه نشده که مردم ما اعتقادات راسخی دارند که هیچ کس و در هیچ زمانی نمی‌تواند این اعتقادات را کمرنگ کند و هر چه فشار دشمن بیشتر شود، ایستادگی مردم ما در مقابل دشمن بیشتر خواهد و همچنان و همانند گذشته پشت سرنظام اسلامی خود محکم و قوی خواهند ایستاد.

طالبی با تأکید براینکه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و جوانان عزیز ما با بینش عمیقی که دارند، نشان داده‌اند که به خوبی ترفندهای دشمن را درک و در زمان مناسب خود را در برابر دشمن می‌ایستادند، اضافه کرد: وظیفه صیانت و مرزبانی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بر عهده شما گذاشته است.

وی با اشاره به ۳۳۰ کیلومتر مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان گفت: این ثبات و امنیت پایدار مرزهای استان با اقتدار، جان فشانی، ایثارگری، چشم همیشه بیدار و با پای با کار بودن شما بزرگوران رقم می‌خورد.

 

انتهای پیام/۳