انبارلویی:

دولت نباید با تولید پرونده فساد برای قوه قضائیه کار اضافی درست کند/ نتیجه دلار جهانگیری؛ غارت منابع ملی

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: نباید عملکرد دولت به سمتی برود که تولید پرونده فساد از سوی قوه مجریه باشد و مبارزه با آن بر گردن قوه قضائیه باشد،

به گزارش خاورستان، محمدکاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با دانا، با اشاره به عملکرد رئیس جمهور و معاون اول دولت به خصوص در مقایسه با اظهارات انتخاباتی آنها در سال ۹۶ گفت: در جریان تبلیغات انتخاباتی آقایان روحانی و جهانگیری وعده هایی دادند که هیچ کدام عملی نشد نه وعده فساد و نه وعده کاهش تورم و کنترل قیمت ها، آمار دقیق همه این موارد در سایت مرکز آمار و بانک مرکزی قابل مشاده است.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین شاهکار آقای جهانگیری ارز ۴۲۰۰ تومانی بود گفت: در همه دولت ها یک مکانیزم علمی و فنی وجود دارد که نرخ برابری ارز و طلا تحت این مکانیزم تعیین می شود، این مکانیزم فنی و علمی در قانون پولی و بانکی ما تعریف شده است.
انبارلویی با اشاره به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچ مکانیزم علمی نداشت و فرآیند کارشناسی بانک مرکزی و وزارت اقتصادی را طی نکرد ادامه داد: متاسفانه نظرات کارشناسان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای تعیین این رقم در نظر گرفته نشد.
وی با اشاره به اینکه تصمیم سازی غلط دولت و غیرقانونی صورت گرفت عنوان کرد: افتضاح این تصمیم گیری اثرش را در بازار گذاشت و منابع ملی به غارت رفت بعد آقای روحانی اعلام کرد که من با این کار مخالف بودم بانک مرکزی گفت ما اصلا اطلاعی از این کار نداشتیم و وزارت اقتصاد هم گفت که این تصمیم نظر ما نبود، مصوبه دولت هم نشان داد وزارت اقتصاد در این تصمیم گیری نقشی نداشته است.
انبارلویی با اشاره به اینکه آقای جهانگیری بگوید چه کسی در دولت تصمیم می گیرد که این تصمیم خارج از اراده رئیس جمهور و معاون اول اوست گفت: مردم حق دارند براساس قانون انتشار اطلاعات بدانند که در دولت چه می گذرد.
وی با بیان اینکه ادعای آقای جهانگیری برای خبرهای خوش در آینده هیچ منشا عقلانی ندارد عنوان کرد: اگر این تصمیم گیری ارزی را در کنار ماجرای دستگیری برادر آقای جهانگیری و برادر آقای رئیس جمهور قرار دهیم خواهیم دید آنهایی که چنین تصمیماتی را میگیرند براساس رانت و فساد اقتصادی عمل می کنند.
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی ده ها و صدها پرونده فساد روی میز قوه قضائیه گذاشته است عنوان کرد: نباید عملکرد دولت به سمتی برود که تولید پرونده فساد از سوی قوه مجریه باشد و مبارزه با آن بر گردن قوه قضائیه باشد، باید پیشگیری در دولت صورت گیرد. دولت نمی تواند تولید فساد اقتصادی کند و برای قوه قضائیه کار درست کند.
انتهای پیام/۴