نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:

دولتمردان صدای کشاورزان مظلوم خراسان جنوبی را بشنوند/ زرشک‌ها در انبار رو به نابودی است

اسحاقی گفت: هنوز زرشک‌های سال گذشته‌ی زرشک کاران منطقه، در انبار و بارگاه ها مانده است. استدعا دارم صدای مردم مظلوم را از استان خراسان جنوبی بشنوید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با بیان این‌که صدای مردم مظلوم استان خراسان جنوبی را بشنوید، گفت: بیش از ۹۸ درصد زرشک کشور در استان خراسان جنوبی تولید می شود.
وی افزود: ما سر سفره همه یک نشان داریم، سر سفره وزارت خارجه، سفره وزارت صمت، سفره وزارت جهاد کشاورزی سهمی داریم.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم استان خراسان جنوبی بغضی در گلو دارند، گفت: هنوز زرشک های سال گذشته‌ی زرشک کاران منطقه، در انبار و بارگاه ها مانده است. استدعا دارم صدای مردم مظلوم را از استان خراسان جنوبی بشنوید.
اسحاقی با اشاره به نزدیک شدن ماه محرم مطرح کرد: در آستانه ماه محرم مردم ما بغضی در گلو دارند، در ماه های آینده زرشک جدید وارد زمین های کشاورزی می شود، آقای وزیر جهاد کشاورزی؛ صدای مظلومیت مردم استان را بشنوید و به داد کشاورزان برسید.
وی با بیان اینکه در این میان از یک دلخوشی برخورداریم گفت: دلخوشی من این است که مقام معظم رهبری صدای ما را از مجلس می شنوند. حضرت آقا؛ برای کشاورزان استان خراسان جنوبی دعا بفرمایید. بیش از ده ها هزار نفر از کشاورزان کنج خانه نشسته اند و محصولشان در حال از بین رفتن است و یک سال را باید در فقر زندگی کنند. باید به داد آنها برسیم.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وزرا، مسئولان و مدیران این گره را باز کنند، خدا را شاهد می گیرم که نگاه و توجه به کشاورزان آن هم کشاورزان خراسان جنوبی که دغدغه محصول زرشک خود را دارند، دعای خیری پشت سر شما دارند. وزیر امور خارجه و سرپرست وزارت صمت و وزیر جهاد کشاورزی و تعاون روستایی خواهش می کنم به داد مردم برسید که خداوند روزی به داد شما برسد.
انتهای پیام/۴