امام جمعه قاین:

دشمن همیشه از حالت خودباختگی ملت‌ها استفاده می‌کند/ حل بسیاری از مشکلات کشور از ابتدای انقلاب بر دوش سپاه و بسیج بوده است

حجت‌الاسلام رحمانی گفت: دشمن همیشه از حالت خودباختگی ملت‌ها استفاده کرده و دوست دارد هرچه را که به ما القا می‌کند "مانند این‌که شما نمی‌توانید و استعداد و توانمندی ندارید" را باور کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی رحمانی امام جمعه قاین در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: فلاسفه می‌گویند هر پدیده‌ای علت ایجابی دارد که آن را بوجود می‌آورد و یک علت دیگر به آن، بقا و استمرار می‌دهد.
وی با بیان این‌که علت محدثه انقلاب در ایران با علت مبقیه آن یکی بوده است، افزود: همان علتی که انقلاب را بوجود آورد، همان علت به آن بقا و استمرار داده و آن اعتقادات دینی است که مردم دارند و این‌که تصمیمات جدی زندگی خود را باید از پیغمبر(ص)، ائمه(ع) و از جانشینان ائمه که علما هستند بگیرند.
امام جمعه قاین بیان کرد: ظلمی که در دوران طاغوت و از درون حکومت به مردم اعمال می‌شد و به‌وسیله آن استکبار جهانی نیز ظلم‌وستم خود را به مردم وارد می‌کرد و مواهب آن‌ها را به یغما می‌برد، سبب شد تا مردم با اتحاد، جمهوری اسلامی را تشکیل دهند.
حجت‌الاسلام رحمانی اعتقادات دینی به ولی فقیه و نه شرقی و نه غربی بودن را از علت‌های ایجابی انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: برخلاف تصور استکبار که غرب و شرق بودن مهم بود، انقلاب اسلامی با وحدت کلمه‌ای که ولی فقیه است، شالوده آن‌ها را نابود کرد.
وی تأکید کرد: رمز بقای انقلاب اسلامی ایران همان چیزی است که در اصل پیدایش انقلاب وجود داشت.
امام جمعه قاین با بیان این‌که تحریم‌ها تنها ۲۰ درصد بر اوضاع اقتصادی کشور موثر بوده است، گفت: عامل دیگر و اصلی تاثیرگذار بر اوضاع اقتصادی، سوءمدیریت و عدم‌فعالیت‌های جهادی و مدیریتی است؛ این به آن معنا نیست که اکنون مدیر خوبی نداریم بلکه نیاز به مدیریت جهادی همانند سپاه و جهادسازندگی در ابتدای انقلاب داریم که ۲۴ ساعته کار می‌کردند و رتبه، تشکیلات و حقوق در آن‌ها مطرح نبود.
حجت‌الاسلام رحمانی افزود: از مصادیق سوءمدیریت، عدم‌نظارت‌های بایسته و شایسته است که اکنون اقدامات قوه قضائیه در این جهت در حال انجام است.
وی با بیان این‌که یک سری مشکلات آئین‌نامه‌ای در کشور وجود دارد، گفت: زمانی که کارخانه‌ای بدهی خود را نمی‌تواند به بانک بپردازد، بانک به راحتی کارخانه را مصادره و تعطیل می‌کند و این جزو مشکلات است.
امام جمعه قاین، عدم‌مدیریت جهادی را مسئله‌ای مهم دانست و افزود: کارکردن برای رضا و استقلال کشور با این‌که برای پول، حقوق و مقام کار کنیم تفاوت دارد.
حجت‌الاسلام رحمانی اظهار کرد: مطالبه مردم در ایجاد عدالت اجتماعی مطالبه به حقی است و جایگاه درستی دارد؛ این‌که آیا آقایانی که هستند جسارت انجام و بنای این کار را دارند، روی این حرف داریم و می‌گوییم اینگونه نیست.
وی خاطرنشان کرد: حل بسیاری از مشکلات کشور از ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی بر دوش سپاه و بسیج بوده است و اکنون نیز این‌گونه است.
امام جمعه قاین یادآور شد: ما که در میدان هستیم و متوجه‌ایم که برای بسیاری از کارها قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) که مربوط به سپاه است وارد میدان شده است و سرداران بسیاری از لشکرها عهده‌دار بسیاری از کارها و پروژه‌ها شده‌اند.
حجت‌الاسلام رحمانی اضافه کرد: دغدغه‌های زیادی به خصوص در زمینه مسائل اقتصادی در جامعه وجود دارد و این موضع در ارتباطی که با دفاتر ائمه جمعه دارم، بسیار محسوس است و دفاتر ائمه جمعه بار سنگینی از این حیث به دوش می‌کشند؛ جلسات متعددی برای رفع این معضلات برگزار می‌کنیم و برای رفع آن‌ها مصوباتی داریم.
وی بیان کرد: آیت‌الله مصباح‌یزدی قسمت نرم‌افزاری و نظری برای ولایت را تبیین، ترسیم و مستدل می‌کرد و سردار شهید سلیمانی نیز جنبه سخت‌افزاری و عملیاتی این اندیشه‌ها را عملی و اجرا می‌کرد.
امام جمعه قاین اظهار کرد: دشمن همیشه از حالت خودباختگی ملت‌ها استفاده کرده و دوست دارد هرچه را که به ما القا می‌کند “مانند این‌که شما نمی‌توانید و استعداد و توانمندی ندارید” را باور کنیم.
حجت‌الاسلام رحمانی ادامه داد: از نظر استکبار خصوصا آمریکا، نژاد سفید بهره هوشی بالاتری از رنگین‌پوست‌ها و سیاه‌پوست‌ها دارند؛ این کار را انجام می‌دهند که خودمان را ببازیم و در برابر آن‌ها افسون شویم؛ تمرکز و تصمیم‌گیری خود را از دست بدهیم تا در این شرایط خیلی راحت از ما سواری بگیرند.
وی یادآور شد: در واقع استکبار می‌خواهد معادن ما را به راحتی به یغما ببرد؛ از یک طرف همیشه به ما القا کردند شما می‌توانید نفت را استخراج و تصفیه کنید و از طرف دیگر هر دانشمندی را ببینند که می‌تواند برای آینده ایران مایه امید باشد، مغز او را در آماج گلوله‌های خود قرار می‌دهند.
انتهای پیام/۵/ ۱۴/ ۴