امام جمعه موقت بیرجند:

دولت سیزدهم میراث‌دار مشکلات بجا مانده از دولت غرب‌گرا/ حل مشکلات نیازمند صبر انقلابی است

حجت الاسلام مشرفی با بیان اینکه دولت سیزدهم میراث‌دار یک سری شرایط بغرنج است، گفت: دولت از نظر عملکردی در برنامه ۱۰۰ روزه گام‌های خوبی برداشته اما حل مشکلات کشور نیازمند یک صبر انقلابی از سوی مردم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محسن مشرفی امروز جمعه در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان با اشاره به اینه دولت سیزدهم در این ۱۰۰ روز اخیر رویکرد صحیح، منطقی، فسادستیز و قانون مند را در پیش گرفته است، اظهار کرد: این دولت دارای روحیه جهادی، انقلابی، مردمی و ولایت مداری است و از نظر عملکردی هم گام های خوبی برداشته است که موفق ترین این گام ها این بود که کشور را از بن بست کرونا خارج کردند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مردم این است چرا با تغییر دولت تغییر محسوسی در کاهش قیمت‌ها و گرانی اتفاق نمی‌افتد که در پاسخ باید بگوییم دولت سیزدهم میراث‌دار شرایط بغرنج و عوامل مختلف است، تأکید کرد: حل این مشکلات نیازمند یک صبر انقلابی از سوی مردم است که در طول زمان این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وی بیان کرد: سیاست‌های غلط سال‌های گذشته از جمله شرطی کردن کشور به برجام و کشورهای اروپایی، افزایش نقدینگی و خلق پول‌های افسار گسیخته، تورم ۵۰ درصدی، کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی، کاهش ارزش پول ملی، مشکل ارز ۴۲۰۰ تومانی، تصویب طرح‌ها دقیقه نودی درخصوص رتبه‌بندی معلمان و یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان، تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و بورس نابسامان، اینها همه میراث به جای مانده است.

حجت الاسلام مشرفی ادامه داد: حل مشکلات نیازمند همراهی همه مردم و مسئولان است تا این کشور مسیر پیشرفت و توسعه خود را پیش بگیرد و به فضل الهی و با اراده مردم و مسوولان و با استفاده از ظرفیت جوانان بر همه مشکلات درونی و تحمیلی فایق خواهیم آمد.

وی ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به همه بسیجیان، ویژگی‌های اصلی بسیج را اخلاص در عمل، خدامحوری، حضور در میدان سخت و حفظ اندیشه‌های دینی و ارزشی مانند شهادت‌طلبی و تلاش مؤمنانه دانست و گفت: امروز به فرهنگ بسیج بیش‌از هر زمان در جامعه نیازمندیم.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه دشمنان ما با جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی خود به جوانان ما در فضای مجازی القا می‌کند که هرچه بدبختی دارید از اسلام و انقلاب شماست، تصریح کرد: ولی باید شرایط قبل از انقلاب که هیچ پیشرفتی نداشتیم برای جوانان ما تشریح شود و وضعیت الان و پیشرفت‌های پرافتخار بعد از انقلاب اسلامی برای نسل جوان به‌درستی تشریح و تبیین شود.

وی افزود: اقتدار ما در عرصه‌های نظامی باعث شده که با اقتدار در صحنه‌های مختلف پوشالی بودن قدرت استکبار به‌خصوص آمریکا را به رخ کشورهای جهان بکشیم و همین کافی است مظلومان عالم بسیج شوند و نهراسند در مقابل این گرگ‌های درنده و زخمی ایستادگی کنند.

حجت الاسلام مشرفی با تاکید بر توانمندی جوانان مستعد و نخبه کشور و با بیان اینکه جوانان این مرزوبوم با علم خودشان تاکنون برای کشور عزت را رقم زدند و مایه افتخار ملت ایران در جهان شدند، گفت: جوانان ایرانی چندین مرتبه تاکنون صورت آمریکا را بر خاک زدند و پوشالی بودن چهره استکبار جهانی را به جهانیان نشان دادند و موجب روحیه برای کشورهای آزادی‌خواه جهان شدند.

وی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور، بخشی از این مشکلات را مرتبط با تحریم‌ها و اقدامات ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران دانست و افزود: بخش دیگر مشکلات مربوط به عدم اجرای دستورات اسلام و نحوه عملکرد مسئولان است.

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر توجه مسئولان به تقویت حوزه و دانشگاه برای حل مشکلات جامعه، افزود: امروز علم در حوزه و دانشگاه زندانی است و جامعه از آن استفاده نمی‌کند، چرا باید بزرگترین دانشگاه بیرجند در خارج شهر ساخته شده است و یا حوزه علمیه در پس‌کوچه‌های شهر احداث شده باشد اما بهترین نقطه شهر و مرکز شهر در انحصار بانک‌ها باشد؟

حجت الاسلام مشرفی با گلایه از بی توجهی مسئولان استان در سالهای گذشته نسبت به مسائل دینی، فرهنگی و آموزشی شهر، تأکید کرد: امروز مصلی نماز جمعه کجا و فرهنگسرای شهر در کجا قرار دارد؟ مشکل از نحوه عملکرد ما است و نه اسلام، که باید در این موضوع تجدید نظر و دقت شود.

وی همچنین با اشاره به توانمندی جوانان این سرزمین در زمینه های مختلف علمی به خصوص در رابطه به ساخت واکسن کرونا، عنوان کرد: امروز دانشگاه باید مشکلات جامعه را رصد کند و برای آن جواب داشته باشد، حوزه های علمیه نیز باید مشکلات دینی جامعه را رصد و جواب‌گوی آن‌ها باشند.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه با اشاره به میزبانی مردم بیرجند از دو خانواده شهید گمنام، افزود: استقبال خوب مردم ولایتمدار شهر از خانواده این دو شهید عزیز، مایه خوشحالی و دلگرمی خانواده شهدا و آبرو برای استان شد.

وی در پایان به درگذشت آیت‌الله مجتهد شبستری هم اشاره کرد و گفت: این عالم فرزانه در حقیقت یک عالم وارسته در علم و عمل انقلابی بود که خدمات ماندگاری از خود در دوران حیات برای نظام و انقلاب به‌جای گذاشت.

انتهای پیام/۱۰