رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

دومین محموله واکسن کرونا وارد خراسان‌جنوبی شد/ شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی به ۱۵ نفر رسید

دهقانی فیروزآبادی گفت: آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در خراسان جنوبی به ۱۵ مورد رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران، در خصوص آمار مبتلایان به کرونای جهش یافته یا انگلیسی در خراسان جنوبی گفت: آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی تا امروز یکشنبه ده اسفند ماه به ۱۵ مورد در استان خراسان جنوبی رسیده که از این تعداد ۱۳ مورد مربوط به شهرستان بیرجند و دو مورد مربوط به شهرستان قاین( این دو مورد مربوط به کسانی است که از عراق وارد کشور شدند) بوده است.
وی در خصوص وضعیت مبتلایان به کرونای جهش یافته یا انگلیسی بیان کرد: خوشبختانه حال عمومی مبتلایان خوب است و مشکل خیلی جدی ندارند اما با توجه به این‌که این ویروس در تمام کشور چرخش داشته، قدرت سرایت بالایی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: سرعت پیشرفت علائم در مبتلایان خیلی سریع است و ممکن است سنین پایین تر را درگیر کند لذا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از دو ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم تردد غیر ضرور و عدم حضور در تجمعات و شب نشینی‌ها تاکید می‌شود.
دهقانی خاطر نشان کرد: امیدوارم با همیاری هم استانی‌ها در رعایت پروتکل های بهداشتی، شاهد وقوع پیک چهارم و مخصوصا افزایش این ویروس جهش یافته در استان نباشیم.
ورود دومین محموله واکسن کرونا به استان
وی از ورود دومین محموله واکسن کرونا به استان خبر داد و گفت: در این مرحله ۶۲۵ دوز واکسن کرونا وارد استان شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در این مرحله قرار است علاوه بر کادر درمان که تزریق قبلا انجام شده و ادامه پیدا میکند،دو سهمیه برای دو گروه در نظر گرفته شده که ۲۰۰ واکسن برای بهزیستی و افرادی که در خانه سالمندان در مراکز بهزیستی هستند در نظر گرفته شده است.
دهقانی عنوان کرد: ۴۵ دوز برای بنیاد شهید و امور ایثارگران است که ان شاءالله به ترتیب به جامعه هدف تزریق خواهد شد.
وی گفت: واکسیناسیون پرسنل حوزه درمان را از فردا ادامه خواهیم داد اما برای این دو گروهی که سهمیه در نظر گرفته شده تا رسیدن دستورالعمل نحوه تزریق و واکسیناسیون منتظر خواهیم بود. ان شاءالله بعد از اینکه دستورالعمل به دست ما برسد واکسیناسیون این دو گروه نیز انجام خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادر مورد کاهش آمار مبتلایان به کرونا در استان، اظهار کرد: خیلی روند کاهشی واضحی در استان مشاهده نمیشود و روند ثابتی را طی روزهای گذشته شاهد بودیم و از یک حدی پایین نرفته ایم.
دهقانی بیان کرد: نمونه گیری ها در استان ادامه دارد و نمونه گیری های سریع کاهش پیدا نکرده است اما نوسان مختصر در شمار مبتلایان قابل توجه نیست و روند همان روند ثابتی است که امیدواریم افزایش نداشته باشد.
شناسایی ۱۲ مورد ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی/ دو نفر فوت کردند
وی در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ مورد آزمایش جدید پی سی آر در استان انجام شده که ۱۲ مورد مثبت شناسایی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: علاوه بر ۴۳ آزمایش جدید ۴۰۲ تست سریع انجام شده است که از تستهای جدید نیز ۳۲ نفر جدید مبتلا به بیماری کرونا شناسایی شدند که اقدامات لازم برای آنها انجام شده است.
دهقانی بیان کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوت ناشی از کرونا در استان داشتیم که آمار فوتی ها به ۷۵۶ مورد افزایش پیدا کرده است.
انتهای پیام/۱۲۷