نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

دفاع مقدس الگویی در دوران جنگ اقتصادی

خسروی یکی از دلایل بررسی و تبیین دوران دفاع مقدس را الگوبرداری برای دوران جنگ اقتصادی و شرایط تحریم بیان کرد و گفت: چنان‌چه مؤلفه‌های پیروزی در دفاع مقدس برای نسل جوان بازخوانی و شرایط کشور بازگویی و به آن‌ها توجه شود، در جنگ اقتصادی و فرهنگی امروز نیز پیروزی حاصل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران، یکی از دلایل بررسی و تبیین دوران دفاع مقدس را الگوبرداری برای دوران جنگ اقتصادی و شرایط تحریم بیان و تأکید کرد: در آن زمان که همه دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران بود و کشور موقعیت و امکانات اکنون را نداشت، با مدیریت درست و ولایت‌پذیری به پیروزی رسیدیم.
وی با بیان این‌که بررسی عوامل پیروزی و الگوسازی دوران دفاع مقدس در شرایط کنونی ضرورت دارد افزود: در ۳۰۰ سال اخیر خاک کشور به زور دشمن یا بی‌لیاقتی حاکمان تصرف می‌شد اما بازخوانی وقایع دفاع مقدس یادآوری می‌کند تنها در دوران دفاع مقدس است که حتی یک وجب از خاک کشور از دست نرفته است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تکریم و احترام بزرگان و رزم‌آوران دوران دفاع برای نسلی که آن وقایع را درک نکرده، ضروررت دارد چراکه ناسپاسی بر نعمت به منزله کفران است.
خسروی با بیان این‌که رهبری فرزانه، مدیریت عملی و در صحنه، اتحاد مردمی و آموزه‌های دینی ازجمله عوامل پیروزی در دوران دفاع مقدس بود تصریح کرد: چنان‌چه این مؤلفه‌ها برای نسل جوان بازخوانی و شرایط کشور بازگویی و به آن‌ها توجه شود، در جنگ اقتصادی و فرهنگی امروز نیز پیروزی حاصل می‌شود.
وی، نقش هنر را در انتقال مفاهیم و وقایع دفاع مقدس تأثیرگذار خواند و افزود: هر چند برخی رسانه‌ها در انتقال فرهنگ دفاع مقدس تأثیر دارند اما اثر هنر و به‌ویژه هنرهای نمایشی سریع‌تر و ماندگارتر از دیگر قالب‌های هنری است.
انتهای پیام/۴