عضو هیات عامل مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند عنوان کرد

دعوت از مردم برای پوستن به پویش نذر سلامت

علیزاده از مردم برای پیوستن به پویش نذر سلامت جهت تامین هزینه‌های سلامت و معیشت اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران فصلی و روزمزد، دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامحسین علیزاده عضو هیات عامل مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی، گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات ایجاد شده جهت تامین هزینه‌های سلامت و معیشت اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران فصلی و روزمزد و با هدف حمایت از این گروه ها در نظر داریم در قالب پویش نذر سلامت، سبد معیشت و ملزومات بهداشتی برای این گروهها، تهیه و در اسرع وقت بین آنها توزیع شود.
تاکید کرد: محور اجرای این پویش کمیته امداد است که با همکاری مردم و برخی مراکز نیکوکاری و سازمان‌ها در شهرستان بیرجند اجرا می‌شود.
علیزاده با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف این پویش را پرهیز از موازی‌کاری و ناهماهنگی در توزیع بسته‌های معیشتی و لوازم بهداشتی در بین خانواده های نیازمندان و کم برخوردار عنوان کرد و افزود: مسئله بعدی تکریم و احترام به افراد نیازمند است که باید طوری عمل شود که باعث خدشه دار شدن آبروی و کرامت آنها نشود.
وی از تمام اقشار جامعه برای پیوستن به پویش نذر سلامت برای کمک به نیازمندان دعوت کرد و ادامه داد: چنین حرکت‌ها و برنامه‌هایی به تقویت روحیه نیکوکاری در جامعه کمک می‌کند، ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که ارزش‌های انسانی و معنوی در آن پررنگ است و یکی از ارزش‌هایی که همیشه در جامعه ایرانی نمایان بوده نوع دوستی و نیکوکاری در مسائل مختلف است.
عضو هیات امنای مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند با اشاره به اینکه برخی از افراد فرصت طلب به دنبال شیوع کرونا در برخی از استان‌های کشور در فضای مجازی، شماره حساب‌هایی را برای جمع آوری کمک‌های مردمی برای اقشار نیازمند و آسیب پذیر اعلام می کنند، تاکید کرد: فردی که قصد کمک به این خیریه‌ها را دارد باید از صحت و سقم خیریه اطلاع کافی کسب کند.
علیزاده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند برای کمک به نیازمندان ۵۰۰ میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری و در زمینه های مختلف هزینه شده است.
وی با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت و در خانه ماندن برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا، افزود: اگر مردم با همراهی و مشارکت پای کار نباشند ویروس منحوس کرونا شکست نخواهد خورد.
عضو هیات امنای مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند در پایان بیان کرد: هر چند در شرایط فعلی برگزاری تجمعات و مراسم جشن در هیات ابوالفضلی بیرجند لغو شده اما هرگز فعالیت‌های فرهنگی و کمک به نیازمندان توسط این هیئت و مراکز نیکوکاری در شرایط کنونی جامعه تعطیل نمی شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲