نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس

دولت منتخب، رفع مشکلات معیشتی مردم را در اولویت قرار دهد

نخعی گفت: دولت منتخب با تشکیل کابینه توانمند و جوان، تحول و تغییر را ابتدا از سفره مردم، مسکن، اشتغال و تسهیل در ازدواج فرزندان آنان آغاز کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مصطفی نخعی در نشست علنی روز چهارشنبه مجلس در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) گفت: فلسفه وجودی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی رحمه الله علیه زدودن همه آثار طاغوت، مردم باوری و ارائه سبک جدیدی از مردم سالاری مبتنی بر شرع مقدس اسلام و تبلور آن در جمهوری اسلامی بوده است.
وی با قدرانی از مردم نجیب ، همیشه در صحنه و انقلابی خراسان جنوبی به واسطه ثبت بالاترین درصد مشارکت در انتخابات در کشور افزود: این ملت با وجود همه فشارها، ناکارآمدی‌ها و سوء مدیریت‌ها و از طرفی تبلیغات گسترده رسانه‌ای بدخواهان و دشمنان این کشور، با حضور میلیونی در پای صندوق‌های رای و انتخاب شخصیتی انقلابی و دلسوز نسبت به مردم، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: مردم به وظیفه خود عمل کردند و اکنون در طلیعه گام دوم انقلاب، هنگام خدمت تمام وقت و قدردانی از مردمی است که پای انقلاب و آرمان‌های بلند انسانی و الهی آن ایستاده اند و کمر زیر بار همه فشار‌های داخلی و خارجی نگه داشته، اما حاضر نشدند شادمانی دشمنان بدعهد و قسم خورده خود را به تماشا بنشینند و خواب‌های آشفته آنان را اجازه تعبیر ندادند.
نخعی افزود: بنده به نوبه خود سر تعظیم در برابر همه ملت ایران فرود می‌آورم و از یکایک برادران و خواهرانم. چه آن‌ها که به هر دلیل رای ندادند و چه آن‌ها که در جشن پاسداشت از جمهوریت حضور فعالانه داشتند ، صمیمانه قدردانی می‌کنم.
وی خطاب به آقای رئیسی گفت: اعتماد کم نظیر مردم به حضرتعالی در این شرایط حساس و تاریخی نعمت بزرگی است که شکر آن جز در خدمت رسانی به این مردم شریف نیست، لذا باید تمام همت و تلاش خود را بکار بندیم تا طعم شیرین این پیروزی را با عبور از وضع موجود به وضع مطلوب با کار و تلاش جهادی و بی وقفه به مردم بچشانیم.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس راهبردی‌ترین سند حل مشکلات کشور و کلید واژه بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب برای تسریع در حرکت کشور به سمت پیشرفت و تحقق عدالت اجتماعی را استفاده ازظرفیت عظیم جوانان توانمند، متعهد و متخصص دانست و افزود: نخبگان جوانی که در هر زمینه‌ای از نانو تا هسته ای، پزشکی تا موشکی و هر عرصه‌ای که به آن‌ها اعتماد شده، خوش درخشیده اند و فاتح قله‌های علم و فناوری بوده اند.
نخعی با بیان اینکه مهاجرت نیرو‌های فکری جامعه، آسیب بزرگی است که در صورت بی توجهی، مشکلات اساسی برای کشور به وجود خواهد آورد گفت:نمونه بارز این بی توجهی ها، مشکلات بسیاری است که بخصوص در سال‌های اخیر برای نیرو‌های متخصص و عملیاتی صنعت نفت بوجود آمده است؛ جوانان و پرسنل متعهد و توانمندی که در سخت‌ترین شرایط تحریمی، نه تنها اجازه توقف حتی یک لحظه این صنعت عظیم را ندادند، بلکه خالق نوآوری‌ها و شگفتی‌های بسیاری نیز بوده اند و امروز به شدت مورد بی مهری قرار گرفته اند.
وی مهمترین سرمایه اجتماعی برای دولت آینده را یکی بودن حرف و عمل اعلام و اظهار امیدواری کرد با ترکیب یک کابینه توانمند و جوان، تحول و تغییر را ابتدا از سفره مردم، مسکن، اشتغال و تسهیل در ازدواج فرزندان آنان آغاز کند و همه این مسائل به چگونگی روشن کردن چرخ تولید، پشتیبانی و رفع موانع آن بستگی دارد.
این نماینده مردم در مجلس گفت: مردم باید سیاست‌های عدالت محور را در جامعه با کاهش فاصله طبقاتی و رسیدگی به مناطق محروم با بسط عدالت و بازتوزیع منابع کشور به نفع طبقات ضعیف و آسیب پذیر و جبران نابرابری‌ها مشاهده و حس کنند.
نخعی کم توجهی به شرق کشور بخصوص استان خراسان جنوبی یکی از عمده دلایل کاهش میانگین نمره عدالت در کشور دانست و افزود: استانی با ظرفیت‌های بسیار معدنی، گردشگری، کشاورزی و دامپروری به همراه قابلیت‌های ارزشمند مرزی با کشور افغانستان، در نتیجه همین بی توجهی‌ها وضعیت امروز اقتصادی مردم ما، جوانان ما بخصوص در شهرستان‌های حوزه انتخابیه، بسیار نامناسب و نگران کننده است.
وی اشاره‌ای به حوزه انتخابیه خود کرد و گفت: سونامی بیکاری، نهبندان و سربیشه را فراگرفته است، اقتصاد این منطقه به خواب سنگینی فرو رفته و بیشتر مردم بخصوص با وجود شرایط خشکسالی بی سابقه در سال جاری، فاقد هر نوع درآمد اقتصادی استاندارد هستند و زندگی را به سختی می‌گذرانند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: اینجا لب‌ها با تشنگی سخن می‌گویند، دست‌ها رمقی برای کشاورزی و پا‌ها توانی برای یافتن آب در دشت‌های سراب گونه را ندارند؛ آیا سزاوار است در مملکت اسلامی، سفره اکثر مردم مرزنشین که تامین کننده امنیت مرکزنشینان هستند، خالی باشد و مردم در کنار بالاترین ذخائر اقتصادی، حتی از نعمت آب شرب مناسب نیز بی بهره باشند.
نخعی تاکید کرد: وضعیت اسفناک جاده‌های ارتباطی، جاده‌هایی که بوی خون می‌دهد، مردم ما را با مشکلات بسیاری مواجه کرده و اکثر خانواده‌های ما داغدار عزیزان از دست رفته شان در این جاده‌های به اصطلاح مرگ شده اند.
وی خالی شدن روستا‌ها از سکنه به خصوص در مناطق مرزی را به صدا درآمدن آژیر خطر تعبیر کرد و گفت: این مسئله حتی از رنگ قرمز شهر‌های کرونایی نیز پر خطر‌تر است و لازم است هر چه سریع تر با توسعه امکانات رفاهی جلوی این فاجعه اقتصادی، اجتماعی و امنیتی گرفته شود.
انتهای پیام /۳