فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی:

دشمن نخواهد توانست با استفاده از فضای مجازی به موفقیت برسد

فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه ما در جنگ سایبری قوی هستیم، گفت: دشمن خیلی امیدوار است با جنگ فضای مجازی بتواند بر ما غالب شود اما در این امیدواری ناکام خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی صبح امروز در همایش رزمندگان و ایثارگران کمیته صنایع و کارمندی کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، اظهار کرد: هرچه عزت، ذخیره و نفوذ معنوی داریم به برکت خون شهدای دفاع مقدس است.
وی افزود: روزهای جبهه و جنگ هیچ رفاه و راحتی وجود نداشت اما معنویت، عشق، تقوا و بصیرت وجود داشت و با تمام وجود در مناطق جنگی حضور داشتیم.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی به انتظارات مقام معظم رهبری روز گذشته در دیدار رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: کتاب‌ها و فیلم‌هایی از شهدا و در شان آنها باید تدوین شود تا رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌ آنها به نسل‌های بعد منتقل شود.
قاسمی با اشاره به اینکه ما در زمان جنگ مقابل شرق و غرب بدون هیچ تجهیزاتی و با دست خالی ایستادیم، تصریح کرد: در زمان جنگ نیز تحریم بود و هیچ تجهیزاتی را نمی‌توانستیم وارد کنیم و تمام تجهیزاتی را که از دشمن به غنیمت گرفته بودیم را بازسازی و بنیه دفاعی خود را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه در جنگ قرار بود دفاع کنیم و دشمن را از خانه خود بیرون کنیم، افزود: قرار نبود به دشمن باج بدهیم، سر خم کنیم و زیر سلطه آنها برویم.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: در ۸ سال دفاع مقدس مانند امام حسین(ع) مظلومانه جنگ کردیم، مظلومانه شهید دادیم و سرانجام پیروز شدیم.
وی با اشاره به اینکه در ۸ سال دفاع مقدس ۵۰ درصد هزینه های جنگ را دولت و ۵۰ درصد را مردم می‌دادند، افزود: مشکلات اقتصادی در زمان جنگ خیلی بیشتر از حالا بود اما توکل به خدا و توجه به فرمایشات رهبر باعث شد موفق شویم و استقامت کنیم.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه روح ایثار و گذشت را باید به مردم انتقال دهیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند” اگر امروز مسائل دفاع مقدس را آن گونه است برای مردم بیان نکنید دشمن آن گونه که می خواهد به مردم منتقل خواهد کرد”
قاسمی با اشاره به اینکه در روزهای دفاع مقدس شهرک صنعتی و تولیدات امروزی نبود اما ایمان و تقوا بود و مردم نیز قانع بودند، خاطرنشان کرد: یکی از برکات معنوی دفاع مقدس، مدیریت عملیات‌ها در شرایط بحرانی بود و الان این افراد هستند و باید از آنها بهره ببریم.
وی افزود: دکترین بازدارندگی را امروز داریم و دشمن می داند نمی تواند با جنگ زمینی به مقابله با ما بپردازند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه ما در جنگ سایبری قوی هستیم، گفت: دشمن خیلی امیدوار است با جنگ فضای مجازی بتواند بر ما غالب شود اما در این امیدواری ناکام خواهد ماند.
قاسمی خاطرنشان کرد: حفظ و تقویت پشتوانه مردمی از دیگر رمزهای موفقیت ما در جنگ بود و اگر این پشتوانه از ما گرفته شود موفق نخواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه ما در دفاع مقدس راهبردهای دشمن را متوجه می‌شدیم، افزود: اما در حال حاضر مردم به فضای مجازی بیشتر از حرف مسئولان اطمینان دارند و دشمن نخواهد توانست با استفاده از فضای مجازی به موفقیت برسد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ما اگر به فرهنگ دفاع مقدس اتکا کنیم پیروز هستیم، گفت: وضعیت اقتصادی و ذخیره ارزی امروز کشور از همیشه بهتر است و باید روحیه و فکر خود را تقویت کنیم و در مقابل مشکلات بایستیم.
قاسمی خاطرنشان کرد: روستاهایی که در جنگ رزمنده و شهدای بیشتری داشتند موفق‌تر هستند و توانستند خاطرات شهدا را جمع‌آوری و کتاب‌های شهدا را تدوین کنند.
وی با اشاره به اینکه در کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی کمتر از ۳ میلیارد تومان در بحث زیرساخت ها و ساخت ۱۴ المان، فیلم و کتاب هزینه شده است، افزود: اگر سرانه بگیریم سرانه هر شهید ۲۰ هزار تومان نخواهد شد و بعضی افراد ناجوانمردانه مسائل کنگره شهدا را زیر سوال می برند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: در موضوعات فکری هر کس می‌تواند کنگره شهدا را یاری کند.
انتهای پیام/ ۱۳۲