امام جمعه موقت بیرجند:

دلیل این گستاخی و جنایت آمریکا اعتماد بیش از حد به دشمن در مسئله برجام بود/ شهادت سردار سلیمانی نشانه ذلت و حقارت آمریکا‌ست

مختاری گفت: آمریکا از انقلاب، سپاه و حاج سلیمانی ها کینه دارد و این نشانه ذلتی است که برای آنها ایجاد شده و دشمنان مخفیانه و در دل تاریکی جنایت انجام دادند این قدرت نمایی نیست بلکه ذلت و حقارت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان؛ حجت‌الاسلام محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه امروز بیرجند اظهارکرد: شهدا مانند شمع سوختند تا ما بتوانیم در پرتو دین و زیر سایه معنویت مسیر تکامل را طی کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه شهدا بزرگترین خدمت را به بشریت کردند، بیان‌کرد: شهادت سردار سلیمانی نشان تقابل گسترده جبهه استکبار و آمریکا و بغض آنان نسبت به جبهه حق است.
مختاری با تأکید بر اینکه استکبار از هر روش جنایت‌آمیزی برای سلطه‌گری و رسیدن به اهداف پلید استفاده می‌کند، افزود: بی‌شک خون شهید سلیمانی و همراهانش بصیرت‌بخش و دشمن‌شناس برای ملت ایران است.
وی گفت: هرچند استکبار جهانی هیچگاه به صورت علنی بیان نمی‌کند، ولی خواست و هدف اصلی او به بردگی و به سلطه کشیدن همه انسان‌ها در پهنه گسترده گیتی است و برای رسیدن به این خواسته قصد از بین بردن دین را دارد.
مختاری تصریح کرد: این حوادث نشان دهنده طولانی بودن تقابل حق و باطل است؛ امروز آمریکای مستکبر و دیو صفت به صورت گسترده و بی رحمانی از هر ترفند ناجوانمردانه و رفتار خبیثانه استفاده می کنند که جبهه حق را کنار بزنند تا به مطامع و سلطه گری خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: امروز بیش از هر زمانی نیاز به بصیرت داریم و باید دشمنان را بشناسیم؛ دشمنان حقیقت توحید اهدافی داشتند که باید مراقب بود و هدف نهایی آن ها این است که بر انسان و جامعه بشریت سلطه داشته باشد و ارباب مردم باشد و مابقی مردم نوکر آنها باشند.
امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: در طول تاریخ حرف اصلی مستکبران این بوده که بندگان خدا را در بندگی بازدارند و دشمنان آگاهانه و ناآگاهانه در این مسیر قدم برداشتند که بندگان خدا را به بردگی بگیرند.
مختاری اظهار کرد: همیشه دشمنان دنبال فریب و توطئه بودند و هرگز نباید فریب انها خورد و شعار حقوق بشر دروغ است و هدف میانی دشمنان برداشتن دین خدا است چون مهم ترین مانع در مقابل آنها دین خدا و انبیای الهی هستند.
وی افزود: در برخی جاها منافق گونه وانمود می کنند که با دین خدا مشکل ندارند ولی این دروغ است و در طول تاریخ مستکبران با انبیا درگیر بودند و دین خدا کنار بزنند تا به اهداف شوم خود برسند و امروز هدف اصلی استکبار جهانی گرفتن حقیقت ایمان مردم است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه نقاب های بشردوستانه دشمنان و زرق و برق صنعت آنها ما را گول نزند گفت: هدف ابتدایی دشمنان نیز زدن نمادهای دینی و سنگرهای دین است تا دین و دینداران بی پناه کنند و از بی پناهی سوءاستفاده کنند و مهم ترین نماد دین نیز ولایت است.
مختاری بیان کرد: اسلام بی صاحب و بی ولی اسیر است؛ دشمنان با ائمه، روحانیت و ولی فقیه در افتادند و یکی از مهم ترین نمادهای دین حجاب و عفاف است و در این بستر مومنان می توانند اهل تقوا و ایمان و اخلاق باشند و با بی بندوباری نیز تقوا و ایمان نیست و رضا خان ملعون با عفاف و حجاب درافتاد.
وی عنوان کرد: نظام اسلامی نماد و سنگر اسلام است و دشمنان چهل سال با نظام اسلامی درافتادند و متاسفانه برخی خواص و عوام بی بصیرت فکر می کنند حساب نظام اسلامی از اسلام جداست؛ نظام اسلامی سنگر اسلام است و یکی از نمادهای اسلامی نیز مسلمانان ناب هستند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمنان بهترین سرباز فداکار و افسر رشید اسلام که مالک رهبری بود از ما گرفت گفت: این حادثه ناگوار به تمام مردم جهان و ایران اسلامی تسلیت عرض می کنیم؛ این شهید با شجاعت با دشمن درگیر بوده و خار چشم دشمنان بوده است.
مختاری با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی مالک گونه در رکاب ولایت فقیه سربازی کرد افزود: دشمن با شهادت حاج قاسم سلیمانی چه فکری می کند؟؛ حضرت زهرا(س) هم در ۱۸ سالگی به شهادت رسیدند و شهید سلیمانی راه حضرت زهرا(س) ادامه داد و مانند امام حسین(ع) غریبانه به شهادت رسید.
وی خطاب به آمریکایی های جنایتکار تصریح کرد: آمریکای مستکبر در خاورمیانه، عراق و سوریه چه غلطی می کنند؟ کی شما را دعوت کرده جز خوی استکباری شما؟؛ میلیون ها حاج قاسم سلیمانی در این کشور چشم شما را کور و ذلیل می کنند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: شهادت برای شما دنیا طلبان سخت است که به دنبال مکر و حیله هستید اما برای کسانی که تفکر قرآنی، نبوی، علوی و حسینی دارند شهادت سعادت است؛ آمریکا از انقلاب، سپاه و حاج سلیمانی ها کینه دارد و این نشانه ذلتی است که برای آنها ایجاد شده و دشمنان مخفیانه و در دل تاریکی جنایت انجام دادند این قدرت نمایی نیست بلکه ذلت و حقارت است.
مختاری گفت: امروز بعد از چهل سال و آزار و اذیت های زیاد نباید گول بازی سیاستمداران را خورد و نباید اجازه داد با اسم و نام های مختلف ما را فریب دهند و برای ضد انقلاب اسم های پر زرق و برق انتخاب و نوکری دشمن کنند؛ شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها و مردم حواس خود را جمع کنند و جریان ضد انقلابی بر مسندهای انقلاب تکیه ندهند و امروز کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می زنند از جریانات داخلی حساب نمی شوند بلکه آن ها نفوذی و ضد انقلاب هستند که باید از صحنه انقلاب دور انداخته شوند.
وی افزود: آنچه که ما امروز از گستاخی آمریکا می بینیم نتیجه اعتماد و مذاکره با آمریکا بود وگرنه دشمن غلط که این جنایت را در خاک عراق انجام دهد و چون برخی از خود ضعف نشان دادند دشمن نیز این جرات کرد که این جنایت انجام دهد؛ سردار سلیمانی نماد وحدت انقلاب است و هر جریانی که تفکر ناب انقلابی حاج قاسم سلیمانی قبول نکند آن از این‌ ملت نیست و باید راه خود را از ملت جدا کند و گرنه ملت ایران آنها را به زباله دانی تاریخ می افکنند.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: از سپاه و مجلس و دولت و نیروهای نظامی انتظامی می خواهیم در پاسخ به این جنایت درس سختی به امریکا دهند که دیگر جرات انجام این جنایت ها نداشته باشند.
مختاری بیان کرد: سازش در برجام به کام مردم نبود و‌ مردم مستضعف سختی آنها بیشتر شد و برخی به نام مردم‌ می خواهند جیب های خود را پر کنند و اگر مسئولان با عرضه و مردم با بصیرت باشند بسیاری از مشکلات حل می شود و نیاز نیست دشمنان را زیاد گستاخ کنیم چرا که مذاکره فریب و خام کردن مسئولان است.
وی گفت: آنها اگر به دنبال مذاکره هستند پس این‌جنایت ها و غلط ها چیست؛ آن ها به خون مردم ما تشنه هستند و مسئولان نباید به آنها اعتماد کنند هر چندجیب برخی از دور و بری های مسئولان پر نخواهد شد! اما با تفکر باورمند و اقتصادمقاومتی مردم احساس آرامش می کنند و باید ضد انقلاب ها پالایش و از مسند قدرت پایین کشیده شوند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: شهادت برای شما دنیا طلبان سخت است که به دنبال مکر و حیله هستید اما برای کسانی که تفکر قرآنی، نبوی، علوی و حسینی دارند شهادت سعادت است؛ آمریکا از انقلاب، سپاه و حاج سلیمانی ها کینه دارد و این نشانه ذلتی است که برای آنها ایجاد شده و دشمنان مخفیانه و در دل تاریکی جنایت انجام دادند این قدرت نمایی نیست بلکه ذلت و حقارت است.
انتهای پیام/۱۴۳