مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی:

دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

رضایی از برگزاری دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی جهت بالابردن سواد رسانه و فرهنگ استفاده از فضای مجازی خانواده‌ها به صورت مجازی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی  در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: فضای سایبری در زندگی همه مردم رسوخ کرده و برخی افراد وابستگی شدیدی به فضای مجازی پیدا کرده‌اند.

وی افزود: شیوع بیماری کرونا و ورود آموزش مجازی به میان خانواده‌ها، باعث شده دانش‌آموزان، اولیا و دانشجویان، وقت بیشتری از زندگی خود را در فضای مجازی سپری کنند.

رضایی گفت: متأسفانه بسیاری از افراد جامعه بدون دانش لازم وارد فضای سایبری می‌شوند و در بسیاری از موارد در دام پیام‌های نادرست و انحرافی و حتی کلاه‌برداری‌ها قرار می‌گیرند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی ادامه داد: وابستگی شدید افراد به فضای مجازی، اثرات بسیاری بر کانون خانواده دارد و اعضای خانواده کمترین مراودات و گفت‌وگوی همدلانه را با یکدیگر دارند.

وی بیان داشت: این موضوع آسیب‌هایی به وجود آورده که در کنار سایر عوامل مخرب روابط خانوادگی، موجب سست‌شدن بنیان خانواده‌ها، طلاق عاطفی زوجین و کمرنگ‌شدن صمیمیت میان اعضای خانواده شده همچنین زمینه گسترش شکاف نسلی را فراهم کرده است.

رضایی گفت: تلاش برای به حداقل رساندن تهدیدهای شبکه‌های مجازی در کاهش سلامت و پایداری نهاد خانواده، ضرورتی انکارناپذیر است.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی عنوان کرد: اگر تمام افراد جامعه از سواد رسانه‌ای لازم برخوردار باشند می‌توانند به درستی از این فضا بهره‌مند شوند و آسیب‌رسانی‌های آن را به حداقل برسانند.

به گفته وی سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی جهت بالابردن سواد رسانه‌ای خانواده‌ها، دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی را برگزار می‌کند.

رضایی در ادامه تصریح کرد: این دوره توسط استاد محمدحسین شاه‌آبادی دکترای علوم ارتباطات و کارشناس خانواده به صورت مجازی در سامانه نسرا https://lms.nasraa.ir/ تدریس می‌شود.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی افزود: این دوره شامل ۱۸ سرفصل است که به موضوعات مختلف می‌پردازد و در پایان به افرادی که در آزمون قبول شوند، گواهینامه اعطا می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: علاقه‌مندان شرکت در این دوره می‌توانند تا ۸ آذرماه، با ورود به سامانه نسرا https://lms.nasraa.ir/ ابتدا عضو سامانه شوند سپس با کلیک روی لینک https://yun.ir/savad123 به صورت مستقیم در دوره خانواده و فضای مجازی ثبت‌نام کنند.

رضایی افزود: جهت مشاهده کلاس‌ها، افراد از قسمت «ورود و عضویت» وارد سامانه نسرا می‌شوند؛ سپس وارد قسمت یادگیری الکترونیکی شده و با کلیک روی نام دوره موردنظر، وارد بخش کلاس‌ها می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی دوره‌های مختلفی در زمینه سواد رسانه‌ای تاکنون برگزار کرده و در آینده نیز کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار می‌کند.

انتهای پیام/۱۰