رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:

دولت پایبند برگزاری منظم شورای عالی فضای مجازی باشد/ وجود زیربنای فضای مجازی در خارج از کشور به ما خسارت خواهد زد

خسروی با بیان این‌که رئیس‌جمهور در رأس شورای عالی فضای مجازی است اما کار قابل توجهی برای راه‌اندازی شبه ملی اطلاعات انجام نشده است گفت: زیربنای فضای مجازی دست دشمنان است و به این دلیل، حتما خسارت‌هایی خواهیم دید.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی عید قربان امسال یادآوری کردند به موازات جریان تحریم، جریانی به نام تحریف در کشور حرکت می‌کند و اگر تحریف حل شود، تحریم بی‌اثر خواهد شد.
وی افزود: گاهی احساس می‌کنیم درباره درخواست‌های مقام معظم رهبری تحریف صورت می‌گیرد و معنای معنوی تحریف، منحرف‌کردن مطلب از مسیر است و متأسفانه این را در عمل می‌بینیم.
رئیس‌جمهور در رأس شورای عالی فضای مجازی است اما شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی نشده است
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: در برخی موارد به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک نگفتیم که یکی از موارد راه‌اندزای و تکمیل شبکه ملی اطلاعات است که انجام نشده است با وجود این‌که شورای عالی فضای مجازی ایجاد کردند و رئیس‌جمهور در رأس آن است اما کار قابل توجهی انجام نشده است.
خسروی با بیان این‌که درباره علل عدم‌انجام دولت به وظایفش درباره راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات باید به صورت کارشناسی بررسی شود اظهار کرد: برخی گفتند دولت دنبال درآمد از فضای مجازی است و ممکن است برخی بخواهند مشکلات خود را از این راه حل کنند و آن‌طور که لازم است فضای مجازی را مدیریت نمی‌کنند.
وجود زیربنای فضای مجازی در خارج از کشور به ما خسارت خواهد زد
وی با بیان این‌که هیچ‌کس مخالف فضای مجازی نیست اما باید مدیریت شود تصریح کرد: اطلاعات مردم دست دشمن است؛ مدیریت فضای مجازی خارج از مرز است؛ اطلاعات شخصی، دیجیتالی، اقتصادی و … به خارج از کشور می‌رود؛ چون زیربنا دست دشمنان است، حتما خسارت‌هایی خواهیم دید.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: توقع ما این است، همه باید لبیک‌گوی مقام معظم رهبری باشند که به تعبیر قرآن، لبیک به فرمان رهبر، عامل حیات واقعی است باشیم و دولتمردان در خط مقدم لبیک‌گویی هستند که ان‌شاءالله این توصیه‌ها بیش از اندازه روی زمین نماند و باید خیلی کار شود.
خسروی با بیان این‌که باید قوانین برای فضای مجازی در کشور وضع و اجرا شود افزود: در خصوص استفاده از اینترنت پاک، در برخی کشورها برای استفاده کودکان از فضای مجازی ۲۹۰ قانون وضع کردند. آیا در کشور ما این‌گونه است؟ اتفاقی که در روز رژه نیروهای مسلح در خوزستان رخ داد، عده‌ای تحت‌تأثیر فضای مجازی دست به این اقدام زدند. جریان ستایش قریشی تحت‌تأثیر فضای مجازیِ کنترل نشده، رخ داد.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری اشاره کردند گوشی خارجی وارد کشور می‌شود. چه کسی این واردات را انجام می‌دهد؟ حتما پشت این قضایا افرادی هستند که سود می‌برند.
جلسات شورای عالی فضای مجازی منظم برگزار شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری شورای عالی فضای مجازی گفت: حتما دولتمردان برای برگزاری جلسات، تقویم دارند که ماهیانه یا هفتگی برگزار کنند که از دولت می‌خواهیم به هرشکلی برنامه دارند، پایبند باشند و شورای عالی فضای مجازی را منظم برگزار کنند.
خسروی افزود: گلایه‌هایی وجود دارد که گاهی چندین ماه جلسات شورای عالی فضای مجازی برگزار نمی‌شود که با توجه به وضعیت کشور، باید فاصله بین جلسات کوتاه شود تا زودتر به نتیجه برسند و شبکه ملی اطلاعات به نتیجه برسد چراکه چشم باز کنیم، دولت به پایان می‌رسد و اگر کسی اهل کار باشد، به نتیجه می‌رساند.
مجلس پیگیر فضای مجازی داخلی است
وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی موضوع را دنبال می‌کند و بارها مطرح شده است. در اولویت‌بندی در جلسات، برخی فضای مجازی را اولویت اول کشور بیان می‌کنند و حتی بحث‌هایی مطرح می‌شود که کمیسیون مستقل برای فضای مجازی داشته باشیم یا در هر کمیسیون کمیته فضای مجازی باشد.
انتهای پیام/۴