امام جمعه فردوس:

دولتمردان اگر در وین نتوانستند حق ملت ایران را بگیرند، دیگر مذاکره‌ای صورت نگیرد/ آقای روحانی به جای حل مشکلات مردم دنبال حاشیه است

حجت الاسلام بابایی گفت: آقای روحانی در این 100 روز باقی مانده از مدیریت کشور به جای این‌که به مسائل معیشتی و کمبودهایی که در کشور است از جمله گوشت مرغ، روغن، سیمان و ... بپردازد، مسائل حاشیه‌ای مطرح می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد مذاکرات وین، اظهار کرد: دشمنی‌های آمریکا با کشور ایران مربوط به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و تاکنون بوده و ادامه داشته است.
وی افزود: آمریکا به هیچ چیزی به جز براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران رضایت ندارد.
امام جمعه فردوس بیان کرد: دشمنان هر زمان که ما را به پای میز مذاکره می‌کشانند اتلاف وقت کرده، مسئولان ما را گرفتار و درگیر می‌کنند، وعده‌های دروغینی به ملت می‌دهند و هرگز به حرف‌های خود عمل نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام بابایی عنوان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند “رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است” و همچنین گفتند “هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید”.
وی اظهار کرد: آمریکا یک جنایتکار و تروریسم دولتی است که کشورهایی را که بنای بر استقلال دارند تحریم می‌کند اما این تحریم در کشور ما به یک فرصت تبدیل شد و جوانان ما در مسائل مختلف اقتصادی موفق شدند پیشرفت‌هایی داشته باشد. کشور ما پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های علمی، پزشکی، نانو، فناوری، هوافضا و هسته‌ای داشته که این‌ها به دلیل تحریم است؛ ما از تحریم استقبال کردیم و توانستیم روی پای خود بایستیم.
امام جمعه فردوس گفت: در حال حاضر که دولت‌مردان ایران در وین با اروپایی‌ها برنامه‌هایی دارند فقط به این دلیل است که ثابت کنیم ما واقعا اهل مذاکره صحیح برای رفع تحریم‌ها هستیم.
حجت‌الاسلام بابایی افزود: اما مقام معظم رهبری فرمودند “ما به اروپایی‌ها هم که از آمریکا تبعیت می‌کنند اعتماد نداریم” لذا امیدواریم هر چه زودتر شاهد اتمام این قضایا با آمدن یک رئیس جمهور انقلابی، ولایی، پای‌کار، میدان‌دار و مردمی با انتخاب صحیح مردم باشیم. رئیس جمهوری که در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا محکم بایستد و ملت ایران بتوانند راه خود را ادامه داده و مملکت از همه نظر خودکفا شود.
برجام خسارت محض بود
وی اظهار کرد: در برجام ثابت شد که ما همه چیز را دادیم و هیچ‌چیز نگرفتیم. خسارت محضی متوجه ایران شد و چندین سال ایران را منتظر گذاشتند.
امام جمعه فردوس با بیان این‌که برخی نشست‌های فرسایشی داشتیم، عنوان کرد: در این مدت شاهد بودیم که آمریکا از برجام خارج شد و ایران را مکلف کرد که باید به تمام برجام عمل کند.
حجت‌الاسلام بابایی گفت: مجلس انقلابی به دولت دستور داد که پروتکل الحاقی را حذف کند و برنامه‌های هسته‌ای را دنبال کنند که عقب نمانیم. الحمدلله در حال حاضر ما روزبه‌روز در جهت برداشتن محدودیت‌ها قدم برمی‌داریم و باید کار ما به جایی برسد که با استقلال کامل تمام مسائل را درون کشور حل کنیم و نگاه ما به اروپا و آمریکا نباشد.
وی در مورد ضررهای فرسایشی‌شدن مذاکرات و عجله، اظهار کرد: مقام معظم رهبری اخیرا فرمودند حالا که بعضی از دولتمردان اصرار بر مذاکره در وین با اروپا دارند اگر بنا است یک موضوعاتی را بررسی کنند اولا باید خیلی مواظبت کنند که ما هیچ چیز را قبول نکنیم که برجام دو و سه‌ای برای موشکی و منطقه‌ای تحمیل شود و ثانیا برنامه‌ها فرسایشی نشود چراکه این‌ها قول دادند تحریم‌ها را بردارند.
اگر دولتمردان در وین نتوانستند حق ملت ایران را بگیرند؛ دیگر مذاکره‌ای صورت نگیرد
امام جمعه فردوس ادامه داد: همچنین مقام معظم رهبری فرمودند “این حق غصب شده ملت ایران است و باید برگردد”. تقاضای ما از دولتمردان این است که اگر در این مرحله در وین نتوانستند حق ملت ایران را بگیرند، دیگر مذاکره‌ای صورت نگیرد.
حجت‌الاسلام بابایی به قرار داد ۲۵ ساله با چین اشاره کرد و گفت: این قراردادی که اخیرا منعقد شده تحریم را از بین خواهد برد و ما می‌توانیم با اتکا به کشورهای همسایه و هم‌پیمان‌هایی مانند روسیه و چین مشکلات خود را حل کنیم و هرگز نیازی به این‌که از آمریکا و اروپا منت بکشیم، نداریم.
تسهیلات آخر دولت برای فریب مردم جهت رأی‌آوری امثال آقای روحانی است
وی در مورد موانع رفع تحریم‌ها تصریح کرد: آقای روحانی در این ۱۰۰ روز باقی مانده از مدیریت کشور به جای این‌که به مسائل معیشتی و کمبودهایی که در کشور است از جمله گوشت مرغ، روغن، سیمان و … بپردازد، مسائل حاشیه‌ای مطرح می‌کند.
امام جمعه فردوس افزود: اگر هم یک تسهیلاتی در آخر دولت ایجاد می‌شود برای فریب مردم است که مجدد به افرادی رای دهند که بتوانند راه آقای روحانی و امثال او را ادامه دهند. اما مردم بیدار و هوشیار شدند و ان‌شاءالله دیگر انتخاب اشتباه نخواهند داشت و به دنبال انتخاب یک رئیس جمهور مردمی، ولایت‌مدار، پای کار و در صحنه هستند.
حجت‌الاسلام بابایی گفت: رئیس جمهوری که در یک جا بنشیند و در هیچ شهر و استانی حضور پیدا نکند رئیس جمهور مردمی نخواهد بود. رئیس جمهور باید به طور مرتب مانند رؤسای قوای قضائیه و مقننه در بین مردم باشد و از نزدیک مشکلات مردم را ببیند نه این‌که ببیند و فقط دستور بدهد. وضعیت معیشت، دلار وگرانی‌های موجود شرایط را به جایی رسانده که واقعا مردم در فشار شدید هستند.
لزوم انتخاب صحیح
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این مصیبت‌ها به پایان برسد و مردم در انتخابات ریاست جمهوری امسال اشتباه انتخاب نکنند. حضور حداکثری داشته باشند و ملاک‌هایی را که مقام معظم رهبری اعلام کردند در نظر بگیرند تا خدای نکرده مانند گذشته ملاک اشتباه در انتخاب نداشته باشند.
امام جمعه فردوس عنوان کرد: از مردم بصیر و انقلابی توقع داریم که به تبلیغات سوء دشمن توجه نکنند. تصمیم گرفته و همگی پای صندوق‌های رای ریاست جمهوری و شورای اسلامی حاضر شده و به بهترین، رای دهند و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر مردم خودشان تشخیص دادند که اصلح کیست بهتر وگرنه قرآن می‌فرماید “اگر مسئله‌ای را نمی‌دانید از افراد بصیر و آگاه سوال کنید”. مردم مشورت کنند که این بار رئیس جمهوری که بتواند قطار انقلاب را روی ریل اصلی بگذارد و با سرعت به سوی آرمان‌های انقلاب پیش برود، انتخاب کنند.
انتهای پیام/۱۲۷ / ۱۴/ ۴