گزارش؛

دلیل قطع روند واکسیناسیون فرهنگیان خراسان جنوبی چه بود؟

علی رغم اطلاع رسانی از طریق پیامک به فرهنگیان خراسان جنوبی برای تزریق واکسن اما روز گذشته تعدادی از فرهنگیانی که پیامک دریافت کردند واکسیناسیون آنها انجام نشده و به آنها اعلام شده امروز مجدد مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، باتوجه به ادامه داشتن روند واکسیناسیون در خراسان جنوبی برای گروه های مختلف از روز گذشته نوبت واکسیناسیون فرهنگیان استان آغاز شده است.
علی رغم اطلاع رسانی از طریق پیامک به فرهنگیان استان برای تزریق واکسن اما روز گذشته تعدادی از فرهنگیانی که پیامک دریافت کردند راس ساعت اعلام شده در محل مورد نظر حضور یافته اما کار واکسیناسیون انجام نشده و به آنها اعلام شده امروز مجدد مراجعه کنند.
یکی از فرهنگیان استان در این خصوص به خاورستان، گفت: با توجه به پیامکی که برای من ارسال شده بود روز گذشته راس ساعت مشخص در محل واکسیناسیون حاضر شدم اما گفتند کار واکسیناسیون انجام نمیشود. بروید و فردا بیایید.
وی با بیان اینکه برای تعدادی از همکاران تزریق واکسن انجام شده بود، افزود: به من و تعداد دیگری از همکاران که در انتظار بودیم گفتند واکسن تمام شده است.
این فرهنگی بیان کرد: عدم انجام واکسیناسیون، باعث ایجاد تجمع در محل شده بود و کسی پاسخگوی دلیل عدم واکسیناسیون نبود‌.
وی عنوان کرد: ظاهرا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی حدود دو ساعت پس از آغاز واکسیناسیون با دانشگاه فرهنگیان تماس گرفته و گفته اند به دلیل اینکه واکسن تزریق شده آسترازنکا بوده و دوز دوم سه ماه بعد تزریق میشود به سایر فرهنگیان تزریق نشود؛ چرا فرهنگیان قبل از آغاز مهر ماه باید دو دوز واکسن بزنند.
این فرهنگی خاطرنشان کرد: مگر دانشگاه علوم پزشکی از قبل اطلاع نداشته که چه واکسنی موجود است و بعد به مسئولان آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی هماهنگ کند؟ روز گذشته تعداد بسیار زیادی از همکاران وقت گذاشته و برای واکسیناسیون حاضر شدند اما نه تنها واکسن نزدند بلکه چند ساعت در هوای گرم و جولان کرونا منتظر شده که این باعث تجمع شده است.
غلامرضا شریف زاده دبیر پیشگیری و کنترل بیماری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت و گو با خاورستان، اظهار کرد: ادامه واکسیناسیون فرهنگیان از امروز دنبال می‌شود.
وی افزود: به دلیل اینکه تزریق دوز دوم واکسن آسترازنکا سه ماه بعد است و سال تحصیلی آغاز می‌شود، مقرر شد واکسن سینوفارم به فرهنگیان تزریق شود.
دبیر پیشگیری و کنترل بیماری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: به همین دلیل روز گذشته واکسیناسیون فرهنگان ادامه پیدا نکرد.
شریف زاده عنوان کرد: تعدادی از فرهنگیان که واکسن آسترازنکا برای آنها تزریق شده دوز دوم را سه ماه دیگر دریافت خواهند کرد ضمن اینکه هیچ مشکلی برای این تعداد پیش نمی آید.
انتهای پیام/۱۲۷