مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:

دوستی دولت‌های به ظاهر اسلامی با اسرائیل امری خلاف وحدت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: دوستی و رابطه دولت‌های به ظاهر اسلامی با اسرائیل امری خلاف وحدت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان به نقل از مهر،حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهارکرد: وحدت یکی از ارکان اساسی و بسیار مهم دین اسلام است و عامل و عنصری بسیار مهمی در برابر رخنه دشمن در جوامع اسلامی بوده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه پیشرفت علمی و فرهنگ مسلمانان با وحدت محقق می‌شود، بیان‌کرد: امام (ره) از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بر موضوع وحدت تأکید فراوان داشتند و نابودی دشمن صهیونیستی را وابسته به آن می‌دانستند.
رضایی ادامه‌داد: متأسفانه امروزه شاهد هستیم که برخی از دولت‌های به ظاهر اسلامی قصد برقرار کردن رابطه و دوستی با رژیم صهیونیستی را دارند که این امر در وهله اول خلاف وحدت است.
وی با اشاره به اینکه این موضوع یک حیله انتخاباتی برای ترامپ است، گفت: اگر وحدت بین مسلمانان حدأقل در همین خاورمیانه برقرار بود هیچگاه آمریکا جرأت نمی‌کرد به بهانه‌های مختلف کشورهای اسلامی را اشغال و وارد منطقه ما شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آمریکا همیشه به بهانه تأمین امنیت در کشورهای اسلامی دخالت می‌کند، اظهار کرد: امنیت با وحدت بین اقشار مختلف در یک جامعه محقق می‌شود و با وجود آن بهانه دخالت را از کشورهای بیگانه می‌گیریم.
تجربه وحدت در بحران سوریه
رضایی با اشاره به تجربه وحدت در بحران سوریه بیان‌کرد: در بحران سوریه ثابت شده با وحدت بین نیروهای مقاومت از ایرانی، سوری، لبنانی، پاکستانی و افغانستانی و سایر کشورها چگونه می‌توان داعش با آن ادعاهای بزرگ را نابود کرد.
وی با تأکید بر اینکه علما و روشنفکران دینی باید موضوع وحدت را به شدت در بین مردم تبیین کنند، ادامه‌داد: برای عملی شدن موضوع وحدت در گام اول باید از توهین به مقدسات به یکدیگر پرهیز و تلاش بر احترام به یکدیگر داشته باشیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه گاه برخی از افراد در فضای مجازی جملات و اقداماتی علیه وحدت انجام می‌دهند که با توجه به رها شدگی این فضا مردم باید بینش خود را افزایش دهند.
رضایی یادآور شد: مردم روشن ضمیر وقتی کلیپ، مطلب و جمله در فضای مجازی می‌بینند باید بیندیشند که آیا این امر در راستای وحدت و یا خلاف آن است و به آسانی تحت تأثیر مطالب نشر یافته قرار نگیرند.