گزارش/

دغدغه جدید دانش آموزان نیازمند خراسان جنوبی از عدم‌رجیستری تبلت‌های اهدایی/ آموزش و پرورش هزینه رجیستری را پرداخت می‌کند

آموزش و پرورش خراسان جنوبی اعلام کرد: هزینه رجیستری 160 دستگاه گوشی و تبلت که اخیرا توسط خیّران به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شده است را پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اهدای ۱۶۰ دستگاه گوشی و تبلت به دانش آموزان نیازمند استان خبر داد.
وی گفته بود که ارزش ریالی این دستگاه ها بیش از سه میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال است که توسط حدود ۸۰ فرهنگی خراسان‌جنوبی خریداری شده و در اختیار دانش آموزان محروم از گوشی و تبلت قرار گرفته است.
اما نگرانی که در این خصوص برای دانش آموزان و خانواده های نیازمندی که از این امکانات بهره مند شده اند؛ این است که این گوشی ها و تبلت ها رجیستری نشده است و ممکن است به زودی از دسترس خارج و غیر قابل استفاده شود.
این موضوع حالا به دغدغه ای برای دانش آموزان تبدیل شده و سبب شده تا باز هم از جاماندن از تحصیل و بهره مندی از آموزش های مجازی، نگران باشند.
سید علی حسینی رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این خصوص به خبرنگار خاورستان، گفت: خانواده ها نگران نباشند چرا که این موضوع قابل پیگیری و حل است.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از تبلت های خریداری شده نیاز به رجیستری دارد، افزود: مهلت استفاده از این دستگاه ها به صورت رجیستری نشده، تا پایان آذرماه است.
رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اینکه مشخصات و اطلاعات این تبلت ها در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد، آموزش و پرورش قبل از اتمام مهلت استفاده و با واریز مبلغ مورد نیاز، رجیستری این تبلت ها را به صورت متمرکز انجام خواهد داد.
حسینی بیان کرد: این تبلت ها بر اساس اعلام نیاز شهرستان ها و معرفی دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند و با همکاری داوطلبانه خیّران و فرهنگیان تهیه شده و از ابتدای مهرماه تاکنون در بین دانش آموزان شهرستان‌های استان توزیع شده است.
وی افزود: اکنون در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم برای بقیه دانش آموزان نیازمند هم تبلت و گوشی تهیه کنیم.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴