پیگیری سوژه مردمی؛

دلیل توقف پروژه آبرسانی به “بیژائم” چیست؟/ پنج کیلومتر تا آب

اهالی روستای بیژائم از توابع بخش مود شهرستان سربیشه از کمبود آب شرب در این روستا و توقف پروژه آبرسانی پایدار به روستای بیژائم گلایه مند هستند‌.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اهالی روستای بیژائم از توابع بخش مود شهرستان سربیشه از کمبود آب شرب در این روستا و توقف پروژه آبرسانی پایدار به روستای بیژائم گلایه مند هستند‌.

محمد رضا مرادی دهیار روستای بیژائم در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: قنات روستا به دلیل خشکسالی ها خشک شده و آبرسانی پایدار برای این روستا آغاز شده است.

وی افزود: قرار است از مجتمع آبرسانی درویش آباد آبرسانی پایدار به روستای بیژائم انجام شود و تاکنون حفاری، لوله گذاری و آبرسانی تا روستای درویش آباد انجام شده است.

دهیار روستای بیژائم بیان کرد: فاصله بین روستاهای درویش آباد تا بیژائم پنج کیلومتر است که تاکنون یک کیلومتر از این مسیر حفاری و چهار کیلومتر دیگر باقی مانده است.

مرادی عنوان کرد: طبق گفته مسئولان مسئولیت اجرای این پروژه با قرارگاه محرومیت زدایی شهید ناصری استان است.

وی عنوان کرد: حدود یک ماه میشود پروژه متوقف و بیل میکانیکی از این محدوده رفته است.

دهیار روستای بیژائم جمعیت این روستا را ۸۸ خانوار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر آبرسانی سیار هفته ای یک تانکر ۱۰ هزار لیتری برای این روستا انجام میشود که پاسخگوی نیاز مردم نیست.

مرادی بیان کرد: در سطح روستا دو تانکر ۵ و ۱۲ هزارلیتری تعبیه شده که ۱۰ هزار لیتر آب بین این دو تانکر تقسیم میشود اما کافی نیست.

وی اظهار کرد: برای افزایش تانکرهای آبرسانی سیار پیگیری کردیم قرار شد هفته ای به دو تانکر افرایش پیدا کند.

دهیار روستای بیژائم گفت: خواسته اصلی مردم روستا آبرسانی پایدار و اجرای زودتر این پروژه است.

سمیعی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سربیشه در گفت و گو با خاورستان، اظهار کرد: آبرسانی به روستای بیژائم مربوط به فاز دوم پروژه آبرسانی مجمتع درویش آباد است.

وی افزود: اجرای این پروژه به طور کامل از حفاری گرفته تا لوله گذاری، اتصالات، ساخت منابع، ایستگاه پمپاژ، خط برق و سایر موارد همه بر عهده قرارگاه محرومیت زدایی شهید ناصری سپاه استان است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سربیشه بیان کرد: مجتمع درویش آباد نیز حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیمانکار در حال ایجاد منابع است.

سمیعی عنوان کرد: فاز دوم این پروژه که از درویش آباد تا اسفزار است و روستای بیژائم را نیز شامل میشود توسط قرارگاه محرومیت زدایی شهید ناصری آغاز شده و دلیل توقف فعلی و بردن بیل میکانیکی هم برای این بوده که سپاه پروژه فوری و نیاز به بیل میکانیکی داشته و مجدد بیل میکانیکی برای ادامه کار به این منطقه برمیگردد.

انتهای پیام/۱۲۷