عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دغدغه معیشت مردم مانع اجرای محدودیت‌های بیشتر کرونایی است

اسحاقی گفت: دغدغه معیشت مردم مانع تعطیلی اصناف و محدودیت‌های بیشتر کرونایی است و از این جهت باید بر رعایت دستورالعمل‌ها تمرکز کنیم.

به گزارش خاورستان، سلمان اسحاقی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: چند روز پیش که در کمیسیون بهداشت و درمان میزبان وزیر بهداشت بودیم، وزیر از وضعیت شیوع کرونا در خراسان جنوبی پرس و جو و آن را بررسی کرد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم قاین و زیرکوه بیان‌کرد: شیوع کرونا به دو عامل مدیریتی و فرهنگ مردم از جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بستگی دارد.
اسحاقی ادامه‌داد: در موج اول که شیوع کرونا کنترل شد بسیاری از مردم این بیماری را تمام شده دانسته و در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل انگاری کردند.
وی در خصوص چرایی عدم اجرای محدودیت‌های بیشتر در خراسان‌جنوبی گفت: به واسطه دغدغه‌ای که در خصوص معیشت مردم داریم نمی‌توانیم همه اصناف را ببندیم و از این جهت تنها راه کنترل بیماری کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس همچنین در زمین پروژه‌های اولویت‌دار در حوزه انتخابیه‌اش گفت: پروژه جاده بیرجند به قاین و راه آهن گناباد- قاین به سمت بیرجند در شرایط فعلی مهمترین پروژه‌های حوزه انتخابیه قاین و زیرکوه است.
اسحاقی اظهار کرد: به مردم عزیز خراسان‌جنوبی و به ویژه شهرستان‌های قاین و زیرکوه عرض می‌کنم که اگر بقیه پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی با سرعت کمتری پیش می‌رود به واسطه این دو پروژه اولویت‌دار و همت و تلاش متولیان امر بر پایان یافتن آن است.
وی بیان کرد: تاکنون ۵۸ کیلومتر از جاده بیرجند- قاین دو بانده شده و طی چند روز اخیر نیز چهار کیلومتر آن بازگشایی شده است.
گفتنی است از مجموع ۱۰۰ کیلومتر جاده بیرجند به قاین ۵۸ کیلومتر دو بانده شده و ۴۲ کیلومتر دیگر باقی مانده است که از این ۴۲ کیلومتر نیز حدود ۱۲ کیلومتر آسفالت شده است.
انتهای پیام/۴