فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی:

دفاع مقدس به ایران اسلامی اقتدار و خودباوری داد

امیر شاطری گفت: دفاع مقدس به ما برکت و اقتدار داد که ماحصل این اقتدار، خودباوری و باور ملی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امیر سرتیپ دوم ستاد جلیل شاطری روز پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح که اولین روز هفته دفاع مقدس با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شد اظهار داشت: دفاع مقدس باور ملی که پرچمدار آن ولایت فقیه است و اعتماد به نفس را در ما افزایش داد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس به ایران اسلامی اقتداری داد که ماحصل آن خودباوری و باور ملی است.

امیر شاطری گفت: کسانی که در برابر ما ایستادند، الان کجا هستند و ایران اسلامی به پشتوانه نیروهای مسلح و مردم در هر جایی که منافع کشور به خطر بیفتد، ظلمی بیداد کند و مظلومی نیازمند کمک باشد، حضور دارد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ نیروی زمینی ارتش گفت: امروز برد موشک‌های ما بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است و به آمریکا اعلام شده منافع شما هر جایی که برای ما خللی ایجاد کند، آن را هدف قرار خواهیم داد که در دریا و عین‌الاسد  این قدرت را دیدند، قایق‌های بدون سرنشین آنها در دریای سرخ گرفته و با التماس برگردانده شد.

وی افزود: امروز هدف و راهبرد جمهوری اسلامی ایران بر مبنای قدرت بازدارندگی است و ساخت تسلیحات بر مبنای دورزنی، نقطه‌زنی و پرنده‌های بدون سرنشین برای کشورمان آسمانی امن را به همراه داشته است.

امیر شاطری گفت: هرچه داریم به برکت دفاع مقدس است که امام خمینی (ره) آن را دفاع مقدس نامید.

فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی اظهار داشت: باید به یاد داشته باشیم که اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، بعد از آن و در زمان جنگ تحمیلی، چه و کجا بودیم، در برابر که ایستادیم و آیا یک کشور یا یک جهان بود؟

وی افزود: ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با ۳۵ میلیون نفر در برابر ۷۶ کشور که ما را تحریم و از صدام حمایت کردند، ایستاد اما چون باج نداد دلاوری رزمندگان باعث شد همه تکنیک و تاکتیکی که برای خود تعریف کرده بودند، نقش بر آب شود.

امیر شاطری گفت: ما حضور داریم که به دنیا ثابت کنیم اولین هدف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت در کشور و حدود جمهوری اسلامی است.

فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی تصریح کرد: ما روزی با دست خالی و بازوانی توانمند در برابر دشمن ایستادیم امروز با قدرتی صد چندان اعلام می‌کنیم اگر گروه یا کشوری قصد تجاوز به میهن اسلامی را داشته باشند درسی پشیمان‌کننده به آنها خواهیم داد.

وی افزود: نیروهای مسح کشور امروز در اوج اقتدار و توانمندی قرار دارند و مکتب ما امام حسین (ع) و مکتب حاج قاسم سلیمانی و صیاد شیرازی‌هاست که لرزه بر اندام دشمن انداخته است.

مراسم رژه یگان‌های منتخب نیروهای مسلح مستقر در خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس همزمان با ۳۱ شهریور با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مدیران استان و عموم مردم در بلوار صیاد شیرازی بیرجند برگزار شد.

انتهای پیام/۱۰