مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند:

دولت باید پاسخ هزینه های پرداخت شده برای برجام را بدهد / پررویی آمریکا با جواب درخور پایان می یابد نه با خنده

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند گفت: متاسفانه تاكنون كشور از بعد مادي آسیب های زيادي دیده و هزینه های زیادی را پرداخت کرده اما تاكنون درآمدی از برجام به دست نیامده که دولت باید برای این هزینه ها پاسخ بدهد.

محسن اکبرپور؛ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند در خصوص دستبرد ۲ میلیارد دلاری آمریکا به اموال بلوکه شده ایران، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: ۳ سال از عمر دولت صرف مذاكرات شد و يكي از خروجي هاي آن برگشت پول هاي بلوكه شده و اموال بود.
وی افزود:اما متاسفانه اموال ایران نه تنها آزاد نشد؛ بلکه به قول آقاي سیف هیچ اتفاقی نیفتاده و دست اندازی به اموال کشور انجام شده است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند تصریح کرد: متاسفانه تاكنون كشور از ابعاد مادی و معنوی آسیب های زيادي از جمله انهدام راکتور اراک و خارج کردن سانتریفیوژ؛ دیده و هزینه های زیادی را پرداخت کرده اما تاكنون درآمدی از برجام به دست نیامده که دولت باید برای این هزینه ها پاسخ بدهد.
اکبرپور گفت: حکمي كه هفته گذشته در دیوان عالی آمریکا تایید شد اقدامی دیگر از دولت آمريكا در راستاي نقض برجام است اما باز هم مقامات دولت آقاي روحانی مثل همیشه تنها به محکوم کردن این اقدام دولت آمریکا بسنده كردند.
وی افزود: اين دزدي ميلياردي خود پيامي داشت، اينكه هرجاي دنيا اتفاق تروريستي رخ مي دهد ايران به عنوان مقصر جنايت از سوي آمريكا نامبرده مي شود و به اين بهانه از اموال ايران دزدي كردند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند اظهارکرد: اما گويا برخي ها خودشان را به ناشنوا بودن زدند كه اين پيام را نشنوند اگر نه اين اقدام ها از سوي آمريكا؛ باید پاسخي درخور و كوبنده داشته باشد نه اينكه با جملاتي سمبليک پاسخ داده شود.
اکبرپور با بیان اینکه متاسفانه رفتار دولت و مسئولان در این خصوص انفعالي است در صورتي كه رفتارشان بايد انقلابي باشد گفت: پر رويي آمريكايي ها زماني خاتمه مي يابد كه جوابي در خور داشته باشد نه اينكه تهديدات و تحريم ها همه با خنده مواجه شود.
وی افزود: ايران در مراحل تصویب برجام بارها اعلام كرد، هرگونه تحریم جدید نقض برجام است و مهم تر از اين گفته مقام معظم رهبری(مدظله) است كه فرمودند “اگر غربی‌ها به هر بهانه‌ای اعم از حقوق بشر و اتهامات تروریستی بخواهند برای ایران مشکل ایجاد کنند و ایران را تحریم کنند، این اقدام نقض برجام محسوب می‌شود”.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند اظهارکرد: دولتی ها تماما در حال تطهير برجام هستند؛ گويا برجام شیشه عمر این دولت است و می‌ترسند برجام زیرسؤال برود، لذا دائما آن را تطهیر می‌کنند.
اکبرپور تصریح کرد: در تمامي اين اتفاقات ناقض برجام، دولتمردان با کلمات بازی کرده و به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویا این قبیل رفتارها نقض برجام نیست.
وی تاکید کرد: برجام، روح برجام و همه ي مصاديق و جملات زيبايي كه دوستان دولتي در راس كشور در مورد برجام بكار مي برند همه و همه سياه نمايي و تطهيري بيش نيست ، گويا دولتمردان هنوز به سخن رهبري كه فرمودند “به آمريكا خوشبين نيستم” نرسيدند و شايد هم رسيدند و قصد رنگ كردن كدخدا را دارند.

وی گفت: اما باید مسئولان از خواب غفلت بیدار شوند و این را بفهمند که آمريكا براي هر مرحله دبه اي تازه تعبيه كرده و بهتر است به جای غفلت و گول زدن خود؛ در برابر این دبه ها اقدامی مناسب انجام دهند.
انتهای پیام / ۷