رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بشرویه:

دوره آموزشی تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در شهرستان بشرویه برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بشرویه از برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی رمضانیان مقدم رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بشرویه با اشاره به برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در شهرستان بشرویه، گفت: این دوره از روز یکشنبه ۱۲ شهریورماه لغایت دوشنبه ۱۸ شهریورماه به مدت شش روز با هدف افزایش توان امدادی و ارتقای سطح دانش امدادگران و نجاتگران در هلال احمر این شهرستان برگزار شد .
وی افزود: این دوره تخصصی برای ۲۰ نفر از نجاتگران و امدادگران و با حضور ناظرین از جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بشرویه ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره تخصصی با ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم،لوله‌گذاری، تریاژ، آسیب‌های شایع پس از سوانح و مراقبت‌های آن، فوریت‌های نجات درمانی و انتقال مصدوم به صورت تخصصی آشنا شدند.
رمضانیان مقدم افزود: از دیگر اهداف برگزاری اینگونه دوره‌ها، آموزش تخصصی امدادگران در تیم‌ها، افزایش دانش عملیاتی اعضای تیم‌ها و افزایش کارایی عملیات های امداد و نجات در سوانح و حوادث است.
وی با اشاره به اهمیت آموزش های تخصصی در این زمینه گفت: جمعیت هلال احمر همه ساله با برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات، نیروهای متخصص را برای خدمت رسانی در حوادث آموزش می‌دهد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بشرویهخاطرنشان کرد: در پایان دوره ، آزمون به صورت کتبی و عملی برگزار و به نجاتگرانی که موفق به کسب نمره قبولی شدند گواهینامه اعطا شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲