تداوم حمایت ها از ملی پوشان؛

دعای خیر مردم پشت سر بازیکنان تیم ملی/ با تمرکز و تعصب به دور از حاشیه پیروز میدان باشید

نایب رئیس هیئت فوتبال خراسان جنوبی گفت:بازیکنان تیم ملی به فشارها توجه نکنند مردم دعای خیر شان پشت سرشان است ما منتظریم و توقع داریم که بهترین نتیجه را به دست بیاورند و با تمرکز ،روحیه و تعصب با احترام به پرچم ملی ، به سرود کشور ، احترام به مردم و احترام به جمهوری اسلامی ایران بهترین نتیجه را به دست آورند و ان شالله در دور دوم مسابقات هم بهترین نتیجه را به دست آورند.

۸به گزارش خاورستان بیست و دومین دوره رقابت جام جهانی در حالی از ۲۹ آبان به میزبانی قطر شروع شد که تیم ملی ایران در این تورنمنت در گروه B با تیم های انگلیس، ولز و آمریکا هم گروه بود و در اولین دیدار روز ۳۰ آبان مقابل انگلیس قرار گرفت هر چند که براساس گفته کارشناسان با توجه به سطح بالای تیم انگلستان توقعی از ایران برای عبور از سد این تیم وجود نداشت اما اتفاقات قبل و حین این دیدار تمرکز را از بازیکنان گرفت و بازی ضعیف شاگردان کی روش در این دیدار بیش تر از حد تصور بود و آن ها بازی را با نتیجه ۶ بر ۲ به حریف واگذار کردند در این بین برخی فوتبالی ها ترکیب نامناسب تیم را دلیل این شکست بیان کردند با این وجود این بازی تمام شده است و قرار است روز جمعه ۴ آذر تیم ایران ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه مقابل ولز قرار گیرد.

یکی از فوتبال دوستان بیرجندی با اشاره به نتیجه ایران مقابل انگلیس به خبرنگار خاورستان گفت:حواشی باعث شد که نتیجه دلخواه را نگیریم اما آن بازی دیگر تمام شده است و باید به بازی مقابل دو تیم دیگر فکر کنیم .

یکی دیگر از شهروندان هم با تاکید بر این که تازه اول راه در جام جهانی هستیم گفت: مردم پای ارزش هاشان هستند و تیم ملی هم برای مردم یک ارزش است و امیدواریم ملی پوشان هم به خاطر ایران تا پای جان مبارزه کنند.

یکی از بانوان هم خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال گفت : نگران نباشید ما پشتیبان تیم ملی هستیم و آرزوی موفقیت و سربلندی برای تیم ملی داریم و از آن ها می خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشند.

قدرت بالای تیم ها

حبیب زاده نایب رئیس هیئت فوتبال خراسان جنوبی هم در مورد وضعیت تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ به خبرنگار خاورستان گفت: گروهی که تیم‌ملی در جام جهانی در آن قرار دارد از سه تیم انگلیس، ولز و آمریکا تشکیل شده‌است که تیم های بسیار قدرتمندی هستند تیم هایی که در سطح یک اروپا قرار دارند و از بازیکنان بسیار شایسته و توانمندی برخوردار هستند.

به گفته وی قرعه بسیار سختی است و نیاز به تلاش زیاد بازیکنان تیم ملی دارد تیم ایران در اولین بازی مقابل انگلیس قرار گرفت تیمی که تیم دوم یوفا است و بازیکنانی دارد که در سطح اول فوتبال دنیا بازی می کنند و عضو تیم های برتر باشگاه های اروپا هم هستند.

بازی خوب

وی تاکید کرد: هرچند توقع نداشتیم که بازیکنان تیم ملی از سد این تیم عبور کنند توقع ما این بود که یک بازی خوب را از بازیکنان شاهد باشیم که به دلیل مشکلاتی که در این مدت برای اعضای تیم به وجود آمده بود و فشارهایی که روی بازیکنان تیم بود آن ها تمرکز لازم را برای بازی نداشتند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد : ترکیب تیم ملی هم که توسط مربی بسته شده بود در ابتدا مقابل تیم انگلیس خوب نبود که در ادامه که این ترکیب عوض شد و با بکارگیری طارمی و آزمون روند بازی تغییر کرد و حتی می توانستیم به سه گل برسیم که یکی از پرتاب ها با بد شانسی گل نشد.

حبیب زاده ادامه داد: از این به بعد در ادامه کار تیم ملی سخت تر است و نتیجه ای که ولز و آمریکا گرفتند نتیجه ای بود که به نفع ما شد آن ها با یکدیگر مساوی شدند و بهترین نتیجه برای تیم ایران است که اگر در دو رقابت بعدی بیشتر تمرکز کنند و غیرت از طرف بازیکنان گذاشته شود و بتوانیم حریفان را از پیش رو برداریم به دور بعد صعود خواهیم کرد.

تداوم حمایت ها از ملی پوشان

وی تاکید کرد: وظیفه مردم ایران هم در شرایط فعلی این است که همانند گذشته که همیشه حامی تیم ملی بودند این حمایت را ادامه دهند و در ادامه راه حمایت ها را بیشتر کنند‌.

وی به بازیکنان تیم ملی هم توصیه کرد که به فشارها توجه نکنند مردم دعای خیر شان پشت سرشان است ان شالله ما منتظریم و توقع داریم که بهترین نتیجه را به دست بیاورند و با تمرکز ،روحیه و تعصب با احترام به پرچم ملی ، احترام به سرود کشور و احترام به مردم و احترام جمهوری اسلامی و احترام به ایران بهترین نتیجه را به دست آورند و ان شالله در دور دوم مسابقات هم بهترین نتیجه را به دست آوریم.

او در مورد میزبانی مسابقات در قطر نیز اظهار کرد: خوشبختانه قطر از لحاظ روابط خارجی و دیپلماتیک به ایران نزدیک است و از لحاظ آب و هوایی و فاصله ایران با قطر نیز مشکلی وجود ندارد و با توجه به ارتباطات خوب با قطر یکی از بهترین هتل ها و بهترین زمین های تمرینی در اختیار تیم ملی قرار دارد و امیدواریم همه این ها دست به دست هم دهند تا تیم ایران به دور بعدی صعود کنند.